عملکرد بخش صنعت استان قزوین در سال ۹۸

عملکرد بخش صنعت استان قزوین در سال ۹۸

در استان قزوین با راه‌اندازی و بهره‌برداری نزدیک به ۷۰۰ طرح تولیدی در بخش صنعت و... همچنین بازگشت ده‌ها کارخانه راکد به چرخه فعالیت و جذب بیش از ۳۰۰ سرمایه‌گذار جدید، رونق تولید در سال ۹۸ رقم خورد. علاوه بر این نیز ۴۳۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد و ۴۷۵ میلیون ریال، زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۶ هزار و ۵۷۶ نفر در سال رونق تولید را فراهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، استان قزوین در زمینه صنعت از پیشینه درخشانی برخوردار است و با وجود اینکه کمتر از یک درصد خاک میهن اسلامی را در برگرفته اما در بخش صنعت با داشتن نزدیک به چهار هزار واحد تولیدی یکی از قطب‌های این بخش در ایران است.

در سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری به نام "رونق تولید" نام‌گذاری شد، گام‌های بلندی در این استان برای تحقق شعار سال برداشته شد که از جمله آن‌ها باید به راه اندازی دوباره نزدیک به ۵۰ واحد تولیدی، جذب ۳۰۰ سرمایه گذار در بخش‌های صنعت، بهره‌برداری و... ۷۰۰ طرح صنعتی و کشاورزی اشاره کرد.

در سالی که گذشت در کنار دستاوردهای کسب شده در حوزه تولید، گام‌های بلندی نیز در این استان در زمینه جذب سرمایه‌گذار برداشته شد که لازمه تقویت تولید است.

حمایت تمام قد از سرمایه‌گذاران در راستای تحقق شعار سال

تولید، رونق و جهش در آن بدون سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران ممکن نیست. استان قزوین در زمینه جذب سرمایه‌گذاران بخش تولید در صنعت طی سال‌های اخیر و با حمایت‌های دولت و پای کار آمدن بخش خصوصی، قدم‌های زیادی برداشته است.

هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین در همین خصوص گفت: از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در این استان به طور تمام قد حمایت می‌کنیم چرا که میهن اسلامی ما امروز بیش از هر زمان دیگری به رونق و جهش تولید نیازمند است و در همین راستا، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری ما در سال گذشته و همچنین امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام‌گذاری شده است، پشتیبانی از تولید و تقویت حمایت از سرمایه‌گذار است.

وی افزود: دولت همه توان خود را به کار گرفته است تا برای حضور سرمایه‌گذاران شرایط را آسان کند و در این زمینه شاهد تلاش‌های زیادی بوده‌ایم که همچنان ادامه دارد که یکی از آن‌ها ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی برای حضور و فعالیت صنعتگران بوده است.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌های استان و کشور برای جهش تولید استفاده کنیم، اظهار داشت: در سال رونق تولید با وجود همه تنگناها و مشکلات تنها در ایام دهه مبارک فجر شاهد افتتاح چندصد طرح به ارزش یک هزار میلیارد تومان در شهرها و روستاهای استان بودیم که نشان از تلاش مجموعه دولت و بخش خصوصی و مردم برای عمران و توسعه دارد که امیدواریم این روند با شتاب بیشتری در سال جهش تولید تداوم داشته باشد.

صدور ۴۳۰ پروانه بهره‌برداری از واحدهای صنعتی در قزوین

سعید نبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در سال رونق تولید ۴۳۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی در این استان با سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد و ۴۷۵ میلیون ریال صادر شد که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۶ هزار و ۵۷۶ نفر را فراهم کرد.

وی یادآور شد: پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده برای واحدهای صنعتی استان قزوین در سال رونق تولید نسبت به سال گذشته از نظر تعداد ۴۴ درصد و از نظر سرمایه‌گذاری ۳۵ درصد و اشتغال‌زایی ۲۰ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: سال گذشته همچنین ۶۵۱ فقره جواز تاسیس با ۱۰۷ هزار میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال سرمایه‌گذاری و ۲۳ هزار و ۶۹۹ نفر اشتغال‌زایی در استان قزوین صادر شد که نسبت به مدت مشابه قبل از نظر تعداد ۱۹ درصد و از نظر سرمایه‌گذاری ۶۲ درصد و از نظر اشتغال‌زایی ۳۶ درصد افزایش داشته است.

نبیل تاکید کرد: شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آن حجت را بر ما تمام کرد و در سال جهش تولید باید به گونه‌ای بکوشیم که جهش تولید را در عمل محقق کرده و به خوبی آنرا لمس کنیم که این مهم تلاش و همت مضاعف مسوولان در همه قوا، بانک‌ها، بخش خصوصی و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و همچنین همراهی مردم را می‌طلبد.

رونق سرمایه‌گذاری صنعتی در قزوین با واگذاری ۲۱۷ هکتار زمین به سرمایه گذاران 

سال ۹۸ با وجود مشکلات و تنگناهای اقتصادی پیش روی کشور، سال رونق سرمایه‌گذاری صنعتی در قزوین و اقبال سرمایه‌گذاران بخش صنعت برای فعالیت در این استان بود.

حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اظهار داشت: در سال گذشته که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نام‌گذاری شد، ۲۱۷ هکتار زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به سرمایه‌گذاران بخش صنعت واگذار شد که از این حیث قزوین را جزو استان‌های برتر کشور در زمینه جذب سرمایه‌گذار قرار داد.

وی با بیان اینکه واگذاری ۲۱۷ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی قزوین در سال قبل در حالی رقم خورد که سال قبل از آن شاهد واگذاری ۱۵۷ هکتار زمین بودیم، گفت: این میزان زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین برای ساخت واحدهای تولیدی به ۱۰۳ سرمایه‌گذار واگذار شده است که زمینه اشتغال چهار هزار و ۴۰ نفر را در آینده فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین یادآور شد: سرمایه‌گذاری‌های خوب انجام شده از سوی دولت در زمینه تقویت زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از جمله زمین ارزان قیمت با امکانات زیربنایی و خدماتی از جمله آب، برق، گاز،مخابرات، شبکه روشنایی، آسفالت‌کشی و خیابان و فضای سبز و ... در کنار مزایای قزوین از جمله نزدیکی به تهران و قرارگیری در شاهراه ارتباطی و پیشینه مناسب در بخش صنعت موجب شده تا این استان در سال‌های اخیر در زمینه جذب سرمایه‌گذار صنعتی در کشور همواره جزو پیشتازان باشد.

خانپور گفت: ۵۷۱ طرح تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در دست احداث است که در سال جهش تولید برای راه‌اندازی و بهره‌برداری هر چه زودتر آن‌ها تلاش خواهیم کرد.

احیای ۴۹ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی قزوین

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی (البرز، نخستین شهر صنعتی ایران) دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است که در آن‌ها نزدیک به یک هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری هستند، با این وجود بعضی از این واحدها در سالیان گذشته به دلیل مشکلات مختلف دچار رکود شده و غیرفعال شدند.

در سال رونق تولید شاهد احیا و جان گرفتن دوباره ۴۹ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین بودیم.

واحدهایی که در سالیان گذشته به واسطه مشکلات مختلف اقتصادی از جمله کمبود نقدینگی و نداشتن مواد اولیه و نبود بازار، بدهی‌های بانکی و... تعطیل شده و کارگران آن‌ها از کار بیکار شده بودند اما با تلاش مضاعف مدیران بخش دولتی و خصوصی بار دیگر سرپا شده و چرخ تولید در آن‌ها به چرخش درآمد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در همین رابطه گفت: سال گذشته با تلاش های انجام شده شاهد بازگشت ۴۹ واحد راکد و تعطیل تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به چرخه تولید بودیم.

خانپور ادامه داد: با راه‌اندازی دوباره این واحدهای تولیدی در سالی که رونق تولید نام داشت، زمینه اشتغال‌زایی برای بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر به شکل مستقیم فراهم شد.

وی افزود: ۲۱ واحد از واحدهای تولیدی راکد و تعطیل شده که به چرخه تولید بازگشتند در شهرک صنعتی لیا در شهرستان قزوین قرار داشتند و سهم واحدهای احیا شده در شهرک صنعتی آراسنج بوئیین زهرا ۱۰ واحد، شهرک صنعتی کاسپین هفت واحد، شهرک صنعتی خرمدشت چهار واحد، ناحیه صنعتی دانسفهان سه واحد، شهرک صنعتی حیدریه دو واحد، شهرک صنعتی حکیمیه یک واحد و شهرک صنعتی آبیک یک واحد بوده است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دوباره این واحد در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا رخ داده و نشان داد که با خودباوری و تلاش مضاعف می‌توان گام‌های بلندی در عرصه تولید و شکوفایی صنعت در کشور برداشت و امیدواریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام‌گذاری شده است نیز بتوانیم تعداد بیشتری از واحدهای راکد را به چرخه تولید بازگردانیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
اولویت ما توسعه نواحی صنعتی است
جذب ۱۰ سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوین
عملکرد سازمان صمت قزوین فراتر از اهداف ابلاغی بود
تولیدکنندگان مجاهدان عرصه اقتصاد هستند
حمایت از هزار و ۸۸۳ طرح صنایع پیشرفته
۲۹ واحد تولیدی راکد در قزوین به چرخه تولید بازگشتند
فولاد قزوین را به اهل فن بسپارید
اولین خودروهای برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود
ظرفیت استخراج 5 میلیون تنی معادن استان قزوین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: