تولید 3.5 میلیون تن آهن اسفنجی در سال 98/ 90 درصد آهن اسفنجی به مصرف داخلی رسیده است
مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر مطرح کرد:

تولید 3.5 میلیون تن آهن اسفنجی در سال 98/ 90 درصد آهن اسفنجی به مصرف داخلی رسیده است

مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر گفت: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی کشور در سال گذشته بیش از سه میلیون تن تولید داشته که بیش از ۹۰ درصد از آن به مصرف داخلی رسیده است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمد محیاپور اظهار داشت: شرکت‌ توسعه و آهن و فولاد گل‌گهر بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده آهن اسنفجی با توان تولید سالیانه بیش از ۳.۵ میلیون تن در کشور است. این شرکت گام‌های بزرگی در بومی‌سازی قطعات در سال‌های اخیر برداشته است.

بومی‌سازی صفر تا صد خطوط کنسانتره و گندله‌سازی

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر درباره بومی‌سازی قطعات عنوان کرد: در داخلی‌سازی تجهیزات از معدن تا تولید‌ کنسانتره، گندله، احیا و فولاد شرکت توسعه و آهن گل‌گهر به بومی‌سازی ۸۰ درصدی در این بخش رسیده است و هم‌اکنون این توان را داریم تا صفر تا صد خطوط کنسانتره و گندله را بومی‌سازی کنیم. البته در برخی تجهیزات خاص از جمله قطعات الکتریکی و نرم‌افزار نیازمند به خرید از خارج از کشور هستیم.

وی با اشاره به تحریم‌‌های ظالمانه که علیه کشورمان صورت گرفته است تصریح کرد: با وجود تحریم‌ها کارخانه‌ها با حداکثر ظرفیت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و رکوردهای خوبی در منطقه گل‌گهر برجای گذاشته‌ایم و تولیدات ما نیز حتی در شرایط تحریم متوقف نشده است.

توسعه و آهن فولاد گل‌گهر، برند مطرح کشور

مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر ادامه داد: این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی در کشور در سال گذشته نزدیک به سه میلیون تن تولید داشته که بیش از ۹۰ درصد از آن به مصرف داخلی رسیده است و همچنین با داشتن بیش از ۲۰۰ مشتری مصرف‌کننده آهن اسفنجی، برند مطرحی در کشور به شمار می‌رود.

در بخش‌نامه وزارت صمت تجدید نظر شود

وی در پاسخ به این سوال که سال گذشته طی بخش‌نامه‌ای وزارت صمت برخی شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی از جمله شرکت توسعه‌ و آهن گل‌گهر را مکلف کرد تا محصولات خود را فقط به تولیدکنندگان به فروش رسانده و از فروش محصولات به تجار خودداری کنند، خاطرنشان کرد: این پیشنهاد در آن مقطع زمانی پیشنهاد خوبی بود چرا که برخی شرکت‌های القایی در تولید محصولات خود دچار مشکلات بودند و این اقدام سبب شد تا هم بازار به تعادل رسیده و هم از اعتراضات بکاهد. به نظر من نیاز است تا در چند ماه آینده در این تصمیم تجدید نظر صورت گیرد.

بر اساس گزارشی از گسترش نیوز، محیاپور ادامه داد: برخی تولیدکنندگان محصولات آهن اسفنجی مشکلات نقدینگی دارند و یا تناژ‌ مصرفی آن‌ها کم است و فقط از طریق بازرگانان می‌توانند فعالیت کنند و ما نمی‌توانیم تاثیر بازرگانان در زنجیره فولاد را نادیده بگیریم. همچنین برخی از تولیدکنندگان از مشکلات نقدینگی و تهیه ال سی گلایه دارند و عنوان می‌کنند که امکان تامین بار را ندارند. بنابراین در شرایط فعلی با توجه به مشکلات ارزی که با آن مواجه هستیم، باید در عوارض آهن اسفنجی تجدید نظر صورت گیرد.

برنامه‌های توسعه و آهن فولاد گل‌گهر در سال ۹۹

مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر درباره برنامه‌های این شرکت در سال ۹۹ اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال ۹۹ با نام جهش تولید از سوی رهبر انقلاب ما برنامه توان تولید بیش از ۳ میلیون تن آهن اسفنجی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و همچنین قصد داریم تا با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای، پروژه‌ها را با توان بالا به سرانجام برسانیم. همچنین مشکلات عوارض بر آهن اسفنجی را نیز حل کنیم. در ادامه نیز با صادرات، ارز مورد نیاز برای خرید قطعات و تجهیزات را تامین کرده و پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عوارض صادراتی، اشتباهی تکراری
برنامه‌های تولید را با عزمی راسخ محقق می‌سازیم
صنایع گل‌گهر سیرجان صنعت کشور را متحول می‌کند
ارتقای جایگاه فولادی ایران با راه‌اندازی کارخانه فولادسازی توسعه آهن و فولاد گل‌گهر
تولید بیش از ظرفیت به ارتقای بهره‌وری می‌انجامد
عبور از ظرفیت اسمی، در کمتر از 2 ماه پس از راه‌اندازی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: