فضا برای صعود قیمت فلزات گران‌بها مساعد است
نظرسنجی کیتکونیوز؛

فضا برای صعود قیمت فلزات گران‌بها مساعد است

بر اساس گزارش‌ها از بازار جهانی فلزات گران‌‌بها و طی نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران با توجه به تدابیر محرک مالی بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان برای تقویت اقتصاد که از همه‌گیری ویروس کرونا به شدت آسیب دیده است، نسبت به ادامه روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش‌بینی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، آدام بوتون، مدیر فارکس لایو، اظهار داشت: روند قیمت طلا پرتلاطم بوده اما در نتیجه شیوع بیماری کووید ۱۹، افزایشی مانده است.

بانک مرکزی آمریکا پنج شنبه گذشته با هدف حمایت از دولت‌های محلی و کسب و کارها یک بسته ۲۳ تریلیون دلاری دیگر اعلام کرد. این اقدام یک روز پس از انتشار آمار مدعیان بیکاری صورت گرفت که نشان داد شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری، ۶.۶ میلیون نفر دیگر افزایش پیدا کرد و جمعیت بیکاران آمریکا در سه هفته گذشته را به حدود ۱۷ میلیون نفر رساند.

کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس فیوچرز با بیان این که همچنان به افزایش قیمت طلا خوش‌بین است، گفت: اگرچه به نظر می‌رسد بازارهای سهام ثبات پیدا کرده‌اند، اما همچنان بر این باورم که با توجه به میزان پولی که در سیستم بانکی جهانی تزریق می‌شود و نرخ‌های بهره بسیار اندک، طلا می‌تواند تا مرز یک هزار و ۸۵۰ دلار در هر اونس صعود کند.

کیتکونیوز نظرسنجی هفتگی طلا را به دلیل تعطیلات روز جمعه یک روز زودتر منتشر کرد. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که همگی آن‌ها به افزایش قیمت طلا رای دادند.

این دیدگاه وال استریت منطبق با وضعیت بازار است که نشان می‌دهد فضا به نفع افزایش قیمت طلا مانده است.

بانک استاندارد چارترد گزارش کرده که موجودی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس که تحت پشتوانه طلا قرار دارند، از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون ۴۰ تن افزایش یافته و به رکورد سه هزار و ۲۵۵ تن رسیده است.

در این بین، یک هزار و ۱۷۲ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آن‌ها، ۸۲۱ نفر معادل ۷۰ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۲۲ نفر معادل ۱۹ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند و ۱۲۹ نفر معادل ۱۱ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته، ۹۲ درصد از کارشناسان وال استریت و ۶۷ درصد سرمایه‌گذاران نسبت به روند افزایشی قیمت طلا خوش بین بودند. بهای معاملات آتی طلای بازار نیویورک روز پنج شنبه با ۱.۳ درصد افزایش، در یک هزار و ۷۰۶ دلار و ۵۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۵ درصد افزایش نشان داد.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت پرایس فیوچرز به کیتکونیوز، گفت: قیمت طلا در معاملات هفته جاری وضعیت افزایشی نشان می‌دهد، هیچ کس در بازار از فضای ریسک‌پذیری سود نمی‌برد و پیامدهای بلندمدت کاهش محدودیت‌های قرنطینه در آمریکا و بسته‌های کمک مالی برای اقتصاد جهانی، دلایل خوبی برای بالا رفتن قیمت طلا فراهم می‌کند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز پیش‌بینی کرد که بهای معاملات آتی ژوئن در هفته جاری تا مرز یک هزار و ۷۴۲ دلار صعود خواهد کرد.

وی گفت: بازارهای سهام هم در حال احیا هستند و این امر زمینه را برای بالا رفتن قیمت طلا تقویت می‌کند. بازارهای سهام و طلا در طول دو هفته در مارس همسو با یکدیگر سقوط کرده بودند.

کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز به آمار بالای جمعیت متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا و اقدامات بانک مرکزی آمریکا برای پشتیبانی از اقتصاد اشاره و خاطرنشان کرد: فضا برای صعود فلزات ارزشمند به خصوص طلا کاملا مساعد است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: