امضای تفاهم‌نامه همکاری میان منطقه ویژه اقتصادی لامرد و مرکز همکاری‌‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان منطقه ویژه اقتصادی لامرد و مرکز همکاری‌‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

میان منطقه ویژه اقتصادی لامرد و مرکز همکاری‌‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، پیرو برگزاری نشست‌های مستمر مدیریت ارشد منطقه ویژه اقتصادی لامرد با مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، این تفاهم‌نامه به امضای صابر میرزایی (معاون پژوهش و توسعه مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری) و فریدون فدایی دولت (مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد) رسید.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در تبیین اهداف تفاهم‌نامه منعقد شده با این مرکز، گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد باتوجه به استراتژی‌های توسعه‌ای و چشم‌انداز آتی خود به منظور تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری از طریق تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری و همچنین حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و انتقال، توسعه و بومی‌سازی فن‌آوری‌های روز و به‌ منظور تحقق اقتصاد مقاومتی، با پیگیری در اجرای این تفاهم‌نامه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی و بین‌المللی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری؛ استفاده خواهد کرد.

 فدایی دولت در ادامه اجرای این تفاهم‌نامه را راه‌گشا در  فعال شدن نقاط قوت، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد با محوریت صنایع معدنی، نفت و گاز و در بخش‌های توسعه و بومی‌سازی نوآوری‌ها و فناوری‌های روز دانست.

وی افزود: مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در ابعاد داخلی و بین‌المللی، نقش موثری در شناسایی و تبیین ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد به سرمایه‌گذاران خواهد داشت.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد توضیح داد: سیاست‌گذاری و حمایت در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخل با تاکید و تمرکز بر پتانسیل‌های منطقه، سیاست‌گذاری و حمایت در جهت تامین تجهیزات و ماشین‌آلات صنایع مستقر در منطقه با رویکرد حمایت از ساخت داخل، سیاست‌گذاری و تسهیل در جهت تامین پایدار و مناسب مواد اولیه و خوراک صنایع مستقر در منطقه با مساعدت وزارت‌خانه‌های صمت و نفت، بررسی و شناسایی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در منطقه با محوریت صنایع معدنی و ...، کمک در راستای حضور و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و استفاده از مزایای تخصیص یافته به این شرکت‌ها، پیشنهاد و پیگیری اجرای راهکارهای نوین تامین مالی در پروژه‌ها و طرح‌های منطقه از طریق بانک‌های داخلی و صندوق ذخیره ارزی، هماهنگی با ستادهای توسعه فناوری کشور به‌منظور همکاری در پروژه‌های توسعه فناوری پیشرفته در منطقه، اطلاع‌رسانی لازم در رویدادهای مرتبط با صنایع مرتبط با طرح مصوب منطقه از جمله تعهدات این مرکز در پیگیری اهداف توسعه سرمایه‌گذاری و تسهیل شرایط و ارتقای زیرساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است. 
فدایی دولت در پایان گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد در قالب این تفاهم‌نامه متعهد شده است تا مواردی مانند: هماهنگی با ستادهای توسعه فناوری کشور به‌منظور همکاری در پروژه‌های توسعه فناوری پیشرفته در منطقه، اطلاع‌رسانی لازم در رویدادهای مرتبط با صنایع مرتبط با طرح مصوب منطقه، تسهیل شرایط در ارائه زیرساخت مورد نیاز سرمایه‌گذاران بالاخص شرکت‌های دانش‌بنیان و دارای فناوری‌ و فرآیندهای روز و بهره‌ور، ارائه خدمات گمرکی با مزیت معافیت‌های مالیاتی برای صادرکنندگان و واردکنندگان تجهیزات و محصولات تولیدی، تعیین حوزه‌های اولویت‌دار برای پیشبرد اهداف و موضوع تفاهم‌نامه، ایجاد هماهنگی‌های لازم با سازمان‌ها و شرکت‌های بالادست و پایین‌دست و همچنین ارگان‌ و بخش‌‌های مرتبط و وابسته به منطقه برای ارتباط مؤثر و سازنده با مرکز، ایجاد کمیته چند منظوره و مشترک به‌منظور پیگیری مصوبات و در راستای اجرای موضوعات تفاهم‌نامه و بررسی تفصیلی و اطلاع‌رسانی موقعیت‌های مناسب توسعه فناوری‌های پیشرفته و نوآور در منطقه را اجرا کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
روابط ‌عمومی دریچه ورود و ترغیب سرمایه‌گذاران به شمار می‌آید
برای تحقق «جهش تولید»، استفاده از تمام ظرفیت‌‌های موجود الزامی است/ تخصیص انواع مشوق‌های مالیاتی و صادراتی
ساخت آلوم‌شهر در منطقه لامرد/ تولید آلومینا از بوکسیت وارداتی مقرون‌به‌صرفه است
با پیگیری مسنجم به اهداف تعیین شده در سال جدید می‌رسیم
حمایت ایمیدرو از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: