حمایت از ایده‌های نو در مسیر احیای معادن کوچک‌مقیاس
رئیس شورای توسعه معادن کوچک‌مقیاس عنوان کرد:

حمایت از ایده‌های نو در مسیر احیای معادن کوچک‌مقیاس

رئیس شورای توسعه معادن کوچک‌مقیاس، در نخستین جلسه کارگروه استانی طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس در سال ۹۹، که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: در راستای هدف‌گذاری موردنظر در استان خراسان جنوبی، شامل احداث چهار واحد فرآوری، احیا و توسعه هفت معدن و پایش ۱۸ معدن احیا شده در سال ۹۸ به‌منظور فعال‌سازی نهایی، از ایده‌های نو و دانش‌بنیان حمایت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌اله جعفری در نخستین جلسه کارگروه استانی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال ۹۹ با موضوع «رفع موانع بهره‌برداری و تولید در معادن مس استان خراسان جنوبی» که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت : در سال گذشته، ۲۷ تفاهم‌نامه با هلدینگ‌های بزرگ معدنی منعقد شد.

وی افزود: همچنین بیش از ۱۰۰ سرمایه‌گذار متقاضی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند که این اقدام، از دستاوردهای مهم طرح در جذب مشارکت بخش خصوصی است.

رئیس شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: امیدواریم در سال جدید، سرمایه اولیه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی افزایش یابد تا شاهد حمایت بیشتر از فعالان سرمایه‌گذار در اکتشافات تکمیلی معادن کوچک‌مقیاس باشیم.

جعفری ادامه داد: امسال نیز همچون سال گذشته، طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس در استان‌ها اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد: هدف‌گذاری موردنظر در استان خراسان جنوبی، شامل احداث چهار واحد فرآوری، احیا و توسعه هفت معدن و پایش ۱۸ معدن احیا شده در سال ۹۸ به‌منظور فعال‌سازی نهایی است.

تحقق 97 درصد اهداف طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس

رضا عظیمی مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، در این جلسه، طی گزارشی با اشاره به وضعیت معادن استان خراسان جنوبی در چهار حوزه فلزی، غیرفلزی، سنگ‌های تزیینی و مصالح ساختمانی، گفت: عمده مواد معدنی این استان آهن، مس، کرومیت، منگنز، سرب و روی، طلا، بنتونیت و تنگستن است.

وی افزود: از سال ۷۹ تا اواخر سال گذشته، ۷۹ محدوده معدنی در سامانه کاداستر استان خراسان جنوبی گواهی کشف دریافت کرده‌اند که در این میان، ۲۴ محدوده فلزی، ۳۵ محدوده غیرفلزی، ۱۱ محدوده سنگ تزیینی و ۹ محدوده مصالح ساختمانی است.

دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، با اشاره به تعداد محدوده‌های دارای پروانه اکتشاف در سامانه کاداستر استان خراسان جنوبی، تصریح کرد: در این بازه زمانی (سال‌های ۷۹ تا ۹۸)، ۲۵۳ محدوده شامل ۱۶۲ محدوده فلزی، ۴۷ محدوده غیرفلزی، ۳۸ محدوده سنگ تزیینی و ۶ محدوده مصالح ساختمانی پروانه اکتشاف در سامانه مذکور ثبت شده است.

عظیمی ادامه داد: پایش استانی ۷۶ معدن فعال و غیرفعال در قالب هفت بلوک و ثبت ۲۷ پرسش‌نامه سرمایه‌گذار در سامانه سطام (سامانه طرح احیای معادن)، از اقدامات انجام شده در استان خراسان جنوبی است.

وی بیان داشت: طبق بررسی‌های کلینیکی صورت‌گرفته توسط طرح در استان خراسان جنوبی، ۲۳ معدن با مشکل سرمایه‌گذاری، ۱۳ معدن با مشکل تجهیزات و ۹ معدن با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند.

دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس یادآور شد: همچنین چهار معدن مشکل فرآوری ماده معدنی، دو معدن کمبود زیرساخت، پنج معدن مشکل اکتشافات تکمیلی، ۶ معدن مشکلات بازار و هشت معدن مشکل اداری و معارض دارند.

عظیمی درباره عملکرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال ۹۸، گفت: این اقدامات شامل پایش محدوده‌های معدنی استانی، ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی میان دستگاه‌های اجرایی، همکاری با بخش خصوصی و انجمن‌ها در تصمیم‌سازی‌ها و عملیات اجرایی و نیز همکاری با هشت استارت‌آپ بود.

وی افزود: شناخت و ایجاد فرصت متناسب برای همه بنگاه‌های تولیدی، حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، از دیگر اقدامات سال 98 است که بیش از ۹۷ درصد اهداف پیش‌بینی‌شده طرح محقق شد.

قدردانی از عملکرد طرح در استان خراسان جنوبی

داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی، ضمن تاکید بر همراهی و همسویی سازمان با اهداف طرح، از عملکرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس در استان به‌ویژه تامین زیرساخت‌های مورد نیاز معادن سرب و روی غنی‌آباد قدردانی کرد.

تکمیل اطلاعات 100 سرمایه گذار در سایت سطام

محمدرضا کریمی مسئول سرمایه‌گذاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سرپرست سرمایه‌گذاری طرح در این جلسه با اشاره به تکمیل فرم‌های سرمایه‌گذاری در سایت طرح احیای معادن کوچک مقیاس، گفت: تاکنون ۱۰۰ سرمایه‌گذار اطلاعات خود را در قالب فرم‌های ثبت‌نام در سایت تکمیل کرده‌اند و سال گذشته با استفاده از این اطلاعات، بیش از ۴۰ معدن کوچک مقیاس به متقاضیان سرمایه‌گذاری معرفی شده است.

آمادگی همه‌جانبه برای تامین مالی معادن

افزون بر این، نماینده صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی نیز آمادگی همه‌جانبه آن صندوق را برای تامین مالی معادنی که با مجموعه‌های سازنده کارخانه‌های فرآوری همراهی کنند، اعلام کرد.

در این جلسه، نماینده خانه معدن در استان خراسان جنوبی، نماینده صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، نماینده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان، معدن‌داران، سرمایه‌گذاران و صاحبان تکنولوژی در فرآوری مس برگزار شد و شرکت‌های سرمایه‌گذار، دانش‌بنیان و فعال در حوزه فرآوری مواد معدنی فلزی به ویژه مس، هر یک به معرفی توانمندی‌های خود پرداختند.

همچنین، در این جلسه، تعدادی از معدن‌داران و بهره‌برداران معادن مس استان خراسان جنوبی، اعم از معادن فعال، غیرفعال و صاحبان گواهی کشف به بیان مشکلات خود از قبیل تامین زیر ساخت و مشکلات اداری نظیر محیط ‌زیست پرداختند و معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مسئول پیگیری این مشکلات شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
امکان سرمایه‌گذاری در معادن به حداقل ممکن رسیده است
حوزه معدن و صنایع معدنی نقش زیادی در اقتصاد کشور دارد
معادن کوچک‌مقیاس به سرمایه‌گذاری ۲۴۹ میلیون یورویی نیاز دارند
تکامل و بلوغ طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس با کمک حاکمیت و بخش خصوصی
بخش خصوصی، بازیگر کلیدی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: