بهره‌برداری از آزمایشگاه گندله‌سازی به دست مهندسان ایرانی
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان خبر داد:

بهره‌برداری از آزمایشگاه گندله‌سازی به دست مهندسان ایرانی

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های جدید مجتمع فولاد خراسان، گفت: مهندسان ایرانی، آزمایشگاه گندله‌سازی این شرکت را با به کارگیری آخرین فناوری روز دنیا و با اعتباری به مبلغ 1.5 میلیون یورو به بهره‌‌برداری رساندند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، کسری غفوری در مراسم آغاز بهره‌برداری از طرح‌های جدید مجتمع فولاد خراسان، اظهار داشت: واحد گندله‌سازی خط مقدم تولید در زنجیره تولید این مجتمع است که با انجام آزمایش‌های کیفی در این واحد آزمایشگاهی، موجب ارتقای کیفیت و رفع اشکالات در مدار تولید می‌شود.

وی افزود: با راه‌اندازی این آزمایشگاه، آزمون‌های تعیین کیفیت کنسانتره، اندازه‌گیری و پایش کیفیت گندله ورودی، گندله تولیدی و تعیین کیفیت بنتونیت مصرفی به طور مستقیم انجام شده و هفت فرآیند اندازه‌گیری و پنج تجهیز جانبی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: پس از شیوع کرونا، این مجتمع در جهت ارتقای سطح بهداشت محیط برای کارکنان مجتمع فولاد خراسان، با تدابیر کمیته ویژه پیشگیری از کرونا اقدام به ساخت و تجهیز ۵۰ دوش و ۳۴۰ رختکن انفرادی با صرف ۲۰ میلیارد ریال هزینه کرد که امروز به بهره‌برداری رسید.

غفوری بیان داشت: سرانه فضای سبز در مجتمع فولاد خراسان‌ در بین مجموعه‌های صنعتی منحصر‌به‌فرد است و در راستای افزایش سطح فضای سبز در فولاد خراسان، پارک کیفیت در مجاورت یکی از واحدهای تولیدی این مجموعه ساخته شد.

علیرصا قامتی فرماندار نیشابور هم در این مراسم، گفت: در شرایطی که به خاطر شیوع ویروس کرونا انتظار می‌رفت بهره‌برداری از طرح‌های جدید با وقفه مواجه شود ولی طی این مدت چندین طرح ارزشمند از لحاظ فنی و ریالی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: آغاز بهره‌برداری از خط جدید کارخانه نخریسی با محوریت آستان قدس رضوی و آزمایشگاه کنترل کیفی خط گندله‌سازی فولاد خراسان با هزینه بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال، از مهم‌ترین این طرح‌ها بوده است.

فرماندار نیشابور یادآور شد: از زمان شیوع کرونا، مجموعه فولاد خراسان با اهدای تجهیزات پزشکی و بسته‌های کمک معیشتی هر کدام به ارزش ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون و چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به دانشکده علوم پزشکی و خانواده‌های کم‌ برخوردار نیشابور، گام ارزشمندی در جهت مبارزه با این ویروس منحوس برداشته است.

قامتی ادامه داد: آنچه که به حق از سوی شهروندان درباره فولاد خراسان مورد توجه قرار دارد، میزان اشتغال‌زایی این مجموعه است و امروز دو هزار و ۵۷۰ نفر در مجموعه فولاد خراسان به صورت پیمانکاری و مستقیم مشغول به کار هستند که از این تعداد، یک هزار و ۴۰۰ نفر پرسنل فولاد هستند.

وی تاکید کرد: افزون بر ۹۵ درصد از پرسنل مجتمع فولاد خراسان بومی نیشابور و ۹۸ درصد بومی خراسان رضوی و در بخش نیروهای متخصص هم ۹۰ درصد بومی نیشابور هستند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، فرماندار نیشابور خاطرنشان کرد: در حوزه زیست‌محیطی هم اقدامات خوبی در این‌ مجموعه انجام شده و با توجه به اینکه معمولا در این نوع مجتمع‌های صنعتی، سرانه فضای سبز بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از فضای موجود است، در مجموعه فولاد خراسان با یک هزار و ۴۰۰ هکتار وسعت ۴۰۰ هکتار به تاسیسات و ساختمان‌ها و ۷۰ درصد از ‌یک هزار هکتار باقیمانده به ایجاد کمربند سبز با آبیاری تحت فشار اختصاص یافته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رکورد تولید گندله در فولاد خراسان شکسته شد
ارتباطات، شالوده و زیربنای سایر علوم قرن حاضر است
قدردانی از مردم نیشابور و پرسنل مجتمع فولاد خراسان
اهدای ٨ هزار نهال به شهروندان نیشابور
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: