تدوین نظام‌نامه جامع و یکپارچه HSEE ضروری است
قائم مقام ایمیدرو:

تدوین نظام‌نامه جامع و یکپارچه HSEE ضروری است

قائم مقام ایمیدرو در سومین جلسه کمیته عالی HSEE ایمیدرو، گفت: با توجه به اینکه برخی پیمانکاران فعال در شرکت‌های تابعه ایمیدرو، ممکن است در رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی و نظارت بر این موضوع، ضعیف عمل کنند، لذا تدوین برنامه جامع ارتقای سطح HSEE پیمانکاران معدنی، ابلاغ و نیز نظارت دقیق بر اجرای آن برای جلوگیری از وقوع حوادث، ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی اظهار داشت: ایمنی و بهداشت جزو مسائل بسیار حیاتی ایمیدرو محسوب می‌شود و باید نظارت همه‌جانبه‌ای بر این موضوع صورت گیرد؛ چراکه ما در برابر انسان و محیط ‌زیست، مسئول هستیم.

وی خواستار تدوین نظام نامه جامع و یکپارچه بهداشت،‌ ایمنی، محیط ‌زیست و انرژی (HSEE) در ایمیدرو و ابلاغ آن به واحدهای تابعه و پیمانکاران شد.

قائم مقام ایمیدرو گفت: در صورت تدوین و اجرای نظام‌نامه مذکور و همچنین ارتقای برنامه‌های آموزشی، مشکلات احتمالی موجود در کنترل ایمنی و عملیات رفع می‌شود.

نعیمی با اشاره به موضوع پیشگیری کرونا در شرکت‌های تابعه ایمیدرو، اشاره کرد: برای این منظور، شرکت‌های تابعه، اقلام و تجهیزات لازم را تامین کنند تا بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

آموزش کادر مدیریت HSEE پیمانکاران معدنی

امیر ولدخانی مدیر HSEE ایمیدرو در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از شاخص‌های ایمنی سال‌های 82 تا 98، با بیان اینکه به‌رغم اقدامات مطلوب صورت گرفته در حوزه پیمانکاری، اما در برخی از بخش‌ها مشکلاتی وجود دارد، گفت: بر اساس برنامه ممیزی عملکرد HSEE واحدهای تابعه و تجزیه و تحلیل حوادث شدید رخ داده، علل اصلی و ریشه‌ای بروز حوادث شناسایی شده است که واحدهای تابعه و پیمانکاران این واحدها در اغلب موارد ضعف عملکرد دارند.

وی ادامه داد: از‌این‌رو، برای ارتقای سطح کنترل ایمنی عملیات، نیاز به تقویت و اصلاح موارد شناسایی شده هستیم. در حوزه بهره‌برداری پیمانکاران، نیاز به تقویت شاخص‌های نظارتی حوزه HSEE و اهرم‌های نظارتی دفتر HSEE داریم.

مدیر HSEE ایمیدرو با بیان اینکه نظارت بر حوزه پیمانکاری شامل دو بخش انتخاب پیمانکار و نظارت در زمان اجرای امور محوله به پیمانکار است، یادآور شد: در مورد بخش اول، دستورالعمل ارزیابی HSEE پیمانکاران در مناقصات سازمان و واحدهای تابعه تهیه و ابلاغ شده است و بر این اساس، پیمانکاران معدنی قبل از ورود به پیمان از نظر سطح کیفی و کمی HSEE ارزیابی خواهند شد.

ولدخانی تاکید کرد: درخصوص بخش دوم، نیاز به تدوین برنامه جامع نظارتی و ممیزی عملکرد پیمانکاران وجود دارد و این برنامه در حال تهیه است.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای کاهش بروز حوادث در واحدهای معدنی و صنایع معدنی، تصریح کرد: با افزایش حجم فعالیت‌های واحدهای تابعه، اقدامات موثری ازجمله تقویت ساختارهای سازمانی مدیریت HSEE، زیرساخت‌های HSEE، ممیزی سالانه عملکرد HSEE، آموزش‌های مختلف و... برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

مدیر HSEE ایمیدرو افزود: در سال جاری، پروژه‌های مختلف پژوهشی در حوزه ایمنی و محیط‌ زیست نیز اجرا می‌شود.

ولدخانی با اشاره به پیشنهادات این واحد برای ایمنی واحدهای تابعه، اذعان کرد: ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت ریسک، تهیه روش های استاندارد ایمنی کار در فعالیت‌های مختلف معدنی، پیگیری برنامه‌های بهبود عملکرد ممیزی و ارتقای سطح HSEE پیمانکاران، بخشی از این پیشنهادها است.

وی ادامه داد: آموزش کادر مدیریت HSEE پیمانکاران معدنی، تبدیل برنامه ممیزی عملکرد HSEE سالانه به جایزه تعالی HSEE و الزام واحدهای تابعه به دریافت گواهینامه در دست تدوین این ممیزی نیز جزو پیشنهادها و برنامه‌های آتی این مدیریت است.

مدیر HSEE ایمیدرو از مدیران ارشد واحدهای تابعه سازمان با هدف پایش مستمر برنامه‌های HSEE به صورت فعال در بازدیدهای VIP و جلسات ماهانه کمیته HSEE، خواستار حضور در واحدهای خود شد تا از روند اجرای برنامه‌های HSEE مطلع شده و مشکلات احتمالی را حل‌و‌فصل کنند.

ولدخانی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد سیستم یکپارچه نظام جامع HSEE در سطح واحدهای تابعه سازمان و توجه مدیران ارشد واحدهای تابعه و پیمانکاران، مشکلات این حوزه کاهش یابد و هدف‌های سازمان در ایجاد محیط کار سالم و ایمن محقق شود.

آزمایش غربالگری در شرکت ملی فولاد

امیر نادری مدیرعامل شرکت ملی فولاد در این جلسه به صورت ویدیو کنفرانسی، گفت: این شرکت برای کارکنان خود (200 نفر)، آزمایش‌های غربالگری کرونا به روش آنتی بادی را انجام داد که خوشبختانه هیچ مورد مبتلا نداشتیم.

اختصاص 21.5 میلیارد تومان برای کرونا

پرهام خواجه‌پور مدیر HSEE شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به فعالیت بیش از 21 هزار و 800 نفر در واحدهای تابعه، تصریح کرد: این شرکت طی مدت اخیر حدود 21.5 میلیارد تومان در زمینه کرونا هزینه کرده که 18 میلیارد تومان آن برای هزینه‌های داخلی و نیز حدود 3.5 میلیارد تومان در قالب مسئولیت اجتماعی پرداخت شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: