روابط‌عمومی نقش بسزایی در بهبود فضای کسب‌و‌کار دارد
مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان:

روابط‌عمومی نقش بسزایی در بهبود فضای کسب‌و‌کار دارد

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: توجه به نقش و ماموریت‌های واحد روابط‌عمومی در افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی با تاکید بر توسعه و تکمیل کلیه زیرساخت‌های موردنیاز به‌منظور «جهش تولید» و بهبود فضای کسب‌وکار و نیز استقرار سازمانی پویا، دانش‌مدار و چابک و همسو با تحولات جهانی، به منظور ترسیم نقشه راه آینده و به‌کارگیری روش‌های نوین، بسیار با اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد سنگان، علی امرایی اظهار داشت: ۲۷ اردیبهشت ‌ماه روز ملی ارتباطات و روابط ‌عمومی، فرصت مغتمنی است که بر اهمیت ارتباطات و آگاهی‌بخشی به جامعه و همچنین نقش و جایگاه روابط‌ عمومی‌ها در توسعه و پیشرفت کشور پرداخته شود.

وی افزود: بدون هیچ تردیدی، نقش صنعت و تولید در اشتغال، خودکفایی، رشد و توسعه اقتصادی کشور انکارناپذیر بوده و هست. در این میان و با توجه به شرایط کنونی جامعه، پشتیبانی و ارائه آخرین دستاوردهای واحدهای صنعتی و توجه به ارتقای جایگاه آن‌ها، رسیدگی به مشکلات موجود، همراهی و پیشتیبانی و همچنین سیاست‌گذاری و راهبری این بخش مهم از صنعت کشور، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: نام‌گذاری سال 99 توسط مقام معظم رهبری به نام سال «جهش تولید»، نشان از توجه ویژه معظم‌له به این مقوله مهم دارد و جا دارد تا تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور، در راستای دست‌یابی به اهداف تعیین شده درخصوص این موضوع اثرگذار، گام برداشته و حرکت نمایند.

امرایی تاکید کرد: در این بین لزوم توجه به نقش و ماموریت‌های واحد روابط‌عمومی در افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص ملی با تاکید بر توسعه و تکمیل کلیه زیرساخت‌های موردنیاز به‌منظور «جهش تولید» و بهبود فضای کسب‌وکار و نیز استقرار سازمانی پویا، دانش‌مدار و چابک و همسو با تحولات جهانی، به منظور ترسیم نقشه راه آینده و به‌کارگیری روش‌های نوین بسیار با اهمیت به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: روابط‌عمومی‌ها به عنوان یکی از پیشتازان رشد و توسعه هر جامعه، با استفاده از تفکرات و توانمندی‌های خود سعی در ویرایش فرهنگ نادرست بخش‌های گوناگونی از سازمان و اجتماع دارند و در این راه با به‌کارگیری حس مسئولیت اجتماعی، بر اساس وجدان و اصول اخلاقی در مسیر تعالی و تحقق جامعه ایمن و سالم، حرکت می‌نمایند.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان یادآور شد: با توجه به نقش روابط‌عمومی‌ها در رونق مالی بنگاه‌های اقتصادی، لزوم به‌کارگیری و تربیت نیروهای متخصص در روابط‌عمومی‌ بخش‌های صنعتی کشور، به عنوان یکی از اصول حرفه‌ای، نیازمند توجه هر چه بیشتر مدیران ارشد سازمانها است.

امرایی اشاره کرد: امروزه و با توجه به کارکردهای روابط‌عمومی‌ درخصوص ایجاد فضای تعامل مابین مخاطبان و سازمان‌ها و نقش تاثیرگذار آن‌ها در رونق مالی و جلب رضایت ذی‌نفعان، ضرورت به‌کارگیری و توجه به آموزش و تربیت نیروهای متخصص در حوزه صنعت، می‌بایستی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین ارائه تصویری روشن از ظرفیت‌های یک بنگاه اقتصادی به مخاطبان در خصوص فعالیت‌های صورت‌پذیرفته، محصولات تولید شده و مزیت‌های رقابتی آن‌ها در مقایسه با سایر تولیدکنندگان، ازجمله مواردی است که در صورت اجرای صحیح آن از جانب یک روابط‌عمومی‌ متخصص، همواره شاهد ارتقای جایگاه یک سازمان در سطح جامعه خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: از سویی دیگر پویایی و پیچیدگی شرایط و محیط کسب‌و‌کار امروز، داشتن و به‌کارگیری رفتار و تفکرات کارآفرینانه را برای همه سازمان‌ها در هر اندازه‌ای ضروری ساخته و به عبارتی سازمان‌های امروز بدون داشتن چنین رفتاری، امکان دستیابی به موفقیت نخواهند داشت، بنابراین ایجاد یا خلق محیط سازمانی مساعد که موجب انگیزش، علاقمندی و تعهد کارکنان یک بنگاه اقتصادی شود، ازجمله وظایفی است که روابط‌عمومی‌ها می‌‌بایستی با همراهی دیگر بخش‌های سازمان نسبت به آن اهتمام ورزیده و به ایفای یکی از وظایف اصلی خود در موفقیت بنگاه‌های اقتصادی بپردازند.

امرایی افزود: درخصوص دیگر وظایف روابط‌عمومی‌ها در حل برخی از مشکلات اقتصادی سازمان‌ها نیز می‌توان گفت، افزایش راه‌های ارتباط با مخاطبان با استفاده از ابزارهای مختلف، در کنار شیوه‌های تحت تاثیر قرار دادن مصرف‌کنندگان به‌منظور افزایش تقاضا برای محصولات موردنظر، نه تنها به عنوان یکی از راه‌های برون‌رفت از رکود اقتصادی به‌شمار می‌رود، بلکه نسل جدیدی از مخاطبان را برای سازمان به‌وجود خواهد آورد.

وی اضافه کرد: بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ارتباط جمعی، تسهیل و تسریع و دسترسی مشتریان به خدمات با استفاده از مزیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دهکده جهانی، از دیگر الزامات سازمان‌ها برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت، رشد راندمان و ارتقای بهره‌وری تولید است.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان عنوان کرد: آماده‌سازی افکار عمومی نیز به عنوان یکی دیگر از راهکارهای فروش بیشتر و افزایش تولید، در کنار تلاش برای حفظ تعامل مستمر و هوشمندانه با مخاطبان وفادار به سازمان از طریق شناسایی و پاسخ‌گویی به انتظارات آن‌ها از دیگر از وظایف مهم و همیشگی است که می‌بایستی مورد توجه روابط‌عمومی‌ها قرار گیرد.

امرایی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع می‌توان گفت، موارد ذکر شده که ازجمله وظایف یک روابط‌عمومی هوشمند و حرفه‌ای به‌شمار می‌رود و می‌تواند علاوه بر ترسیم نقشه راه برای سایر بخش‌های بنگاه‌های اقتصادی، زمینه‌های «جهش تولید» و ارتقای جایگاه یک واحد صنعتی در کشور را مهیا نماید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: