عدم رعایت استانداردهای انرژی در ساخت در و پنجره‌های آلومینیومی
مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان (هورامکو) عنوان کرد:

عدم رعایت استانداردهای انرژی در ساخت در و پنجره‌های آلومینیومی

مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان (هورامکو) گفت: در سال‌های اخیر، تنوع در زمینه در و پنجره‌های آلومینیومی، بسیار بیشتر از گذشته شده است اما آنچه در این زمینه دارای اهمیت است، رعایت استانداردهای صرفه‌جویی انرژی است که معمولا در و پنجره‌های تولیدی به صورت مطلوب این ویژگی را ندارند.

رضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: آنچه در زمینه تولید در و پنجره اهمیت دارد و باید به آن توجه شود، میزان هدررفت انرژی است زیرا اگر با یک دید کلی به میزان مصرف انرژی در جهان و کشور نگاه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که درصد بالایی از کل انرژی در ساختمان‌ها مصرف می‌شود. ما در تولید در و پنجره باید به این نکته توجه کنیم که بحران انرژی از کجا نشات گرفته است تا از این طریق، راهکارهای مناسب را ارائه دهیم و همچنین بررسی این موارد، ضرورت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی را مشخص می‌کند. به همین منظور، انجام چنین اقداماتی در شرکت‌های تولیدکننده پروفیل و مقاطع ضروری است چنانچه ما در شرکت بر انجام چنین مواردی تاکید داریم.

وی توضیح داد: طبق بررسی‌های انجام شده، ۴۸ درصد مصرف انرژی مربوط به بخش ساختمان، ۲۷ درصد حوزه حمل‌ونقل و حدود ۲۵ درصد صنایع و کشاورزی است؛ بنابراین حدود نیمی از مصرف انرژی جهان به بخش ساختمان تعلق دارد و سرمایه‌گذاری برای ساخت ساختمان‌های کم‌مصرف بهترین راهکار کاهش مصرف منابع انرژی است. به همین دلیل، در این راستا تولید در و پنجره‌های استاندارد و دو جداره اهمیت بسیاری پیدا می‌کند، اما در سال‌های اخیر شاهد هستیم که بسیاری از شرکت‌های نامعتبر و بدون مجوز وارد این حوزه شده‌اند و سطح کیفی محصولات را کاهش داده‌اند.

فاصله با استانداردهای جهانی

مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان تصریح کرد: در صورتی که مهندسین معمار در طراحی و در حین اجرا دقت لازم را داشته باشند و همچنین پیمانکاران نیز علاوه بر مبحث قیمت، به موضوعاتی ازجمله استاندارد بودن محصول خریداری شده توجه کنند، ما نیز همانند سایر کشورهای فعال در این حوزه می‌توانیم به دستاوردهای مطلوبی در جهت جلوگیری از هدررفت انرژی برسیم. چنانچه از سال 1970، شرکت‌های تولیدکننده در و پنجره در جهان با مهم شمردن این موضوعات توانستند راهکارهای مناسبی در این زمینه ارائه دهند و به موفقیت‌های مناسبی نیز رسیده‌اند.

کاظمی تاکید کرد: بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده و فعال در حوزه در و پنجره‌های آلومینیومی، به عایق بودن محصولات تولید شده بی‌توجه‌ هستند، در صورتی که در کشور، حدود 60 درصد انرژی در ساختمان مصرف می‌شود و به همین دلیل باید به تجهیز ساختمان‌ها برای جلوگیری از هدررفت انرژی بیش از پیش توجه شود. ما می‌توانیم با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ای که در دنیا موجود است، مصرف انرژی ساختمان‌ها را به یک چهارم تقلیل دهیم اما هم اکنون مصرف انرژی در ایران در بخش ساختمان حدود چهار برابر استاندارد جهانی است.

وی اذعان کرد: اهمیت دادن به مسائل اتلاف انرژی و طراحی سیستم‌های نوین در و پنجره در اروپا و آمریکا، بیش از 40 سال سابقه دارد اما در کشور ما علی‌رغم تولیدات انبوهی که در این زمینه صورت گرفته، شاهد عدم توجه تولیدکنندگان به موضوعاتی از قبیل عایق بودن مصالح و مواد مصرفی، موجب شده در و پنجره‌های آلومینیومی تولید شده از لحاظ ظاهر همانند محصولات سایر کشورها باشد اما عایق مناسبی برای حرارت و صدا محسوب نشوند؛ البته شرکت ما به همراه چند شرکت محدود دیگر، در این زمینه اقدامات موثری انجام داده است که انجام چنین اقداماتی باید جزو الزامات صنعت در و پنجره به شمار بیاید و تمام تولیدکنندگان ملزم به رعایت آن باشند.

تنوع در و پنجره‌های آلومینیومی تولید داخلی

مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان (هورامکو) بیان کرد: تنوع محصولات آلومینیومی در سال‌های اخیر بسیار بیشتر از گذشته شده و شرکت ما نیز در این راستا، اقدامات موثری انجام داده است. محصولاتی که در شرکت تولید می‌شود، شامل در و پنجره کشویی‌ لولایی، سیستم در و پنجره کشویی، سیستم درو پنجره آکاردئونی، سیستم در و پنجره فرانسوی، سیستم در و پنجره فولکس ‌واگنی، سیستم پنجره دوحالته، سیستم تک‌حالته کلنگی و سیستم تک‌حالته آلومینیومی است.
کاظمی عنوان کرد: سیستم در و پنجره کشویی لولایی آلومینیوم که طراحی جدیدی از سیستم کشویی است، مشکل آب‌بندی و هوابندی سیستم کشویی را با اضافه کردن عملکرد لولایی برطرف کرده است. در این سیستم، پنجره در زمان حرکت ابتدا از محل خود بلند شده، لاستیک‌ها را از پروفیل جدا کرده و به راحتی در سطح لنگه حرکت می‌کند و پس از بستن دستگیره مجددا درگیر می‌شود.

وی اضافه کرد: پنجره به دو حالت بسته و باز به صورت لیفت عمل می‌کند؛ به این صورت که دستگیره به سمت بالا چرخیده و یراق بازشو را به سمت بالا کشیده و پنجره را چند میلی‌متر از روی فریم بلند می‌کند؛ در این حالت، لاستیک‌ها دیگر با پروفیل درگیر نیستند و پنجره به راحتی حرکت می‌کند. در زمانی که پنجره در حالت قفل قرار می‌گیرد پنجره روی فریم می‌نشیند و لاستیک‌ها هر چهارطرف درگیر می‌شوند. به همین دلیل هوابندی و آب‌بندی این نوع سیستم بسیار بهبود یافته است. این سیستم‌ها توانایی تحمل وزن تا ۳۰۰ کیلوگرم را دارد و عرض و ارتفاع آن‌ها نیز تا سه متر قابل طراحی است.

مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان (هورامکو)  تاکید کرد: سیستم در و پنجره کشویی از نوع ریلی است و فقط به یک حالت کشویی باز می‌شود. به دلیل نوع مکانیزم این سیستم که قفل‌ها فقط در یک ضلع وجود دارد و همچنین ساختار پروفیل و نحوه اتصالات و لاستیک‌ها، میزان آب‌بندی و هوابندی آن قوی نیست.

کاظمی تصریح کرد: سیستم در و پنجره آکاردئونی از نوع لولایی-ریلی بوده و در مکان‌هایی استفاده می‌شود که دارای عرض زیادی بوده روی یک‌دیگر تا خورده و جمع می‌شوند. این لنگه‌ها می‌توانند از دو عدد به بالا باشند. یک لنگه از این سیستم نیز به صورت دوحالته عمل کرده و می‌تواند از دو جهت بالا و پهلو باز شود. میزان آب‌بندی و هوابندی این نوع سیستم به دلیل تعداد لنگه‌های فولدینگ، در حد متوسط است.

وی خاطرنشان کرد: سیستم در و پنجره فرانسوی از نوع لولایی و دارای دو بازشو است که یکی از آن‌ها به شکل دوحالته و دیگری تک‌حالته است. طراحی این سیستم به شکلی است که هنگام باز کردن هر دو لنگه، هیچ پروفیلی در دهانه فریم و مابین دو لنگه دیده نمی‌شود. میزان آب‌بندی و هوابندی این سیستم به دلیل آنکه قفل‌ها در سه ضلع وجود دارند، در حد خوبی است.

مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان (هورامکو) مطرح کرد: سیستم پنجره دوحالته لولایی بوده و از دو جهت (بالا و پهلو) باز می‌شوند و سیستم تک‌ حالته کنلگی همانند سیستم تک‌حالته، از نوع لولایی بوده اما فقط از بالا باز می‌شود. سیستم در و پنجره فولکس ‌واگنی از نوع ریلی بوده و به دو حالت باز می‌شود، حالت اول، مشابه سیستم تک‌حالته کلنگی و حالت دوم، به صورت کشویی و روی ریل الحاقی به فریم است. از مزایای این نوع سیستم، می‌توان به امکان باز و بسته کردن پنجره‌های بسیار سنگین، راحتی، ایمنی (ضدسرقت بودن) و طراحی زیبا اشاره کرد.

تولید محصول در راستای مصرف صحیح انرژی

کاظمی مطرح کرد: شرکت هورام‌ سازه پارسیان، فعالیت خود را در سال 1386 در زمینه تولید انواع سیستم‌های در و پنجره UPVC، آلومینیوم، نما و شیشه‌های دو جداره و سه جداره عایق آغاز کرد. ضرورت تولید و استفاده از تکنولوژی پیشرفته در زمینه مصرف صحیح انرژی و جلوگیری از اتلاف آن، کارآفرینی، ایجاد اشتغال و بومی‌سازی فناوری مذکور، همواره از اهداف اساسی و موثر شرکت هورامکو بوده است.

مدیرعامل شرکت هورام سازه پارسیان (هورامکو) تاکید کرد: یکی از عمده مشکلات شرکت‌های فعال در این حوزه، موانعی است که در زمینه واردات ماشین‌آلات و تکنولوژی‌های به‌روز دنیا وجود دارد. قطعا در صورتی که این ماشین‌آلات به راحتی تامین شوند، میزان تولید و کیفیت محصولات ارتقا خواهد یافت، اما در شرایط تحریمی و با وجود محدودیت‌های وارداتی که دولت لحاظ کرده، دسترسی به این اهداف، سخت‌تر از گذشته شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: