محصولات بی‌کیفیت آلومینیومی خریدار بیشتری دارد!
مدیرعامل شرکت ارالکو:

محصولات بی‌کیفیت آلومینیومی خریدار بیشتری دارد!

مدیرعامل شرکت ارالکو گفت: وضعیت نابه‌سامان اقتصادی و شرایط تحریمی موجب شده که میزان ساخت‌وساز در کشور کاهش یابد و به همین ترتیب حجم تقاضا برای محصولات آلومینیومی کمتر از گذشته شود و در این میان، شرکت‌هایی که از ضایعات استفاده می‌کنند به سوددهی بیشتری برسند و توانند میزان درآمد و فروش خود را افزایش دهند.

مصطفی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: بیش از یک دهه است که در زمینه تولید پروفیل و مقاطع آلومینیومی فعالیت می‌کنیم و با اینکه فعالیت در این حوزه، هیچ‌گاه آسان نبوده است اما در سال 1398، مشکلات تولیدکنندگان و فعالان صنعت آلومینیوم بسیار سخت‌تر از گذشته شد؛ به نحوی که در تمام مراحل تولید با چالش‌های بی‌شماری مواجه بودیم.

وی بیان کرد: در سال گذشته، یکی از مشکلاتی که ما با آن مواجه شدیم در زمینه تامین مواد اولیه بود؛ قیمت این مواد به اندازه‌ای افزایش یافت که امکان قیمت‌گذاری مشخص برای محصولات نهایی را برای ما دشوار ساخت.

مدیرعامل شرکت ارالکو توضیح داد: در ابتدای سال گذشته، سفارش‌ها تا حدودی بهبود یافت و شاهد افزایش راندمان کاری و میزان بهره‌وری در اکثر شرکت‌های تولیدکننده بودیم اما با تشدید تحریم‌ها و افزایش میزان رکود اقتصادی در کشور، میزان ساخت‌وسازها بسیار کاهش یافت و در نهایت تقاضا برای محصول ما نیز کمتر از گذشته شد؛ به نحوی که میزان فعالیت ما به یک سوم کاهش یافت و تنها 30 درصد ظرفیت اسمی شرکت فعال بود.

قالب‌های تولید شده در کشور، کیفیت مناسبی ندارد

احمدی تصریح کرد: نوسانات نرخ ارز به میزانی بود که امکان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی وضعیت آینده را از ما گرفت و قادر به تصمیم‌گیری در خصوص میزان خرید مواد اولیه و فروش محصولات نهایی نبودیم، البته این موضوع تنها منحصر به تولیدکنندگان و صنعت‌گران نمی‌شود بلکه در تمام حوزه ما شاهد تغییر قیمت‌ها بودیم.

وی با اشاره به تولیدات شرکت ارالکو، مطرح کرد: در زمینه تولید مقاطع آلومینیومی فعالیت دائمی و پیوسته‌ای نداریم اما در صورتی که سفارشی در این زمینه به ما داده شود، قادر به تولید انواع مقاطع آلومینیومی هستیم، البته مقاطع آلومینیومی به طور معمول در صنایع خودروسازی کاربرد دارد که با کاهش میزان تولید خودرو، به طور قطع میزان تقاضا برای اینگونه محصولات نیز کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ارالکو در ادامه گفت: در زمینه تهیه و تامین قالب‌های ضروری برای تولید پروفیل و مقاطع آلومینیومی در برخی از مواقع از قالب‌های وارداتی و گاهی از قالب‌های ساخت داخل استفاده می‌کنیم با اینکه قالب‌های تولید شده در کشور نیز به کیفیت مناسبی رسیده‌اند اما از استانداردهای جهانی همچنان فاصله دارند.

احمدی تاکید کرد: کیفیت بعضی از قالب‌های ایرانی به نحوی است که علاوه بر کاهش سرعت تولید و راندمان، به محصول نهایی نیز آسیب می‌رساند یا کیفیت محصول نهایی را کاهش می‌دهد. در صورتی که محصول تولید شده با استفاده از قالب ایرانی را در کنار محصول تولید شده با استفاده از قالب خارجی کنار هم قرار دهیم، کاهش کیفیت کاملا محسوس است و خطوط بسیاری در پروفیل تولید شده مشاهده می‌شود. هرچند که در سال‌های اخیر شاهد بهبود کیفیت در تولید قالب‌ها بودیم اما همچنان نواقص و ضعف‌های بی‌شماری در این زمینه مشاهده می‌شود.

از شمش‌های پرایمری استفاده می‌کنیم

مدیرعامل شرکت ارالکو عنوان کرد: در شرکت ارالکو، کوره ریخته‌گری نداریم به همین دلیل بیلت پرایمری ایرالکو را خریداری و آن را تبدیل به پروفیل و مقاطع می‌کنیم، البته برخی از همکاران از ضایعات برای تولید پروفیل استفاده می‌کنند اما ما ترجیح می‌دهیم از مواد اولیه پرایمری استفاده کنیم.

احمدی ادامه داد: مواد اولیه آلومینیومی مورد نیاز را از شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) خریداری می‌کنیم و با اینکه تولیدات این شرکت، در سال‌های اخیر کیفیت سابق خود را از دست داده است اما همچنان به عنوان بهترین شرکت تولیدکننده شمش و بیلت آلومینیومی خالص در کشور شناخته می‌شود.

وی مطرح کرد: برخی از تولیدکندگان پروفیل و مقاطع آلومینیومی بنا به شرایط بازار و میزان سفارش‌هایی که وجود دارد، به سمت استفاده از ضایعات آلومینیومی تمایل پیدا کرده‌اند و از ضایعات به جای مواد اولیه خالص استفاده می‌کنند که این امر، کیفیت محصول نهایی را کاهش می‌دهد. گرچه به دلیل کاهش میزان نقدینگی در کشور، تمایل به استفاده از ضایعات آلومینیومی از گذشته بیشتر شده است و در نهایت، شرکت‌هایی همانند شرکت ارالکو که محصول با کیفیت تولید و عرضه می‌کند، با مشکلاتی نظیر کاهش میزان تقاضا و فروش مواجه‌ هستند.

مدیرعامل شرکت ارالکو اضافه کرد: تولید مقاطع و پروفیل‌های آلومینیومی با استفاده از ضایعات سودآوری بهتری دارد و تولیدکنندگان محصولات ضایعاتی در مدت زمان کوتاهی با برگشت سرمایه مواجه می‌شوند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
خطر قطعی برق در کمین تولیدکنندگان مقاطع آلومینیومی
مانع‌تراشی برای تولید
ردپای دولت در رکود تولید
بازار سردرگمی‌ها داغ است!
کاهش تولید و فروش پروفیل‌های آلومینیومی
همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد
رقابت بر سر فروش پروفیل‌های ارزان و بی‌کیفیت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: