اعتماد به بخش خصوصی منجر به جهش صادرات می‌شود
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران:

اعتماد به بخش خصوصی منجر به جهش صادرات می‌شود

رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران گفت: مشکلات اصلی ما در صادرات عدم وجود زیرساخت‌ها، مشکلات در بخشنامه‌ها و مدیریت است و اگر می‌خواهیم به صادرات بها دهیم، باید با تدابیر بخش خصوصی و حاکمیت برای این مشکلات چاره‌جویی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، جمشید نفر با اشاره به روند کاهشی میزان صادرات فرودین ماه سال جاری در مقایسه با سال گذشته، اظهار داشت: در فروردین ماه سال جاری این میزان به 1.6 میلیارد دلار رسیده است که با توجه به مشکلات حاصل از ویروس کرونا، کاملا طبیعی است و با بازشدن مرزها این مسئله حل خواهد شد.

وی افزود: اگر دولت و حاکمیت در بخش صادرات از بخش خصوصی مشورت بگیرد و آن را دخیل کند، می‌توانیم به میزان صادرات سال گذشته و حتی رشد صادراتی دست یابیم اما در غیر این صورت دستیابی به آن بسیار سخت خواهد بود.

رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران درخصوص احتمال دستیابی به میزان صادرات سال گذشته نیز گفت: کشور ما، کشور توانستن‌ها است و این را در طول 8 سال دفاع مقدس و جنگ با کشور عراق ثابت کرده است، این مردم بودند که با همکاری هم به این فعل دست یافته‌اند. کرونا نیز ثابت کرده است که بخش خصوصی و مردم متواضعانه در کنار دولت و وزارت بهداشت هستند تا مشکلات را حل کنند.

نفر ادامه داد: بنابراین ما می‌توانیم به میزان صادرات سال گذشته و حتی بیشتر از آن دست یابیم، مشروط بر اینکه حاکمیت از بخش خصوصی که مشکلات و مسائل را از نزدیک لمس می‌کند مشورت بخواهد. اگر این اتفاق رخ دهد ما به رشد اقتصادی دست خواهیم یافت، اما در غیر این صورت احتمال دستیابی به رشد اقتصادی بسیار کم خواهد بود.

وی با اشاره به مقاصد صادراتی نیز گفت: انتخاب 15 کشور همسایه به همراه چین و هند بهترین مقاصد صادراتی هستند که وزارت صمت، سازمان توسعه تجارت و دولت آن را برگزیده‌اند و باتوجه به وجود چالش‌ها اگر بتوانیم زیرساخت‌های صحیحی را به صورت کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت ایجاد کنیم و با نگاه تخصصی و صحیح پیش رویم، می‌توان در یک دوره سه ساله به میزان صادرات 100 میلیارد دلاری دست یابیم که به نوع خود می‌تواند جهشی در صادرات برای کشور باشد.  

رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران یادآور شد: مسئله دومی که وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت در کنار هدف‌گذاری 15 کشور به همراه چین و هند ایجاد کرده است، جریان جغرافیایی مانند اوراسیا است. برخلاف همه نقاطی که ما در آن‌ها کاهش صادراتی داشتیم، در مناطق اوراسیا با افزایش صادرات مواجه بودیم که امیدواریم در دور دوم مذاکرات نیز که درخصوص تصمیم برای هشت ماه آینده است بتوانیم به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم.

بر اساس گزارشی از ایلنا، نفر با اشاره به کشورهای حوزه خلیج فارس به عنوان دومین حوزه حمایتی، گفت: در گذشته ارتباطات بسیار مطلوبی را با کشورهای خلیج فارس داشتیم که این ارتباطات باید تقویت شود. بر همین اساس جلسه‌ای طی هفته جاری توسط کمیسیون صادرات برگزار خواهد شد که در آن پیشنهادهایی در همین خصوص از بخش خصوصی به وزارت خانه مسئول ارائه می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حوزه دیگری که برای ما بسیار با اهمیت است حوزه «اکو» است که در آن باید به دنبال تعرفه‌های ترجیحی رفته و با کشورهای همسایه وارد گفتگو شویم، زیرا این تعرفه‌ها به رشد صادراتی، «جهش تولید» و جهش صادرات کمک‌های مطلوبی خواهد کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تشکیل شرکت‌هایی با ماهیت توسعه تجارت ضروری است
دولت، مسیر صادرات را هموار کند
بازاریابی سنتی منسوخ شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: