با مدیریت صحیح، مشکلات را به حداقل می‌رسانیم
مدیرعامل شرکت آلومراد:

با مدیریت صحیح، مشکلات را به حداقل می‌رسانیم

مدیرعامل شرکت آلومراد گفت: انواع مشکلات کوچک و بزرگ همیشه در کنار صنعت و تولیدکننده وجود دارد و این هنر تولیدکننده است که بتواند با برنامه‌ریزی صحیح و مدون شرایط موجود را کنترل کرده و فعالیت تولیدی را از بحران دور نگه دارد. پاندمی ویروس کرونا نیز یک نمونه بارز از شرایط ویژه بوده که صنعت و تولیدکنندگان دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، اما تا کنون توانستیم این بحران را مدیریت کنیم و راندمان شرکت را در اوج حفظ کنیم.

سید امیرعلی همایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در حال حاضر، شیوع ویروس کرونا فعالیت اغلب واحدهای تولیدی‌ دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده و در این شرایط، سیاست‌های شرکت آلومراد بر این مبنا بنا شده است که سلامت و جان پرسنل و کارکنان در اولویت اول قرار گیرد و سعی داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جهت حفظ بازار فروش و تعهد به تحویل سفارش‌ها، خط تولید کارخانه را فعال نگه داریم و فعالیت خود را ادامه دهیم؛ اما در این بین برای به حداقل رساندن مشکلات ناشی ویروس کرونا تمهیداتی را نیز اتخاذ کرده‌ایم.

اقدامات جهت کنترل پاندمی ویروس کرونا

مدیرعامل شرکت آلومراد عنوان کرد: اولین گام شرکت برای کنترل ویروس، سنجش دمای بدن پرسنل است که در بدو ورود به مجموعه انجام می‌شود. در این دوران کارت‌های ساعتی ورود و خروج کارکنان را جایگزین اثر انگشت آن‌ها کردیم. ازجمله اقدامات دیگر شرکت در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تهیه و در اختیار قرار دادن دستکش، ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده به افراد مشغول در شرکت است. همچنین با نصب بنرهای علمی و هشداردهنده در محوطه شرکت نسبت به آگاهی‌‌رسانی کارکنان اقدام کرده‌ایم و برنامه‌های منظمی را نیز برای ضدعفونی کردن سالن‌های تولیدی، دستگاه‌ها و محوطه تنظیم کرده‌ایم. برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نیز چیدمان صندلی‌ها در سالن غذاخوری و همچنین تغییر در نحوه سرو غذا و استفاده از ظروف یک‌بار مصرف گیاهی را در راس برنامه‌های خود قرار داده‌ایم. امیدوار هستیم با رعایت این اصول، از شیوع ویروس کرونا در مجموعه جلوگیری کنیم.

مشکلات، یار همیشگی صنعت

همایی در خصوص چالش‌های صادراتی و بسته شدن مرزها با شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: مشکلات حاصل از تحریم، جزو جدایی‌ناپذیر صنعت است و در دوران کرونا این مشکلات نیز دو چندان احساس می‌شوند و مجموعه‌های تولیدی زیر بار فشار بیشتری هستند؛ دو شرکت آلومراد و آلومتک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از مشکلاتی که پیش از این با آن‌ها مواجه بودیم، می‌توان به افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، تامین مواد اولیه، تهیه لوازم یدکی، تجهیزات، قطعات و ماشین‌آلات اشاره کرد که اپیدمی ویروس کرونا این مشکلات را تشدید کرده و عرصه فعالیت را دشوار کرده است.

افزایش ظرفیت تولید در سال «جهش تولید»

مدیرعامل شرکت آلومراد در رابطه با اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای شرکت آلومراد در سال جدید، توضیح داد: بر اساس نام‌گذاری سال 1399 طبق فرمایش رهبری به نام سال «جهش تولید»، تمام همت خود را به کار بسته‌ایم که در ابتدا پروژه‌های نیمه‌کاره را به غایت برسانیم. ازجمله این پروژه‌ها بازسازی و نوسازی کوره اصلی ذوب 24 تنی است که سال‌ها به صورت نیمه‌کاره رها شده بود و در حال حاضر، فاز عملیاتی احداث آن در دست اقدام است و تا انتهای فصل بهار سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. با راه‌اندازی این کوره، ظرفیت تولید کارخانه نیز افزایش خواهد یافت. برنامه دیگر شرکت در سال جاری، ساخت صفحات جدید برای ریخته‌گری انواع بیلت‌های آلومینیومی با قطرهای 6 الی 21 اینچ با طول حداکثر 6 متر است. یکی دیگر از چشم‌اندازهای شرکت آلومراد، مطالعه و ارزیابی جهت گسترش سبد محصولات این شرکت است که قطعا در آینده نزدیک به این مهم دست خواهیم یافت. مجموعه توانایی تولید آند راد را دارد که در دوره مدیریت قبلی قرار بر تولید این محصول بود و ما قصد داریم در سال جاری ظرفیت تولید این محصول را افزایش دهیم.

وی درباره پروژه ذوب کوره و زمان بهره‌برداری از آن یادآور شد: شرکت آلومراد دارای دو کوره ذوب 34 تنی و 20 تنی است و افزایش ظرفیت کوره‌ها باید متناسب با ظرفیت خط نورد باشد. در ابتدای سال 1397 به دلیل استفاده نادرست از کوره 34 تنی، این کوره دچار مشکل شد. با بررسی‌های فنی این نکته حاصل شد که بازسازی کوره چاره کار نیست و باید جهت نوسازی تمهیداتی را بیندیشیم. در شرایط فعلی با استفاده از کوره 20 تنی، روزانه 45 تن راد تولید می‌شود و با راه‌اندازی کوره 34 تنی تا انتهای خرداد ماه سال جاری میزان ظرفیت به دو برابر مقدار قبل خواهد رسید.

همایی اضافه کرد: این کوره نیز دو دو شیفت کاری فعالیت خواهد داشت و کوره 20 تنی را برای تولید بیلت بکار خواهیم گرفت تا دو خط تولید راد و بیلت با تمام قوا و با بالاترین ظرفیت به تولید ادامه دهند. قابل ذکر است که در حال حاضر احداث کوره 34 تنی در مرحله گودبرداری، اجرای فوندانسیون و بتن‌ریزی است و ساخت سازه فلزی کوره (ساختار کوره) در شرکت پیمانکاری مربوطه آماده شده و در یکی دو هفته آینده در محل کوره این ساختار فلزی روی فوندانسیون نصب خواهد شد.

دانش، مبنای رشد صنعت است

مدیرعامل شرکت آلومراد با بیان اینکه این شرکت برنامه‌هایی را در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و همچنین اشتغال‌زایی در دستور کار دارد، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های شرکت آلومراد، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی بوده و در این خصوص قصد داریم با تاسیس مرکز آموزشی همجوار با کارگاه و کارخانه، از جدیدترین آموزش‌ها و مهارت‌ها بهره‌مند شویم. تصمیم شرکت بر آن است که با تکیه بر پتانسیل‌های موجود و فراهم کردن بستر مناسب جهت ارتقای دانش و تخصص کارآموزان، کارکنان جدیدالورود و پرسنل مشغول در مجموعه و به ویژه کارجویان بومی حرکت کنیم و با افزایش سطح مهارت و دانش در جهت تربیت نیروی انسانی توانمند گامی موثر برداریم. این موضوع به طور طبیعی بر روند کار و میران تولید کارخانه تاثیر مثبت خواهد گذاشت و در مسیر «جهش تولید» قرار خواهیم گرفت. در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، اقدام به ساخت چمن مصنوعی به عنوان اولین چمن مصنوعی استان قزوین، در محوطه شرکت کرده‌ایم که علاوه بر کارکنان مجموعه سایر ورزشکاران استان نیز بتوانند از این امکانات ورزشی استفاده کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: