گام‌های بلند منطقه ویژه در جذب سرمایه‌گذاران جدید با تسطیح و تکمیل سایت توسعه
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عنوان کرد:

گام‌های بلند منطقه ویژه در جذب سرمایه‌گذاران جدید با تسطیح و تکمیل سایت توسعه

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: با تکمیل ظرفیت سایت قدیم منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، برای جذب هرچه بیشتر سرمایه‌گذارن و تحقق شعار جهش تولید در این منطقه، سایت توسعه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با مساحت بالغ بر دو هزار و 500 هکتار در حال تجهیز و احداث زیرساخت‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، محمد جواد محبی با بیان اینکه رسالت اصلی منطقه ویژه جذب سرمایه‌گذار در زمینه تولید به خصوص صنایع انرژی‌بر است، اظهار داشت: سایت قدیم این منطقه با مساحتی بالغ بر دو هزار و 100 هکتار  عملیاتی و شرکت‌های سرمایه‌گذار در حال اجرا یا بهره‌برداری طرح‌های مورد نظر است.

وی ادامه داد: با توجه به تکمیل ظرفیت سایت قدیم، شرکت منطقه ویژه خلیج فارس مطالعاتی را برای گسترش و توسعه منطقه ویژه انجام داد که طبق این مطالعات بنا شد زمینی به مساحت دو هزار و 500 هکتار در شمال و غرب سایت فعلی یعنی قسمت شمال پالایشگاه و دامنه کوهای پولادی، برای ایجاد سایت توسعه در نظر گزفته شود.

محبی اضافه کرد: بعد از اینکه مراحل قانونی شورای عالی مناطق برای احداث این سایت پشت سر گذاشته شد، برنامه‌ریزی‌ها برای آماده‌سازی سایت برای سرمایه‌گذاری و فراهم آوردن امکانات گمرکی صورت گرفت، طرح احداث جاده و دیوار پیرامون اولین طرح اجرایی در سایت توسعه منطقه ویژه خلیج فارس بود که هم اکنون حدود 95 درصد این پروژه به اتمام رسیده است. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه خلیج فارس با بیان اینکه بعد از اتمام پروژه دیوارکشی مابقی زیر ساخت‌ها مانند آب، برق و گاز نیز احداث خواهد شد، افزود: قسمتی از آب مورد نیازسرمایه‌گذاران در سایت توسعه، از طریق پروژه انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب بندرعباس تامین خواهد شد.

محبی با اشاره به نامگذاری  شعار سال «جهش تولید»، اظهار کرد: این منطقه سعی دارد تا با فراهم ساختن هرچه بهتر و بیشتر زیرساخت‌ها شرایط را برای تحقق این امر تسهیل کند؛ اولین قدم برای جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس فراهم آوردن بستر مناسب جهت سرمایه‌گذاری است که این بستر در ابتدا از زمین شروع خواهد شد. 

وی ادامه داد: در همین راستا برنامه‌هایی برای تسطیح زمین در سایت توسعه منطقه ویژه در حال پیگیری است که تسطیح حدود 500 هکتار از ازاضی سایت و ایجاد پل دسترسی میان سایت قدیم و سایت جدید، از جمله اقدامات این منطقه ویژه همگام با جهش تولید و در جهت ایجاد بستر مناسب برای تسهیل امورات شرکت‌های تولیدی و جذب سرمایه‌گذاران جدید است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه گفت: برنامه‌های منطقه ویژه اقتصای خلیج فارس برای تحقق شعار جهش تولید تنها مختص سایت توسعه نیست و منطقه ویژه خلیج فارس در نظر دارد در بخش‌های سایت قدیم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، زیرساخت‎‌های کارخانجات فعلی را افزایش دهد تا این واحدهای تولیدی از نهایت پتانسیل‌ و ظرفیت خود برای افزایش تولید استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در همین راستا طرح ارتقا  سیستم بهره‌برداری شامل اسکله و واگن‌برگردان‌ها را مد نظر قرار داده‌ایم که این سیستم باید نوسازی و بهسازی شود، اسناد مناقصه این اقدامات آماده است و در حال پیگیری برای اجرا و احداث این طرح‌ها در سال جاری هستیم. 

محبی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در درازمدت تولید فولاد در منطقه ویژه به 10 میلیون تن خواهد رسید و برای رسیدن به امر مهم  گسترش، توسعه و بهسازی اسکله منطقه ویژه خلیج فارس در جهت اجرای این هدف صورت می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه خاطرنشان کرد: پروژه توسعه پست اسکله در منطقه ویژه ظرفیت فعلی 12 میلیون تن را تا 6 میلیون تن افزایش می‌بابد که در مجموع با گسترش این ظرفیت واردات و صادرات به 18 میلیون تن خواهد رسید.

وی تشریح کرد: تمام نقل و  انتقالات را از کامیونی به ریلی تغییر دهیم؛ در همین راستا طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، ظرفیت واگن برگردان‌ها از 6 تن به 12 میلیون تن خواهد رسید که این امر پتانسیل بسیاری خوبی برای تخلیه واگن‌ها به مقصد بندرعباس ایجاد خواهد. مجموعه پروژه واگن برگردان و گسترش اسکله بالغ بر 600 میلیارد تومان تعیین اعتبار شده‌اند و بنا شده تا این پروژه‌ها با همکاری بخش خصوصی به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
جانشین‌پروری تضمینی برای آینده منطقه ویژه خلیج فارس است
انجام حسابرسی داخلی در راستای شفافیت و اصلاح نکات مستعد بهبود
منابع انسانی مهم‌ترین سرمایه سازمان است
روابط ‌عمومی دریچه ورود و ترغیب سرمایه‌گذاران به شمار می‌آید
راهی جز جذب سرمایه‌گذار نداریم/ سرمایه‌گذاری 4 میلیارد دلاری در منطقه ویژه
انقلابی تکرارنشدنی در حوزه محیط زیست استان هرمزگان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: