آلیاژسازی دقت بالایی را می‌طلبد
مدیرعامل کارگاه ریخته‌گری حضوری:

آلیاژسازی دقت بالایی را می‌طلبد

مدیرعامل کارگاه ریخته‌گری حضوری گفت: شیرآلات بهداشتی برنجی از آلیاژ مس، سرب و روی ساخته می‌شود و چون این محصول، مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است، باید در میزان درصدهای عناصر به‌کاررفته در ساخت آلیاژ آن دقت شود؛ چراکه بالا بودن میزان سرب و روی در این نوع قطعات می‌تواند آسیب جدی را برای مصرف‌کنندگان در پی داشته باشد. متاسفانه بسیاری از تولیدکنندگان برای سودآوری بیشتر، در ساخت قطعات بیش از حد استاندارد از سرب و روی استفاده می‌کنند.

محمدرضا حضوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: از سال 1375 فعالیت در عرصه تولید مقاطع برنجی و مسی را آغاز کردیم. در سال‌های ابتدایی فعالیت کارگاه، میزان ظرفیت تولید اندک بود اما درآمد حاصل از آن سود کافی را دربرداشت و می‌توان گفت با مشکل خاصی روبه‌رو نبودیم. با گذشت زمان و افزایش قیمت‌ها و تغییر سیاست‌های تولید با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدیم و عرصه برای سایر تولیدکنندگان نیز به تنگ آمد.

وی افزود: در طی سال‌های اخیر، با افزایش قیمت مواد اولیه، میزان سوددهی تولید برای ما به حداقل رسید؛ به طوری که سال گذشته روند تولید در بدترین شرایط ممکن قرار گرفت و برای رهایی از مشکلات، در نظر داشتیم فعالیت تولیدی کارگاه را متوقف کنیم. ما بر اساس سفارش‌هایی که از مشتریان خود می‌گرفتیم قطعات برنجی و مسی تولید می‌کردیم که با افزایش قیمت‌ها و رکود بازار، تمام اصناف و صنایع با مشکلاتی مواجه شدند و میزان سفاش‌ محصول نیز به حداقل رسید و در حال حاضر، تقریبا هیچ سفارش و تولیدی نداریم.

مدیرعامل کارگاه ریخته‌گری حضوری تصریح کرد: به طور کلی مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت قطعات برنجی، مس، سرب و روی است و اغلب آن‌ها را از بازار ضایعات تهیه می‌کنیم. ضایعات خریداری شده را به کارگاه آورده پس از ذوب و جداسازی مس و سایر ضایعات، مذاب حاصل را در قالب‌های مورد نظر می‌ریزیم تا قطعه نهایی ساخته شود. عمده مشتریان این نوع قطعات، صنایع شیرآلات بهداشتی هستند. در واقع، در شیرآلاتی که فورج می‌شوند قطعات تولیدی کارگاه ما کاربرد دارد و در شیرآلات اهرمی این نوع قطعات استفاده‌ای ندارند.

حضوری مطرح کرد: فرآیند تولید مقاطع و ریخته‌گری به دو روش قدیمی و مدرن انجام می‌شود. روش قدیمی را روش قالب‌گیری ماسه‌ای می‌نامند که تعداد قالب‌ها و سرعت تولید نسبت به روش مدرن کمتر است. در حال حاضر، ما دانش کافی روش مدرن را داریم اما متاسفانه سرمایه لازم برای خرید تکنولوژی مدرن و تجهیزات به‌روز را نداریم. رقابت در این صنعت به شدت بالا است و در این بین صنایعی حفط می‌شوند که سرمایه در گردش کافی را جهت تهیه مواد اولیه و ماشین‌آلات داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: نوع مواد اولیه و تکنولوژی دو عامل موثر در افزایش کیفیت محصول نهایی هستند. ضایعات خریداری شده از مواد زائد زیادی تشکیل شده‌اند که در جداسازی آن باید دقت کرد. بسیاری از تولیدکنندگان برای سودآوری بیشتر، میزان سرب و روی قطعات را افزایش می‌دهند که این موضوع خارج از استانداردهای تعریف شده، است. سرب یک ماده آلاینده و سرطان‌زا بوده و باید تا جایی که امکان دارد این مادهنوع در شیرآلات بهداشتی استفاده نشود و میزان سرب استاندارد باید کمتر از 2.5 درصد باشد و تمام درصدهای تعیین شده آلیاژ مس طبق استاندارد ترکیب شود، اما به دلیل مسائل مالی بسیاری از تولیدی‌های قطعات برنجی این موضوع را رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام//

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
شاهد رونق صنعت شیرآلات کشور هستیم
به صورت کارمزدی قطعه تولید می‌کنیم
مردم تمایلی به خرید لوسترهای برنجی ندارند
بازار داخلی شیرآلات بهداشتی اشباع شده است
ریخته‌گری قطعات بدنه شیرآلات در چین، مونتاژ در ایران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: