جهش تولید در «کنور» با رشد 73 درصدی تولید سنگ آهن

جهش تولید در «کنور» با رشد 73 درصدی تولید سنگ آهن

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در دو ماه ابتدایی سال جاری توانست 247 هزار تن محصولات سنگ آهنی شامل کنسانتره و گندله تولید کند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 73 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات سنگ آهنی شامل سنگ آهن دانه‌بندی، کنسانتره و گندله در غرب و شمال غرب کشور است. این شرکت طرح‌های توسعه‌ای همچون تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی را در دستور کار دارد. همچنین شرکت صبانور، فروش سنگ آهن دانه‌بندی را از دستور کار خارج کرده و تمام آن را در تولید کنسانتره و گندله مورد استفاده قرار می‌دهد. به این ترتیب، این شرکت به دنبال دوری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره تولید در دو استان کردستان و همدان است.

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور طی دو ماه ابتدایی سال جاری توانست یک هزار و 752 میلیارد ریال درآمد کسب کند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد رشد دارد. صبانور طی دو ماه ابتدایی سال 1398 حدود یک هزار و 169 میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود.

نمودار 1 نشان می‌دهد صبانور طی فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، 75 هزار و 964 تن گندله تولید کرده که در مقایسه با سال گذشته، 30 درصد رشد داشته است. این شرکت در دو ماه ابتدایی سال گذشته، حدود 58 هزار و 54 تن گندله تولید کرده بود. همچنین صبانور توانسته است طی دو ماه ابتدایی سال جاری 171 هزار و 550 تن کنسانتره خشک تولید کند که این میزان نسبت به سال گذشته حاکی از رشد 91.9 درصدی است. با این حال صبانور در دو ماه ابتدای سال 1398، حدود 89 هزار و 409 تن کنسانتره خشک تولید کرده بود. این شرکت در دو ماه ابتدایی سال با جهش تولید 100 هزار تنی در مجموع 247 هزار و 514 تن محصول تولید کرد که در مقایسه با سال گذشته، 73.7 درصد رشد دارد. صبانور در مدت مشابه سال گذشته حدود 142 هزار و 463 تن محصول تولید کرده بود.

نمودار 2 حاکی از آن است «کنور» طی دو ماه ابتدایی سال 1399 حدود 63 هزار و 712 تن گندله فروخته که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 14.8 رشد داشته است. صبانور در مدت مشابه سال 1398، حدود 55 هزار و 490 تن گندله فروخته بود. همچنین این شرکت در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری 160 هزار و 546 تن کنسانتره خشک به فروش رساند که نسبت به مدت مشابه سال پیش، حدود 19.4 درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در دو ماه ابتدایی سال گذشته 134 هزار و 358 تن کنسانتره خشک فروخت. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در مجموع دو ماه ابتدایی سال 1399 حدود 224 هزار و 258 تن محصولات سنگ آهنی به فروش رساند که نسبت به مدت مشابه سال پیش 18.1 درصد رشد دارد. صبانور در سال گذشته 189 هزار و 848 تن محصول فروخته بود.

در نمودار 3 مشاهده می‌شود صبانور در دو ماه نخست سال جاری 667 میلیارد و 696 میلیون ریال گندله به فروش رسانده است که این مبلغ در مقایسه با سال گذشته، 72 درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در سال گذشته توانسته بود 388 میلیارد و 30 میلیون ریال درآمد از راه فروش گندله به دست آورد. همچنین صبانور موفق شد در فروردین و اردیبهشت ماه سال 1399 حدود یک هزار و 84 میلیارد ریال از محل فروش کنسانتره خشک درآمد داشته باشد که در مقایسه با سال گذشته حاکی از رشد 23  درصدی است. در سال گذشته صبانور توانسته بود 781 میلیارد و 477 میلیون ریال از کنسانتره خشک فروش داشته باشد. در مجموع، صبانور طی دو ماه ابتدایی سال جاری یک هزار و 752 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال پیش، 50 درصد رشد داشته است. با این وجود صبانور در مدت مشابه سال قبل یک هزار و 169 میلیارد ریال درآمد داشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
گندله‌سازی یک‌میلیون تنی کردستان در راه است
با تولید گندله، ارزش افزوده ایجاد کردیم
اکتشاف تضمین‌کننده آینده صبانور است/ صبانور جایگاه خوبی میان تولیدکنندگان سنگ آهن دارد
درآمد 145 میلیارد تومانی صبانور در بهار
تقسیم سود 480 ریالی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: