پتروشیمی هگمتانه در هفته دولت افتتاح می‌شود/ طرح تولید 600 هزار تنی کنسانتره آهن
رئیس سازمان صمت استان همدان:

پتروشیمی هگمتانه در هفته دولت افتتاح می‌شود/ طرح تولید 600 هزار تنی کنسانتره آهن

رئیس سازمان صمت استان همدان از افتتاح طرح تولید کنسانتره آهن شرکت کیهان صنعت اسدآباد خبر داد و گفت: با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا بر روند ورود برخی دستگاه‌های خارجی برای تکمیل پتروشیمی هگمتانه اثر گذاشت، اما امیدواریم که بهره‌برداری آن طی هفته دولت تحقق یابد تا از این طریق، ۲۲ درصد از نیاز کشور به PVC گرید پزشکی کشور تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، حمیدرضا متین اظهار داشت: شیوع کرونا ویروس باعث شد دستگاه‌های خارجی پتروشیمی هگمتانه با تاخیر وارد کشور شوند اما کارهای این پروژه آغاز شده و امیدواریم در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه PVC گرید پزشکی در قوطی‌های دارو، شیلنگ‌های آنژیوکت و... کاربرد دارد، افزود: پتروشیمی هگمتانه ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن PVC گرید پزشکی را داشته و با ۷۱۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان همدان راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس سازمان صمت استان همدان با تاکید بر اینکه امیدواریم این بار مسئله حل شود، گفت: پتروشیمی توجیه اقتصادی و حاشیه سود بالایی دارد و از طرفی صنایع پایین‌دستی آن خیلی خوب رشد می‌کند.

متین با اشاره به اشتغال‌زایی مستقیم ۲۳۵ نفر در پتروشیمی، یادآور شد: پتروشیمی هگمتانه ۳.۲ برابر اشتغال‌زایی مستقیمی که به دنبال دارد، اشتغال‌زایی غیرمستقیم خواهد داشت.

وی ادامه داد: تولید PVC گرید پزشکی در کشور نقش بسیار زیادی در جلوگیری از خروج ارز خواهد داشت که در حال حاضر فقط پتروشیمی جم در جنوب کشور تولیدکننده این محصول بوده و ۸ درصد از نیاز کشور را تامین می‌کند و پتروشیمی هگمتانه دومین تولیدکننده بزرگ این محصول در کشور خواهد بود که ۲۲ درصد از نیاز کشور را تولید خواهد کرد.

رئیس سازمان صمت استان همدان درباره آخرین وضعیت پتروشیمی ابن‌سینا نیز، اشاره کرد: پتروشیمی ابن‌سینا در مرحله انتخاب پیمانکار بوده و زمین دیوارکشی شده و آماده است؛ همچنین تخصیص‌های زیادی در زمینه زیرساخت‌ها داده شده که تاثیر زیادی در پیشرفت این پروژه خواهد داشت.

متین با بیان اینکه پتروشیمی ابن‌سینا در زمینه تولید اتیلن اکساید فعالیت خواهد داشت، اظهار کرد: چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این پتروشیمی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: ۱۰۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی به پتروشیمی داده شده و ۱۵۰ هکتار دیگر آماده واگذاری است که تعداد زیادی صنایع می‌تواند در این منطقه مستقر شوند.

رئیس سازمان صمت استان همدان همچنین در مورد آخرین وضعیت پروژه‌های شرکت شستا در همدان، اذعان داشت: پروژه صنعتی تولید اکسید منیزیوم در شهرستان نهاوند ازجمله پروژه‌های شرکت شستا در استان همدان بوده که برای نخستین بار سالانه ۳۰ هزار تن اکسید منیزیوم از دولومیت تولید خواهد شد و هنوز در مرحله انتخاب پیمانکار است.

متین درباره پروژه سیلیکون متال ملایر نیز، افزود: این طرح به علت کناره‌گیری سرمایه‌گذاران اجرایی نشد که البته سرمایه‌گذار دیگری برای این طرح وجود دارد که در حال بررسی رفتار این سرمایه‌گذار هستیم.

وی یادآور شد سیلیکون متال در بحث تولید سیلیس آهنی فعالیت خواهد داشت که برای نخستین بار این طرح در استان همدان مطرح شده است.

رئیس سازمان صمت استان همدان با اشاره به طرح بزرگ توسعه فروسیلیس آذرخش، ادامه داد: این طرح ظرفیت تولید ۲۰ هزار تنی داشته که در حال حاضر ۱۲ هزار تن تولید دارد و در بهمن امسال افتتاح رسمی خواهد شد.

متین به طرح توسعه شرکت شیشه همدان نیز اشاره کرد و گفت: طرح توسعه شرکت شیشه همدان در ساخت بطری جار با تکنولوژی جدید ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشته است.

وی از افتتاح کارخانه تولید کنسانتره آهن در شهرستان اسدآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح تولید کنسانتره آهن شرکت کیهان صنعت اسدآباد تا شهریور امسال به بهره‌برداری خواهد رسید؛ این طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان، ۶۰۰ هزار تن ظرفیت خواهد داشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: