قول مساعد مدرس خیابانی برای حل مشکلات قطعه‌سازان
دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی:

قول مساعد مدرس خیابانی برای حل مشکلات قطعه‌سازان

دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی گفت: در جلسه با سرپرست وزارت صمت در مورد چهار مشکل اصلی ما شامل قیمت‌گذاری، نقدینگی، تامین مواد اولیه و ارز و همچینین مشکل ایجاد هجمه‌های منفی علیه صنعت خوردوسازی و قطعه‌سازی در نزد مسئولان و جامعه و امنیتی کردن این حوزه صحبت شد. سرپرست وزارت صمت هم قول مساعد دادند که در رابطه با هر چهار مورد کارگروه‌هایی تشکیل شود و به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با توجه به اینکه عملا از پایان سال گذشته ارز نیمایی به قطعه سازان و خودروسازان تعلق نگرفته است و جهش عجیب قیمت ارز نیمایی که البته به قطعه‌سازان و خودروسازان نمی‌رسد، مشکلات عدیده‌ای برای قطعه‌سازان ایجاد کرده است. ضمن اینکه با وجود افزایش نرخ ارز، هنوز نرخ آن در قراردادهای مالی قطعه‌سازان با خودروسازان به دلیل مشکلاتی که پیش از صلاح قیمت‌ها وجود داشته، اصلاح نشده است که این موضوع باتوجه به افزایش هزینه‌های صنعت قطعه‌سازی هم فعالان این صنعت را با مشکل روبرو کرده است.

در این رابطه، بعدازظهر روز پنجشنبه هفته‌ای که گذشت (هشتم خرداد ماه)، اعضای هیئت‌مدیره دو انجمن همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، مدیران دو خودروساز بزرگ کشور و چند قطعه‌ساز بزرگ با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی جلسه‌ای برگزار و به ابراز مشکلات اخیر صنعت قطعه‌سازی کشور پرداختند.    

آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی اظهار داشت: در ابتدای این جلسه، انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازان کشور، گزارش کاملی از وضعیت صنعت قطعه‌ساز، مشکلات و راه حل‌های پیشنهادی خود به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرد. مشکلات به طور کامل بررسی و دستورات لازم  توسط سرپرست این وزارتخانه داده شد. جلسه بسیار خوبی بود که در آن جناب مدرس خیابانی اکیدا و قاطعانه اعلام کردند که حل مشکلات صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع پیشران در کشور که مورد نظر مقام معظم رهبری هم هست، جزو برنامه‌های در دستور کار وزارت صمت خواهد بود.

وی با بیان اینکه در جلسه با سرپرست وزارت صمت قول‌های مساعدی برای حل مشکلات اصلی صنعت قطعه‌سازی ارائه شد، از تعامل با بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز صنعت قطعه‌سازی و استفاده از ارز اشخاص در خارج از کشور و همچنین تامین اعتباری مواد اولیه برای صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی خبر داد.

دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه علی‌الخصوص در حوزه تامین ارز، قول داده شد تا با بانک مرکزی تعامل صورت گیرد؛ گفت: در بخش‌های مختلف  (ارز صادراتی، نیمایی و...) تامین صورت گیرد. اما در صنعت خودروسازی یا قطعه‌سازی به دلیل تحریم مستقیم در بخشی، امکان انتقال ارز از مبادی رسمی و قانونی مورد تایید نظام بانکی دنیا وجود ندارد که در این زمینه نیز قول دادند به شیوه‌ای بتوان با استفاده از ارز متقاضی که در حساب اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در خارج از کشور است، تامین ارز مورد نیاز صورت گیرد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، محبی‌نژاد ادامه داد: در رابطه با مشکلات تامین مواد اولیه و کمبود نقدینگی قطعه‌سازان نیز دستوراتی داده شد تا کمک‌هایی انجام شود. تامین اعتباری مواداولیه برای قطعه‌سازی و خودروسازی از سوی تولیدکنندگان داخلی مس، فولاد و محصولات پتروشیمی در دستور کار قرار گرفت. نمایندگانی از قطعه سازان برای پیگیری این موضوع در کنار دوستان وزارت صمت قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در جلسه اول، عزم جزم سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکلات قطعه سازی و خودروسازی مشهود بود، ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد تحول در این حوزه باشیم و این دو ماه ابتدایی سال که مطابق برنامه‌های «جهش تولید» پیش نرفتیم، در ۱۰ ماه باقی مانده جبران شود و به برنامه‌ها برسیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قیمت‌گذاری دستوری خودرو به ضرر مردم است
زنجیره تامین محکم پشت ایران خودرو ایستاده است
اقتصاد صنعت خودروسازی دچار بحران است
ارز قطعه‌سازان تامین می‌شود
کرونا باعث کاهش تقاضای داخلی و خارجی شده است
اگر ارز و مواد اولیه تامین شود...
قیمت‌های فروش قطعات خودروسازی را در اسرع وقت اصلاح کنید
زیرساخت‌های لازم برای جهش برنامه‌های خودروسازان وجود دارد
ضرورت تشکیل کمیته ملی برای جهش تولید در خودروسازی
پرداخت ۷۰ درصد از تسهیلات قطعه‌سازان
سرگردانی قطعه‌سازان میان بانک‌ها و خودروسازان
تسهیلات ۵ هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان در هاله‌ای از ابهام
عدم حمایت دولت یعنی عدم تولید داخل
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: