پیش‌بینی ادامه افت تولید جهانی فولاد خام در مِی

پیش‌بینی ادامه افت تولید جهانی فولاد خام در مِی

طبق گزارش اخیر انجمن جهانی فولاد (worldsteel)، برآوردها نشان می‌دهد که تولید جهانی فولاد خام در ماه آوریل با افت 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 131.1 میلیون تن رسیده است. این میزان تولید، شامل تولید 64 کشوری است که تولید خود را به اجمن جهانی فولاد گزارش می‌کنند و حدود 99 درصد کل تولید جهانی فولاد را به خود اختصاص می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از MEPS، شیوع کروناویروس و اقدامات مهار آن تاثیر زیادی بر تولید واحدهای فولادی در سراسر جهان و همچنین گردآوری آمار تولید داشته است. انجمن جهانی فولاد اشاره کرد که آمار ماه آوریل، تخمینی است که ممکن است در گزارش تولید ماه آینده، اصلاح شود.

تولید فولاد خام در 28 کشور اتحادیه اروپا (شامل انگلیس) در ماه آوریل حدود 10.7 میلیون تن برآورد می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان‌دهنده افت 22.9 درصدی است. اسپانیا و ایتالیا بیشترین حجم کاهش تولید را به خود اختصاص دادند. با وجود کاهش عرضه در جنوب اروپا، قیمت فولاد در حال کاهش است.

انجمن جهانی فولاد با وجود مشکلات بحران کروناویروس، موفق به برآورد آمار تولید چندین کشور بزرگ تولیدکننده فولاد در جهان شده است. به استثنای چین، این کشورها کاهش شدید تولید را گزارش کردند.

تولید فولاد خام چین در ماه آوریل حدود 85 میلیون تن گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تقریبا بدون تغییر بود. در طول مدت شیوع کروناویروس، بسیاری از واحدهای کوره بلند چین با نرخ بهره‌برداری نسبتا قوی به فعالیت خود ادامه دادند. این موضوع نخست باعث افزایش شدید موجودی فولاد شد، اما با بازیابی تقاضا در این کشور، سطح موجودی به میزان مناسبی کاهش داشته است.

افت تولید در سایر نقاط جهان

محدودیت‌های شدید مهار کروناویروس، باعث شده است تا هند جایگاه را به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان حداقل به صورت موقتی از دست بدهد. تولید این کشور در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65.2 درصد افت داشت و به 3.1 میلیون تن رسید. بخش قابل ملاحظه‌ای از صنعت فولاد این کشور مطابق با دستورات دولتی، متوقف شده بود.

مصرف فولاد در ژاپن حتی قبل از شیوع کروناویروس نیز در حال کاهش بود. اما با گسترش همه‌گیری، واحدهای فولادسازی داخلی مجبور به کاهش بیشتر تولید شدند تا تعادل عرضه و تقاضا را به بازار برگردانند. طبق انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد ژاپن در ماه آوریل حدود 6.6 میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت 23.5 درصدی داشت.

تولید فولاد خام واحدهای فولادسازی در ایالات متحده در ماه آوریل کمتر از 5 میلیون تن بود که نشان‌دهنده کاهش 32.5 درصدی نسبت به آوریل 2019 است. داده‌های موسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI) نشان می‌دهد که نرخ بهره‌برداری واحدهای داخلی آمریکا تنها 55 درصد بود. آمارهای موقتی این موسسه حاکی از کاهش بیشتر نرخ بهره‌برداری این واحدها تا 50 درصد در ماه مِی است.

تولید فولاد ترکیه نیز با افت 26.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به کمتر از 2.5 میلیون تن رسید. صادرات این کشور خبرساز شده و کمیسیون اروپا اخیرا بررسی اقدامات ضد دامپینگ برای محصولات تخت نورد گرم از مبدا ترکیه انجام داده است. واحدهای فولادسازی ترکیه نیز در مقابل خواستار اقدامات متقابل علیه فولادسازان اروپایی شدند.

در حالی که محدودیت‌های ناشی از کروناویروس در سراسر دنیا به تدریج در حال کاهش است، اما انتظار می‌رود که آمار تولید بسیاری از کشورها در ماه مِی نیز مشابه ماه آوریل کاهش شدیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته باشد. پیش‌بینی MEPS حاکی از بازیابی تدریجی تولید فولاد خام در نیمه دوم سال جاری است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: