فباهنر رشد قابل ملاحظه‌ای در میزان تولید و فروش داشت
در اردیبهشت ماه؛

فباهنر رشد قابل ملاحظه‌ای در میزان تولید و فروش داشت

شرکت صنایع مس شهید باهنر با بهبود شرایط جهانی و داخلی صنعت مس در اردیبهشت ماه سال 1399، توانست عملکرد درخشانی را از خود به نمایش بگذارد. این شرکت در میزان تولید و فروش محصولات مسی و آلیاژی به ارقام قابل ملاحظه‌ای دست یافت؛ به طوری که نسبت به فروردین ماه و اردیبهشت ماه سال گذشته رکورد درخشانی را به ثبت رساند. همچنین درآمد این شرکت در اردیبهشت ماه نسبت به ماه پیش از آن، 105 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این گزارش، عملکرد شرکت صنایع مس باهنر را در دومین ماه سال 1399 مورد بررسی قرار داده است. نمودار 1 میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت صنایع باهنر در اردیبهشت ماه را بازگو می‌کند. طبق این نمودار، فباهنر در دومین ماه سال جاری به میزان 990 تن محصولات مسی که شامل مقطع، تسمه و ورق می‌شود را تولید کرده است. این شرکت در ماه مذکور لوله مسی را در سبد تولیدات خود قرار داد و 195 تن از این محصول را تولید کرد. قابل ذکر است که شرکت باهنر با این میزان تولید، 397.5 درصد رشد نسبت به ماه فروردین سال جاری و همچنین 30.8 درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال 1398 داشته است. سهم تولید تسمه و ورق و مقاطع مسی در اردیبهشت ماه به ترتیب 604 تن و 191 تن بود که نسبت به فروردین ماه، 1730 درصد و 15 درصد افزایش مشاهده می‌ششود.

همچنین نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت صنایع مس باهنر در اردیبهشت ماه سال جاری، 837 تن محصولات مسی فروخته که 18 تن آن مربوط به فروش خارجی و 819 تن آن به فروش داخلی اختصاص دارد. شایان به ذکر است که 18 تن فروش خارجی به صادرات لوله مسی مربوط می‌‌‌شود. این شرکت در ماه مذکور توانست 175 تن لوله مسی را نیز در بازار داخلی مورد معامله قرار دهد. میزان فروش داخلی ورق، تسمه و مقاطع مسی به ترتیب 509 تن و 135 تن بود که نسبت به فروردین ماه سال جاری 77 درصد رشد و 19 درصد افت را گزارش می‌کند. با توجه به این میزان فروش محصولات مسی، شرکت باهنر 39.5 درصد رشد نسبت به فروردین ماه سال جاری و 86 درصد رشد نسبت به اردیبهشت ماه سال 1398 را تجربه کرده است.

نمودار 2 نشان می‌دهد که شرکت صنایع مس باهنر در اردیبهشت ماه سال جاری، یک هزار و 559 تن محصولات آلیاژی تولید کرده است که در این میان، سهم هر محصول به تفکیک، 28 تن لوله برنجی، 864 تن تسمه و ورق برنجی و 667 تن مقاطع برنجی بود. فباهنر با این میزان تولید در ماه گذشته، 407.8 درصد رشد نسبت به فروردین ماه سال 1399 و 40.7 درصد افزایش نسبت به اردیبهشت ماه سال 1398 داشته است. همچنین این نمودار گویای آن است که شرکت صنایع مس باهنر در اردیبهشت ماه، یک هزار و 294 تن محصولات آلیاژی فروخت که 73.5 درصد رشد نسبت به ماه پیش از آن و 79.5 درصد رشد نسبت به ماه مشابه سال 1398 داشته است. از این میزان فروش، 21 تن سهم صادرات و یک هزار و 273 تن آن مربوط به فروش داخلی است. همچنین فباهنر در اردیبهشت ماه 14 تن تسمه ورق برنجی و هفت تن مقاطع برنجی صادر کرد.

نمودار 3 نرخ فروش محصولات مسی شرکت صنایع مس شهید باهنر را در اردیبهشت ماه روایت می‌کند. طبق این نمودار، شرکت صنایع مس باهنر در اردیبهشت ماه هر کیلوگرم تسمه و ورق مسی را 89 هزار و 136 تومان، مقاطع مسی 50 هزار و 638 تومان و لوله مسی را 63 هزار و 902 تومان فروخته است.

بر اساس نمودار 4 نرخ فروش محصولات آلیاژی این شرکت در اردیبهشت ماه، هر کیلوگرم مقطع برنجی 45 هزار و 965 تومان، لوله برنجی یک میلیون و 251 هزار و 808 تومان و تسمه و ورق برنجی 37 هزار و 32 تومان بوده است.

شرکت صنایع مس شهید باهنر در فروردین ماه سال جاری، 122 میلیارد تومان درآمد کسب کرد که 105.2 درصد رشد نسبت به ماه پیش از آن و 66.9 درصد افزایش نسبت به اردیبهشت ماه سال 1398 داشته است. همچنین دو میلیارد و 821 میلیون تومان درآمد شرکت فباهنر حاصل فروش خارجی و 119 میلیارد و 197 میلیون تومان دیگر از فروش داخلی کسب شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: