اصفهان قطب توسعه سنگ‌های تزئینی می‌شود
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

اصفهان قطب توسعه سنگ‌های تزئینی می‌شود

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه بررسی و رفع موانع صادراتی صنعت سنگ تزئینی که با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان و مدیران دفاتر خارجی این سازمان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شد، گفت: اصفهان به سبب اینکه 30 درصد از تولیدات صنعت سنگ تزئینی را برعهده دارد، به زودی پایگاه توسعه صنعت سنگ‌های تزئینی برای تولید و صادرات می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور اظهار داشت: اصفهان به سبب اینکه 30 درصد از تولیدات صنعت سنگ تزئینی را برعهده دارد، پایلوت توسعه و رونق تولید و صادرات این صنعت می‌شود.

وی در این نشست که محمد آقاجانلو معادن طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو و اعضای اتاق بازرگانی اصفهان، جعفر سرقینی مدیرعامل شرکت آسکوتک و وجیه‌ا... جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران حضور داشتند، افزود: برخی از غرفه‌های میدان نقش جهان اصفهان هم برای ارائه تولیدات کیفی صنعت سنگ در نظر گرفته می‌شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو در این فرآیند نقش تسهیل‌گری و پشتیبانی دارد و برای رفع موانع به ویژه در بخش صادرات، با نهادهایی همچون بانک مرکزی و وزارت صنعت معدن و تجارت رایزنی می‌کند.

غریب‌پور یادآور شد: طبق آمارهای به دست آمده اکنون بیش از 900 معدن غیرفعال در این حوزه وجود دارد که نیاز به احیا و فعال‌سازی دارند، از این رو ایمیدرو تسهیل برای تولید و صادرات این نوع معادن را در راستای طرح فعال‌سازی معادن کوچک انجام می‌شود.

وی نقش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در احیا معادن سنگ تزئینی را برشمرد و اضافه کرد: در بخش صادرات نیز شرکت‌های خارج کشور وابسته به این سازمان، قادر به همکاری برای بازاریابی و توسعه صادرات سنگ‌های تزئینی هستند و چهار کشور خارجی زمینه تسهیل صادرات این سنگ‌ها را فراهم خواهند کرد.

وجیه‌ا... جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز گفت: طرح آسیب‌شناسی و عارضه‌یابی صنعت سنگ‌های تزئینی شروع شده و به زودی مشاور آن انتخاب می‌شود.

وی تاکید کرد: نگاه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تنها بر مطالعه متمرکز نشده بلکه فعالیت ما در این صنعت کاملا عملیاتی و برای رونق تولیدات و صادرات است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران افزود: اصفهان با توجه به سوابق و جایگاهی که در تولید سنگ دارد، محل مناسبی برای فعالیت کنسرسیوم صادراتی بخش خصوصی خواهد بود.

از سوی دیگر جعفر سرقینی مدیرعامل شرکت آسکوتک با بیان اینکه در حال حاضر تولیدات صنعت سنگ ایران تنها به کشورهای همسایه صادر می‌شود، گفت: این توانمندی وجود دارد تا با امکاناتی که در خارج کشور داریم به رونق صادرات این بخش دست یابیم.

وی یادآور شد: برآوردها نشان داده کشورمان سالانه از توان صادرات یک میلیارد دلار سنگ تزئینی برخوردار است اما به طور متوسط نزدیک به 350 میلیون دلار صادرات از این بخش انجام شده است.

مجتبی کاروان رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان خبر داد: به زودی اساسنامه شرکتی برای بازرسی و کنترل کیفیت تولیدات سنگ تزئینی نهایی می‌شود که بر استانداردهای جهانی و نیازهای مشتری خارج کشور و ارایه تضمین کیفی تولیدات، نظارت داشته باشد.

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان اضافه کرد: بدین ترتیب دغدغه صدور تولیدات کم کیفیت و ضربه خوردن به بازار صادراتی از بین می‌رود.

کاروان گفت: به زودی کنسرسیومی از بخش خصوصی برای توسعه صادرات سنگ‌های تزئینی کشور ایجاد می‌شود تا از عملکرد جزیره‌ای در این حوزه فاصله گیریم.

احمدرضا بصیری، رئیس کمیته فرآوری سنگ و مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان نیز تاکید کرد: وجود شرکتی برای کنترل کیفیت تولیدات صادراتی، سبب نظارت و افزایش اعتماد نزد مشتریان خارج کشور خواهد شد.

از سوی دیگر مجتبی معدودی مدیر عامل شرکت خدمات صنعتی بازرگانی نیز از انجام مطالعات بازار سنگ تزئینی خبر داد و گفت: با کمک دفاتر خارج کشور ایمیدرو قادر به توسعه صادرات و کمک به این صنعت هستیم.

حسام‌الدین فرهادی نسب مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان، برگزاری و پیگیری جلسات با همکاری ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی را سبب به نتیجه رسیدن توسعه صنعت سنگ‌های تزئینی دانست.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: