تامین مواد اولیه و توسعه صادرات را در اولویت قرار دهید
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تامین مواد اولیه و توسعه صادرات را در اولویت قرار دهید

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت طی نشستی با منصور یزدی‌زاده مدیرعامل و علی احمدیان رئیس هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان و در حضور و معاونین خود در محل این وزارتخانه، گفت: توان صادراتی ذوب آهن اصفهان که 50 درصد تولید خود را صادر می‌کند، بسیار ارزنده دانست و از معاونت معادن و صنایع معدنی می‌خواهم که با توجه به پتانسیل خوب صنایع معدنی در امر صادرات و با عنایت به نیاز ارزی کشور و تامین نیاز درون‌گروهی G15، توسعه صادرات را با این رویکرد در اولویت قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، حسین مدرس خیابانی در این نشست، پس از استماع گزارش منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اقدامات صورت ‌گرفته در این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان نماد صنعت فولاد کشور را ارزشمند و قابل ‌تقدیر دانست و از زحمات تلاشگران سخت‌کوش این شرکت قدردانی کرد.

وی با اشاره به سال «جهش تولید» و الزام رفع موانع تولید در کشور، بر تامین سنگ آهن موردنیاز این مجتمع عظیم صنعتی تاکید کرد و افزود: تولید محصول استراتژیک ریل که آرزوی دیرینه ایرانیان بود به یُمن سخت‌کوشی این قشر توانمند به منصه ظهور رسید و کشور از واردات ریل بی‌نیاز شد، وزارتخانه نیز از این افتخار ملی حمایت کامل دارد.

تولید محصولات دارای ارزش‌افزوده بالا در شرایط تحریم،جهاد است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایطی که دشمن با تحریم‌های ظالمانه، اقتصاد کشور را هدف قرار داده، تولید محصولات دارای ارزش‌افزوده بالا و ارزآوری برای کشور به واقع جهاد است.

مدرس خیابانی، توان صادراتی ذوب آهن اصفهان که 50 درصد تولید خود را صادر می‌کند، بسیار ارزنده دانست و از معاونت معادن و صنایع معدنی خواست که با توجه به این پتانسیل خوب که در صنایع معدنی در امر صادرات وجود دارد و با عنایت به نیاز ارزی کشور و با هدف تامین نیاز درون‌گروهی G15، توسعه صادرات را با این رویکرد در اولویت قرار دهد.

ازجمله تصمیمات مهم این نشست تشکیل کارگروه مشترک وزارت صمت و ذوب آهن با هدف رفع موانع تولید و رسیدن این مجتمع عظیم صنعتی به ظرفیت اسمی بود که قطعا آثار مثبت آن در چشم‌انداز ذوب آهن اصفهان ارزنده خواهد بود.

داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت نیز از اقدامات ذوب آهن اصفهان که در راستای منطقی‌سازی قیمت‌های بازار پیشگام شد و همراهی موثری با این وزارت در جهت تنظیم بازار نمود، قدردانی کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شرکت ذوب آهن اصفهان حامی معادن زغال‌سنگ است، افزود: این شرکت با تمام این تاثیرات مثبت در بخش معدن و صنعت کشور، همچنان با مشکلاتی مواجه است و ازجمله اینکه به دلیل شیوه تولید، از یارانه انرژی بهره‌مند نیست؛ بنابراین حمایت از ذوب آهن اصفهان که تاثیر چشمگیری در اشتغال‌زایی دارد، بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است.

در ابتدای این نشست منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن ضمن قدردانی از سرپرست وزارت صمت که به همراه معاونین خود، رسیدگی به مشکلات ذوب آهن را ازجمله برنامه‌های کاری خود قرار داده‌اند،  گزارش کاملی از عملکرد این شرکت ارائه داد و در ادامه چالش‌های این شرکت در راستای تحقق «جهش تولید» را یادآور شد.

وی خاطرنشان کرد: تامین نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات محصولات دارای ارزش‌افزوده بالا امکان‌پذیر می‌شود؛ در این راستا ذوب آهن اصفهان که محصولاتی با کیفیت جهانی تولید می‌کند، موفق شده نیمی از تولید خود را حتی به کشورهای اروپایی صادر نماید.

علی احمدیان رئیس هیئت‌مدیره ذوب آهن اصفهان نیز گفت: این مجتمع عظیم صنعتی که مادر صنعت فولاد کشور محسوب می‌شود، در امر اشتغال‌زایی و تامین نیاز کشور به محصولات استراتژیکی همچون ریل بسیار موفق عمل کرده است؛ بنابراین حمایت از این واحد صنعتی بسیار ضروری و تعیین‌کننده به حساب آید.

بر اساس گزارشی از ایلنا، در این نشست، چالش‌های پیش روی ذوب آهن اصفهان در محورهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی خوبی در این راستا به ویژه جهت برون این شرکت از مشکلات تامین مواد اولیه از جمله سنگ آهن و زغال سنگ اتخاذ گردید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
به دنبال بهره‌مندی ویژه از تکنولوژی روز هستیم
دنبال ارزان خریدن سنگ آهن نیستیم
قیمت نهاده‌ها روز به روز متورم می‌شود
صادرات سنگ آهن و واردات ریل ممنوع است
کلنگ‌زنی پروژه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه
چالش حل نشدنی تامین مواد اولیه فولادی
آغاز طرح بزرگ غربالگری پرسنل ذوب آهن اصفهان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: