«فایرا» میزان فروش محصولات خود را افزایش داد

«فایرا» میزان فروش محصولات خود را افزایش داد

با نگاه مختصری به آمار منتشر شده از فعالیت شرکت ایرالکو می‌توان دریافت که این شرکت در اردیبهشت ماه سال 1399، در تولید انواع محصولات آلومینیومی عملکرد مطلوبی را از خود به نمایش نگذاشته اما توانسته است پاسخ‌گوی تقاضای بازار باشد و میزان فروش را به چندین برابر میزان فروردین ماه برساند. در نتیجه، درآمد حاصل این شرکت نیز رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، نمودار 1 عملکرد شرکت ایرالکو را در اردیبهشت ماه 1399 و مقایسه نتایج آن نسبت به فروردین ماه را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، می‌توان دریافت که میزان فروش شمش خالص در اردیبهشت ماه سال جاری 225 درصد بیش از فروردین ماه بوده و همچنین شرایط تولید و فروش بیلت نیز در اردیبهشت ماه روند صعودی داشته است.

محصولات شرکت آلومینیوم ایران شامل شمش خالص، شمش آلیاژی و بیلت است که البته بخشی از شمش خالص آلومینیومی خود را هر ماه به منظور تهیه مواد اولیه به صورت تهاتر به سایر کشورها صادر می‌کند و در اردیبهشت ماه نیز این شرکت 197 تن شمش صادراتی تولید کرد و توانست تمام آن را صادر کند.

جهش میزان تولید و فروش بیلت آلومینیومی

شرکت آلومینیوم ایران در اردیبهشت ماه سال جاری، دو هزار و 982 تن بیلت تولید کرد که در مقایسه با ماه قبل از آن که این شرکت دو هزار و 712 تن تولید داشت، افزایش 9.95 درصدی را تجربه کرد و این میزان تولید در دوره چند ماهه گذشته فعالیت این شرکت یک رکورد محسوب می‌شود.

این میزان از تولید در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 1398 نیز افزایشی بوده است؛ به گونه‌ای که در اردیبهشت ماه 1398، این شرکت دو هزار و 493 تن بیلت تولید و عرضه کرد که به این ترتیب افزایش 19.61 درصدی در این زمینه مشاهده می‌شود.

افزایش میزان تولید این شرکت در حوزه بیلت آلومینیومی با رشد تقاضا در بازار برای خرید و استفاده از این محصول آلومینیومی همراه بوده است؛ به گونه‌ای که میزان فروش بیلت در اردیبهشت ماه 1399 یک هزار و 973 تن بود و در فروردین ماه، این شرکت توانست 199 تن فروش داشته باشد. به این ترتیب، رشد 891 درصدی را در زمینه فروش مشاهده می‌کنیم.

فروش بیلت شرکت آلومینیوم ایران در دومین ماه سال 1399 نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398، 94 درصد افزایش داشته است؛ به نحوی که این شرکت در اردیبهشت ماه 1399، یک هزار و 973 تن فروش بیلت داشت.

نرخ فروش بیلت آلومینیومی در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از آن، 3.47 درصد افت و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، 5 درصد افزایش داشته و از 25 هزار و 604 ریال به ازای هر کیلوگرم به 24 هزار و 715 ریال به ازای هر تن رسیده است.

کاهش میزان تولید شمش خالص

در دومین ماه فصل بهار، شرکت آلومینیوم ایران میزان تولید خود را در زمینه شمش خالص آلومینیومی 7.5 درصد نسبت به ماه قبل از آن، کاهش داده است؛ به گونه‌ای که میزان تولید شمش از 12 هزار و 883 تن به 11 هزار و 911 تن رسید و میزان تولید این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398، 11 درصد افت داشت؛ این شرکت در سال 1398، 13 هزار و 321 تن شمش آلومینیومی تولید کرده است.

میزان فروش شمش خالص آلومینیوم در اردیبهشت ماه سال جاری افزایش مطلوبی داشته و از چهار هزار و 29 تن به 13 هزار و 109 تن رسیده است. به این ترتیب در این ماه شاهد 225 درصد افزایش فروش هستیم. کاهش فروش در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398 که فروش شرکت ایرالکو 13 هزار و 216 تن بوده، 0.8 درصد است.

همچنین مبلغ فروش شمش خالص آلومینیومی از 22 هزار و 233 تومان به ازای هرکیلوگرم در فروردین ماه سال جاری به 23 هزار و 29 تومان به ازای هر کیلوگرم در اردیبهشت ماه 1399 رسیده است و رشد 3.5 درصدی در این خصوص گزارش می‌شود، البته مبلغ فروش نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398، 2 درصد افت داشته است.

افت تولید شمش آلیاژی فایرا

شرکت ایرالکو در اردیبهشت ماه سال جاری 591 تن شمش آلیاژی تولید کرد که با این میزان نسبت به تولید یک هزار و 82 تنی ماه فروردین، افت 45 درصدی را به ثبت رسانده است.

شمش آلیاژی شرکت آلومینیوم ایران در اردیبهشت ماه 1399 با تقاضای زیادی مواجه شد و این شرکت با وجود اینکه میزان تولید بسیار چشمگیری در این زمینه نداشت، توانست یک هزار و 400 تن شمش آلیاژی تولیدی خود را به فروش برساند. قابل ذکر است که ایرالکو در فروردین ماه، میزانی شمش آلیاژی نفروخته بود. فایرا در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 1398 که 459 تن شمش آلیاژی فروخته بود، 205 درصد افزایش فروش داشت.

نرخ فروش شمش آلیاژی در اردیبهشت ماه 24 هزار و 463 ریال بود که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398، یک درصد افت داشته است.

فعالیت شرکت ایرالکو در یک نگاه

همان‌طور که در نمودار 2 نشان داده شده، ایرالکو در اردیبهشت ماه 1399، جمعا حدود 15 هزار و 484 تن آلومینیوم تولید کرد که نسبت به ماه پیش از آن، 7.2 درصد کاهش داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، 2.1 درصد افت داشته است.

ایرالکو در اردیبهشت ماه 1399، جمعا حدود 16 هزار و 482 تن آلومینیوم فروخت که نسبت به ماه پیش از آن، 289.8 درصد افزایش فروش داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه در سال 1398، 12.2 درصد رشد داشته است.

ایرالکو در اردیبهشت ماه، جمعا حدود سه هزار و 848 میلیارد و 950 میلیون ریال از محل فروش آلومینیوم درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن، 306.6 درصد افزایش درآمد داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه در سال 1398، 11.3 درصد رشد داشته است.


انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: