سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد ریالی در پروژه‌های زیست‌محیطی
معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه خبر داد:

سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد ریالی در پروژه‌های زیست‌محیطی

معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه گفت: برنامه فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری 10 هزار میلیارد ریالی در پروژه‌های زیست‌محیطی است که تماما بر اساس مفهوم توسعه و تولید پایدار در راستای توجه به سرمایه‌های بین نسلی شامل آب، هوا، خاک و... صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، عباس اکبری به تشریح سیاست‌های این شرکت در زمینه مسائل زیست‌‌محیطی پرداخت و اظهار داشت: مدیریت ارشد فولاد مبارکه به مفهوم توسعه و تولید پایدار عمیقا معتقد است و از این منظر، چشم‌اندازی را برای شرکت ترسیم و الزامات و شرایطی را تعیین می‌کند که در راستای مسئولیت‌ها و وظایف خود باید از منابع در اختیار خود به گونه‌ای استفاده کند که نسل‌های آینده در معرض تهدید قرار نگرفته و  بتوانند از تمام این منابع و امکاناتی که وجود دارد به صورت کامل و سالم استفاده و بهره‌برداری کنند که این منابع به عنوان سرمایه‌های بین نسلی شامل آب، هوا، خاک و اقلام معدنی که در اختیارمان است خواهد بود.

وی افزود: همین رویکرد باعث شده که فولاد مبارکه از ابتدای راه‌اندازی تاکنون در حوزه های آب، پسماند و خاک پروژه های مختلفی را تعریف کند و در هر پروژه‌ای مفاهیم و الزامات زیست محیطی را رعایت کند، به گونه‌ای که الزامات را نه تنها در حد استاندارد، بلکه فراتر از آن نیز به اجرا در آورد.

کمترین مصرف آب در میان تولید کنندگان فولاد جهان

معاون نیروی انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از پارامترها و شاخص‌های زیست محیطی فولاد مبارکه توسط سازمان‌های نظارتی و زیست محیطی به صورت آنلاین کنترل می‌شود و در این زمینه سعی شده از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود؛ به گونه‌ای که شرایط ما با شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید فولاد از نظر زیست محیطی قابل رقابت باشد. حتی در برخی زمینه‌ها مانند کاهش مصرف آب، شرکت فولاد مبارکه حرف اول را در جهان می‌زند.

سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه در پروژه های زیست محیطی

اکبری با اذعان این مطلب که طی سال‌های گذشته نزدیک به یک هزار میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت فولاد مبارکه تعریف شده خاطرنشان کرد که تعداد قابل توجه  از این پروژه‌ها خاتمه یافته و در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و تعدادی از آن‌ها نیز در دست انجام است و به‌زودی به بهره‌داری می‌رسد.

سرمایه‌گذاری حوزه محیط زیست با منابع مالی داخلی فولاد مبارکه

معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه با اشاره به اینکه 100 درصد منابع مالی این پروژه‌ها توسط منابع مالی داخلی شرکت تامین شده و کمکی از سوی دولت برای آن‌ها نشده است، گفت: هزینه صورت گرفته برای این پروژه‌ها به دید سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت فولاد مبارکه برای نسل‌های آینده در نظر گرفته می‌شود و به طور قطع در این زمینه داشتن دید وسیع و بلندمدت و بین نسلی که القاگر مفهوم توسعه و تولید پایدار است در این شرکت راهگشا بوده و جهت‌دهنده  فعالیت‌های فولاد مبارکه است.

استفاده از پسماندهای فولاد مبارکه در صنایع تبدیلی و بازیافت آن‌ها

اکبری در ادامه سخنان خود با اعلام این مطلب که مطالعات و طرح‌های تحقیقاتی زیادی در زمینه مباحث زیست محیطی در شرکت فولاد مبارکه انجام شده، عنوان کرد: از دیگر مواردی که سعی شده در این شرکت اجرایی شود مدیریت پسماند است که در این خصوص طرح جامع پسماند های شرکت تدوین و برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور بهره‌برداری از بازیافت و فرآوری مجدد پسماند‌ها انجام شده و تلاش گردیده تمامی پسماند‌ها در صنایع تبدیلی و سایر صنایع که قابلیت استفاده دارند به عنوان ماده اولیه مجددا مورد استفاده قرار گیرد.

آراستگی بخش قابل توجهی از عرصه کارخانه به فضای سبز

اکبری توسعه فضای سبز را ازجمله دغدغه‌های زیست محیطی این شرکت دانست و اظهار کرد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از عرصه کارخانه به فضای سبز آراسته شده که نگهداری و استفاده از این فضا نقش قابل توجهی در کاهش گازهای گلخانه‌ای و تلطیف فضای اطراف شرکت و هوا دارد که البته نزدیک به 100  درصد این فضا به صورت آبیاری با سیستم تحت فشار آبیاری قطره‌ای با پساب تصفیه شده انجام می‌شود.

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی فولاد مبارکه برای احداث سد و تونل سوم کوهرنگ

معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه‌گذاری های صورت گرفته از سوی فولاد مبارکه به منظور تامین آب شرب مورد نیاز اصفهان اشاره کرد و گفت: پروژه انتقال آب تونل سوم کوهرنگ به علت نبود منابع مالی موردنیاز، طی سال‌های متوالی به کندی پیش می‌رفت که  با ورود شرکت فولاد مبارکه به این موضوع و تخصیص مبلغ حدود 500 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه، اجرا و احداث سد تونل سوم کوهرنگ سرعت گرفته که امیدواریم طی سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد و بخشی از آب مورد نیاز مردم از این طریق تامین شود.

زمین برای همه است، منابع را برای آیندگان حفظ می‌کنیم

بر اساس گزارشی از ایلنا، اکبری با اشاره به مفهوم توسعه و تولید پایدار، بر این مسئله که نباید تولید یک محصول منابع دیگر را تحت‌الشعاع قرار دهد، اظهار کرد: همه ما در کره زمین زندگی می‌کنیم و قطعا فعالیت های مخرب  زیست محیطی و تولیدی به گونه ای نیست که تنها به قسمت محدودی از زمین محدود شود و به همه جا و همه مردم تسری می یابد، تولید گازهای گلخانه‌ای باعث ایجاد تغییرات اقلیمی می‌شود و تغییرات اقلیمی فقط برای یک منطقه نیست و بر روی تمام دنیا تاثیر می‌گذارد.

وی در پایان خاطرنشان: این رسالت بر دوش ما است که  از منابع‌ خود به درستی استفاده کنیم و منابع بین نسلی را تخریب نکنیم و به گونه‌ای عمل کنیم که استفاده سایر شهروندان و مردم جامعه و نسل‌های آینده از منابعی که اکنون در اختیار داریم، متنعم شوند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ثبت رکورد کمترین میزان مصرف الکترود گرافیتی در فولاد مبارکه
رکوردار کمترین میزان مصرف آب در هر یک تن فولاد هستیم
مشارکت، کلید توسعه پایدار منطقه است
بومی‌سازی کنترل ولو سیستم تصفیه گاز فرآیند مگامدول‌های احیا مستقیم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: