تقسیم سود 150 ریالی در مجمع «هرمز»
«فلزات آنلاین» گزارش می‌دهد؛

تقسیم سود 150 ریالی در مجمع «هرمز»

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان برگزار و در آن 150 ریال به ازای هر سهم میان سهامداران سود تقسیم شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی شرکت فولاد هرمزگان با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره با حضور 96 درصد از سهامداران برگزار شد.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه قانونی، قرائت دستور جلسه از سوی ریاست مجمع عمومی و معرفی اعضای هیئت رئیسه رسمیت یافت.

در این مجمع، فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان طی گزارشی به سهامداران، اظهار داشت: سال 1398 برای فولاد هرمزگان پربار بود و رکوردهای تولیدی و کاهش مصرف برای شرکت ثبت شد. سال گذشته یک میلیون و 456 هزار و 710 تن تختال تولید کردیم و رکوردهای ذوب و ریخته‌گری خوبی بر جای گذاشتیم. رشد تولید تختال در سال 1398 نسبت به سال 1397 حدود یک درصد بوده است.

وی افزود: از موفقیت‌های شرکت می‌توان کسب تندیس 4 ستاره تعالی سازمانی و تندیس صادرکننده نمونه استانی اشاره کرد.

ارزانی خاطرنشان کرد: در سال گذشته توانستیم یک میلیون و 558 هزار و 736 تن تختال در بازارهای جهانی به فروش برسانیم که 78 هزار و 652 تن از این محصولات، خاص و مورد استفاده در صنایع تولید مخازن تحت فشار و... بودند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص فروش این شرکت، عنوان کرد: در سال قبل 28 هزار و 962 میلیارد ریال درآمد فروش داخلی شرکت بوده که نسبت به سال قبل از آن 32 درصد رشد دارد. همچنین در سال 1398 توانستیم 32 هزار و 186 میلیارد ریال فروش صادراتی داشته باشیم که حاکی از رشد 111 درصدی نسبت به سال قبل است. مجموع درآمد فولاد هرمزگان در سال گذشته 61 هزار و 148 میلیارد ریال بوده که رشد 64 درصدی نسبت به سال قبل از آن دارد. در سال 1398 حدود 13 هزار میلیارد ریال سود عملیاتی داشتیم که نسبت به سال 1397 حدود 63 درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، بیان کرد: طرح توسعه ذوب به میزان 500 هزار تن و رسیدن به تولید دو میلیون تن در دستور کار قرار دارد که این پروژه حدود 36 ماه زمان می‌برد و 65 میلیون یورو ارز و چهار هزار و 900 میلیارد ریال نیاز سرمایه‌گذاری پروژه خواهد بود. همچنین طرح توسعه فولاد هرمزگان با تولید ورق به میزان 1.2 میلیون تن ادامه می‌یابد. علت این طرح ارزش افزوده ورق است و برای اجرای این طرح به 150 میلیون یورو و 21 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز داریم.

ارزانی در ارتباط با برنامه‌های سال جاری فولاد هرمزگان، تصریح کرد: برنامه فولاد هرمزگان تولید یک میلیون و 520 هزار تن تختال و عبور از ظرفیت اسمی، تولید یک میلیون 660 هزار تن آهن اسفنجی و تبدیل 15 هزار تن نرمه آهن اسفنجی به بریکت و استفاده در کوره‌های فولادسازی خواهد بود. همچنین در سال جاری قصد داریم تعمیرات سالیانه مدول B واحد احیا مستقیم را انجام دهیم. پروژه کاهش مصرف نسوز از 6.94 کیلوگرم به ازای هر تن مذاب به 6.84 کیلوگرم در سال جاری و تثبیت مصرف الکترود 600 میلی‌متر در کوره‌های قوس در سال 1399 دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه سال جاری فروش یک میلیون و 520 هزار تن تختال در بازارهای داخلی و بین‌المللی به میزان 900 هزار تن بازار داخلی و 620 هزار تن صادرات خواهد بود. در سال جاری قصد داریم مشارکت‌های ارزش‌افزا با شرکت‌های رنجیره تامین پایدار مواد اولیه ایجاد کنیم. طراحی و استقرار نظام مدیریت عملکرد کارکنان دیگر برنامه شرکت در سال جاری است.

بخش دیگر مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد هرمزگان به سوالات حسابرس قانونی شرکت و پاسخ‌های مدیران این شرکت اختصاص داشت. همچنین سهامداران سوالات خود را از مدیران فولاد هرمزگان در خصوص مسائل این شرکت پرسیدند.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد هرمزگان، صورت‌های مالی سال منتهی به 29 اسفند 1398 به تصویب سهامداران رسید. موسسه بهراد مشار به عنوان حسابرس قانونی و بازرس مستقل و روزنامه‌ گسترش صمت، به عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار معرفی شدند. حق حضور اعضای غیر هیئت مدیره به ازای هر جلسه 15 میلیون ریال به صورت ناخالص و پاداش 450 میلیون تومان به صورت ناخالص تعیین شد. سود کلی 600 ریال به ازای هر سهم بود که با موافقت سهامداران، سود تخصیص یافته به سهامداران را به میزان 25 درصد سود کلی و 150 ریال به ازای هر سهم به تصویب رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: