برگزاری مجامع چند شرکت فولادی

برگزاری مجامع چند شرکت فولادی

مجامع عمومی عادی سالانه شرکت‌های صنایع معدنی فولاد سنگان، فولاد زاگرس اندیمشک، شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه و توکا فولاد، با حضور سهام‌داران این شرکت‌ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان (منتهی به سال مالی 98.12.29) در 19 خرداد 99 با حضور سهام‌داران این شرکت به ریاست عباس اکبری محمدی رئیس هیئت‌مدیره  فولاد سنگان برگزار شد. در این مجمع، پس از رسمیت یافتن جلسه، در ابتدا علی امرائی، مدیرعامل فولاد سنگان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد تولید و درآمد این شرکت، اظهار داشت: در سال ۹۸ مدیریت هزینه و افزایش میزان فروش در فولاد سنگان رشد 37 درصدی سود به ارزش 550 میلیارد تومان در سال را به ارمغان آورد.

وی با اشاره به چالش‌های جدی در مسیر ساخت و راه‌اندازی کنسانتره‌سازی این شرکت، افزود: راه‌اندازی کارخانه کنسانتره‌سازی مهم‌ترین هدف و دغدغه مدیریت فولاد مبارکه بود.

مدیرعامل فولاد سنگان با بیان این نکته که در آغاز سال 98 پیشرفت پروژه کنسانتره‌سازی، 78 درصد بوده و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری و افتتاح است، گفت: تامین به‌موقع تجهیزات و قطعات کلیدی در راه‌اندازی کارخانه، با توجه به مشکلات جاری کشور، از اولویت‌های فولاد سنگان بود که به لطف خدا و حمایت‌های ویژه مدیرعامل فولاد مبارکه، تجهیزاتی چون درایوها، نوار نقاله‌ها و... به‌موقع وارد مجموعه فولاد سنگان شد.

امرایی در ادامه به تلاش تمامی ارکان پروژه در راه‌اندازی هرچه زودتر کارخانه کنسانتره‌سازی اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۴۰ تن از تجهیزات خارجی و مهم کارخانه به ‌صورت هوایی وارد کشور شد که در نوع خود بی‌نظیر بود و تمامی این مجاهدت‌ها و حمایت‌ها منجر به راه‌اندازی زودتر از موعد این کارخانه شد.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی مدون و عملیاتی کردن نقشه‌های استراتژیک تولید شرکت، در سال جاری فروش از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان (سال 97) به دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و میزان تولید گندله در سال 98 به میزان 2.5 میلیون تن و مجموعا هفت میلیون تن از زمان راه‌اندازی کارخانه بوده که منجر به تحقق 107 درصدی برنامه تولید گندله در سال 98 شده است.

در این مجمع، صورت‌های سال مالی 98 با اظهارنظر مقبول حسابرس از سوی سهام‌داران مورد تایید قرار گرفت و از زحمات هیئت‌مدیره، مدیرعامل و کارکنان شرکت فولاد سنگان تقدیر و تشکر شد.

برگزاری مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت مهندسی فولاد مبارکه

مرتضی شبانی مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های فولاد مبارکه گفت: مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت مهندسی فولاد مبارکه با حضور اعضای هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی این شرکت، نماینده سهام‌داران و معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه برگزار شد.

در این مجمع که ریاست آن را غلامرضا طاهری، معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه بر عهده داشت، پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، هیئت‌رئیسه مجمع مشخص شد. سپس مهدی تولائیان، مدیرعامل شرکت مهندسی فولاد مبارکه، در سخنانی گزارش فعالیت هیئت‌مدیره را به مجمع ارائه نمود. تولائیان در ادامه با اشاره به هدف تاسیس شرکت فنی و مهندسی عنوان کرد: تشکیل یک سازوکار مهندسی با ماهیت شرکت مشاور مادر با نقش راهبری در تولید، ثبت و انتقال دانش و تکنولوژی، طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی خطوط تولید برای صنایع معدنی کشور، به‌ویژه صنعت فولاد، همواره مدنظر بوده و تجربه دو دهه بهره‌برداری و توسعه‌های زیر سقف مجتمع ضرورت یادشده را بیشتر ساخته است.

وی افزود: بر همین اساس و با استفاده از تجارب و دانش دوران ساخت، بهره‌برداری و توسعه مجتمع، شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان تشکیل شد تا به‌عنوان مشاور مادر و اتاق فکر بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه، نقشی کلیدی در طراحی و توسعه گروه فولاد مبارکه در گام نخست و صنایع معدنی کشور در گام‌های بعدی به عهده گیرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی فولاد مبارکه گفت: این امیدواری وجود دارد که در سال «جهش تولید»، شرکت مهندسی فولاد مبارکه به‌عنوان حلقه اتصال بسیاری از شرکت‌های ایرانی (مهندسی، سازندگان تجهیزات و قطعات و پیمانکاران)، پتانسیل آنان را با تجارب سه دهه فعالیت گروه فولاد مبارکه در هم آمیزد و بسته بومی دانش ساخت کارخانه‌های فولادسازی را تکمیل و جهت استفاده در اختیار کشور قرار دهد و چه ‌بسا روزی صادرکننده دانش فنی طراحی و ساخت و بهره‌برداری واحدهای فولادسازی به سایر کشورها باشد.

در پایان هیئت‌مدیره از حمایت همه‌جانبه مدیریت ارشد شرکت فولاد مبارکه که منجر به تحولات چشمگیر در کمیت و کیفیت فعالیت‌های شرکت مهندسی‌شده تقدیر و تشکر ویژه کرد.

برگزاری مجامع عمومی سالیانه و فوقالعاده شرکت سرمایهگذاری توکا فولاد

در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد که روز پنج‌شنبه ۲۲ خرداد با حضور بیش از ۶۰ درصد سهام‌داران در محل سالن اجتماعات حمل‌ونقل توکا برگزار شد، پس از انتخاب هیئت‌رئیسه، افزایش سرمایه این شرکت از ۲۶۰ به ۴۶۰ میلیارد تومان طی دو مرحله تصویب شد.

مرتضی شبانی مدیر امور مجامع با اعلام این خبر اظهار کرد: در مجمع فوق‌العاده شرکت توکا فولاد به ریاست آقای غلامرضا طاهری، نماینده فولاد مبارکه، افزایش سرمایه به میزان ۷۷ درصد طی دو مرحله تصویب شد.

وی یادآور شد: مرحله اول از ۲۶۰ به ۴۰۳ میلیارد تومان به میزان ۵۵ درصد که ۱۷ درصد آن از محل سود انباشته و ۳۸ درصد دیگر از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهام‌داران است. در مرحله دوم که در اختیار هیئت‌مدیره قرار گرفت قرار شد سرمایه از ۴۰۳ به ۴۶۰ میلیارد تومان به میزان ۱۴ درصد افزایش یابد. مجمع فوق‌العاده پس از استماع گزارش مدیرعامل و بازرس قانونی این افزایش سرمایه را تصویب کرد.

این گزارش حاکی است در مجمع عمومی سالانه این شرکت نیز پس از تشکیل هیئت‌رئیسه، عبدالرضا جمالی، مدیرعامل شرکت، گزارش فعالیت هیئت‌مدیره را به سهامداران ارائه داد و طی گزارشی اهم دستاوردهای شرکت در سال ۹۸ را بیان کرد.

وی در این گزارش عنوان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد که حدود ۴۰ درصد سهام آن به فولاد مبارکه تعلق دارد، عملکرد درخشانی در سال ۹۸ از خود به‌ جای گذاشت؛ به‌گونه‌ای که درآمد شرکت که عمدتا از محل سرمایه‌گذاری‌های آن در شرکت‌های گروه است، از رشد ۲۳۰ درصد و سود هر سهم با رشد ۲۴۸ درصد از ۲۰۱ ریال در سال ۹۷ به ۶۹۹ ریال در سال ۹۸ افزایش یافت.

جمالی تصریح کرد: عمده درآمد این شرکت از محل شرکت‌های تولیدی خصوصا شرکت تاراز چهارمحال و توکاریل است.

در ادامه، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت شد و صورت‌های مالی تصویب گردید.

مرتضی شبانی مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های فولاد مبارکه در ادامه از استقبال سهام‌داران و بازده قابل‌توجه سهام این شرکت در بورس خبر داد و گفت: بازده سهام شرکت در سال ۹۸ بیش از ۷۰۰ بود که نسبت به رشد شاخص، بازده بیشتری داشته است؛ به‌طوری‌که قیمت سهام از محدوده ۲۰۰ تومان در تاریخ برگزاری مجمع در سال گذشته به بیش از دو هزار و ۱۰۰ تومان در حال حاضر افزایش یافته است.

وی افزود: در این مجمع از مبلغ ۶۹۹ ریال سود به ازای هر سهم مبلغ ۳۸۰ ریال بین سهام‌داران تقسیم شد و با توجه به افزایش سرمایه مصوبه مجمع فوق‌العاده، نیازی به آورده نقدی سهام‌داران نیست و افزایش سرمایه از همین محل انجام خواهد گرفت.

گفتنی است مجمع پس از انتخاب موسسه حسابرسی رایمند به‌عنوان حسابرس مستقل سال جاری و انتخاب روزنامه دنیای اقتصاد به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار و تعیین حق حضور و پاداش هیئت‌مدیره مجمع پایان یافت.

برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه شرکت  فولاد زاگرس اندیمشک

مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت‌ها گفت: شرکت فولاد اندیمشک که 25 درصد سهام آن به فولاد مبارکه تعلق دارد، در خرداد ماه سال ۹۸ با هدف تولید ۴۰۰ هزار تن بیلت به روش قوس الکتریکی در شهرستان اندیمشک تاسیس شد.

در ادامه این مجمع، آقایی، مدیرعامل شرکت، گزارش فعالیت هیئت‌مدیره را به مجمع ارائه کرد و افزود: از مهم‌ترین مزایای این طرح مجاورت با منابع آبی و تخصیص یک ‌میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب آب در سال از رودخانه کرخه است.

وی تاکید کرد: طی مدت کوتاه فعالیت این شرکت، اقدامات مهمی برای اخذ مجوزات مختلف از سازمان‌های دولتی، تملک زمین و تسطیح و آماده‌سازی آن، دیوارکشی و برگزاری مناقصه جهت انتخاب پیمانکار طرح در سال ۹۸ صورت گرفته است.

در ادامه این مجمع، صورت‌های مالی به تصویب رسید و موسسه هوشیار ممیز به ‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی ۹۹ انتخاب شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افتتاح طرح بازیافت حرارت از نیروگاه گازی مجتمع‌ فولاد مبارکه
تقسیم سود 150 ریالی در مجمع «هرمز»
تقسیم سود ۱۶۰ تومانی به ازای هر سهم
رشد ۱۴۲ درصدی سود خالص شرکت در سال ۹۸
رشد 30 درصدی درآمدهای «ارفع» در سال 98
تقسیم سود همراه با اجرای طرح‌های توسعه
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: