پروانه اکتشاف معدن آلبلاغ به نام ایمیدرو صادر شد/ نتایج مثبت در ذخایر ماده معدنی سرب و روی
مدیر اکتشاف ایمیدرو:

پروانه اکتشاف معدن آلبلاغ به نام ایمیدرو صادر شد/ نتایج مثبت در ذخایر ماده معدنی سرب و روی

مدیر اکتشاف ایمیدرو با اعلام این خبر که بر اساس مصوبات شورای تامین استان خراسان شمالی، پروانه اکتشاف معدن آلبلاغ هفته گذشته به نام ایمیدرو صادر شد، گفت: انتظار می‌رود با همکاری مقامات استانی و حمایت‌های استانداری بتوان سریع‌تر نسبت به اجرای عملیات اکتشافی در فازهای 3 و 4 معدن آلبلاغ وارد عمل شد. همچنین با کشف نتایج مثبت در ذخایر ماده معدنی سرب و روی، می‌توان نسبت به سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی معدن و نیز احداث واحد فرآوری صنایع پایین‌دستی اقدام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علی اصغر‌زاده اظهار داشت: پس از حوادث ناگوار ناشی از حفر تونل‌های غیرمجاز برای برداشت ماده معدنی در محدوده آلبلاغ از سوی برخی افراد، شورای تامین استان خراسان شمالی، جلساتی برگزار کرد و در آن، از ایمیدرو درخواست کرد برای انجام عملیات اکتشافی و ایجاد امنیت در منطقه همکاری کند.

وی افزود: ایمیدرو با سازمان حفاظت محیط زیست برای دریافت مجوز انجام فعالیت‌های اکتشافی در منطقه جلسات مختلفی برگزار کرد که به موافقت‌نامه همکاری منجر شد. همچنین با نیروی انتظامی خراسان شمالی برای دریافت جزئیات کامل هزینه های استقرار نیرو و حفاظت از منطقه، جلساتی برگزار و توافقات حاصل شد.

فاز پی‌جویی معدن آلبلاغ در حال اتمام

مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به برگزاری مناقصه و انتخاب مشاور اکتشافی و تحویل منطقه آلبلاغ برای شروع عملیات اکتشافی توسط این سازمان، گفت: مشاور اکتشافی این معدن انتخاب شد و سپس عملیات شناسایی انجام شده و در حال حاضر به اتمام رسیده و فاز پی‌جویی نیز در حال اتمام است.

اصغرزاده ادامه داد: طی جلسات برگزار شده با استانداری خراسان شمالی، برای صدور پروانه اکتشاف و مطرح شدن درخواست حمایت جهت تامین الزامات قانونی و هزینه‌کرد استقرار نیرو و حفاظت از منطقه و صدور پروانه اکتشاف، ایمیدرو نیز بلافاصله آمادگی خود را برای انجام عملیات اکتشافی (شناسایی و پی‌جویی) اعلام کرد.

انجام عملیات آتشباری در منطقه

مدیر اکتشاف ایمیدرو اشاره کرد: همچنین ایمیدرو همکاری خود را برای تامین امنیت منطقه اعلام و با همکاری شرکت آلومینای جاجرم و مقامات استانی، نسبت به استقرار نیروهای حفاظت در منطقه اقدام کرد.

اصغرزاده ادامه داد: با مجوز دریافت شده از سازمان حفاظت محیط زیست، اکنون عملیات آتشباری و انسداد تونل های غیرمجاز –که منجر به حوادثی طی سال گذشته شده بود- در حال انجام است.

برگزاری مناقصه برای حفاظت از منطقه

مدیر اکتشاف ایمیدرو درباره حفاظت از منطقه بیان داشت: در جلسه‌ای که با حضور فرماندار منطقه، معاونت نیروی انتظامی منطقه و تیم کارشناسان ایمیدرو در تاریخ 24 خرداد 99 برگزار شد، شرایط برگزاری مناقصه برای انتخاب شرکت پیمانکاری حفاظت از منطقه بررسی شد.

وی ادامه داد: در این جلسه، اولویت حفاظت از منطقه، مسدودسازی مسیرهای چهارگانه دسترسی به معدن آلبلاغ توسط شرکت خدماتی اعلام شد.

انتظار ایمیدرو برای اجرای فازهای بعدی اکتشاف

اصغرزاده با بیان اینکه ایمیدرو انتظار دارد با همکاری مقامات استانی و حمایت‌های استانداری بتواند سریع‌تر نسبت به اجرای عملیات اکتشافی در فازهای 3 و 4 معدن آلبلاغ اقدام کند، گفت: با کشف نتایج مثبت در ذخایر ماده معدنی سرب و روی، می‌توان نسبت به سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی معدن و نیز احداث واحد فرآوری صنایع پایین‌دستی اقدام کرد.

وی ادامه داد: این اقدام، ایجاد اشتغال، توسعه منطقه و توسعه اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت. بنا به این گزارش، منطقه حفاظت شده پارک ساریگل (محدوده معدن آلبلاغ) پیش از این در اختیار محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست بود و هر گونه فعالیت در آن، مستلزم هماهنگی و صدور مجوز های لازم از طرف سازمان های ذیربط بوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
اتمام فاز پی‌جویی معدن آلبلاغ تا پایان آبان
صدور پروانه اکتشاف از معدن آلبلاغ اسفراین
سرمایه‌گذاری در معادن مشوق می‌خواهد
تولید و تجارت فرامرزی ارزش افزوده بالایی دارد
صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است
کشف قاچاق سنگ معدن سرب آلبلاغ
مجوز عملیات اکتشاف در آلبلاغ اسفراین صادر شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: