توقف واردات ورق گرم با افتتاح پروژه نورد گرم 2/ افتتاح ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی تا شهریور ۱۴۰۰
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

توقف واردات ورق گرم با افتتاح پروژه نورد گرم 2/ افتتاح ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی تا شهریور ۱۴۰۰

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح طرح‌های ملی در اصفهان، گفت: ماحصل این افتتاح‌ها، قطع وابستگی به واردات ورق گرم کشور است که البته می‌تواند مجموع نیاز واحدهای خودروسازی، کشتی‌سازی، لوازم خانگی، لوله‌سازی و صنایع پایین‌دست را مرتفع سازد. همچنبن باید تاکید کرد که خانواده بزرگ صنعت، معدن و تجارت تا شهریور ماه سال ۱۴۰۰، ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی و معدنی را افتتاح می‌کند که این روند گواهی بر عدم توقف توسعه در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: پروژه نورد گرم ۲ امروز کلنگ‌زنی شد و با همت و درایت و پشتکار مدیران فولاد مبارکه، ۹۰۰ روز دیگر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در مراسم کلنگ‌زنی خط نورد گرم دو با اشاره به اینکه فولاد مبارکه یک نماد پرافتخار مجموعه صنعت کشور است، افزود: این مهم هم به لحاظ عظمت تولید و هم به لحاظ فناوری و هم به لحاظ کیفیت پیشرو است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فولاد مبارکه یک مجموعه تولیدی است که به حدود ۴۰ کشور دنیا صادرات دارد، گفت: پارسال ۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته و علی‌رغم فشار تحریم‌ها، میزان صادرات این واحد صنعتی به دو برابر افزایش یافته است.

مدرس خیابانی ادامه داد: بخشی از صادرات محصولات فولاد مبارکه که به لحاظ کیفیت برابری می‌کند با رقبای خارجی، به کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه امروزه نقطه قوت حضور ما در فولاد مبارکه این پیام روشن را دارد که کشور یک لحظه هم از توسعه متوقف نمی‌شود و مدار توسعه کشور با سرعت و قدرت ادامه می‌یابد، تصریح کرد: امروز خرسندیم که این پروژه نورد گرم دو با ظرفیت ۴.۲ میلیون تن کلنگ خورد و مدیرعامل فولاد مبارکه تعهد دادند که کمتر از ۹۰۰ روز دیگر توسط خانم دکتر صالحی نماینده مردم شریف شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی این طرح افتتاح شود که این افتخار دیگری از مجموعه افتخارات فولاد مبارکه است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: ماحصل این افتتاح‌ها، قطع وابستگی به واردات ورق گرم کشور است. مجموع نیازهای واحدهای خودروسازی، کشتی‌سازی لوازم خانگی و لوله‌سازی و صنایع پایین‌دست مرتفع می‌شود و کشور هیچ نیازی به واردات ورق گرم نخواهد داشت.

مدرس خیابانی یادآور شد: شاید آن چیزی که به عنوان توصیه به فولاد مبارکه می‌توان گفت این است که همه تلاششان را به کار ببندند تا حد امکان این پروژه با توانمندی تولید داخلی به انجام برسد.

وی با تاکید بر اینکه همان‌گونه که در مجموعه تولیدات صنعتی خوکفایی و خوداتکایی و روحیه خودباوری ایجاد شده است، حتما در بخش فناوری و انتقال تکنولوژی نیز باید به این مهم دست پیدا کنیم، افزود: اینکه مجموعه این پروژه فولادی ۴.۲ میلیون تنی، سهم عمده‌ای از محل ساخت داخل باشد، برای ما بسیار اهمیت دارد و از حداکثر توان شرکت‌های ظرفیت مهندسی طراحی ساخت و اجرا استفاده کنند.

پویش نخست در سنگان بود

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: خانواده بزرگ صنعت، معدن و تجارت تا شهریور ۱۴۰۰، ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی و معدنی  را افتتاح می‌کند. این روند نشان می‌دهد که به‌رغم تلاش دشمنان نظام، توسعه در ایران متوقف نمی‌شود.

مدرس خیابانی گفت: سه هزار و ۸۰۰ طرح بالای ۸۰ درصد داریم که ۲۰۰ مورد افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: در استان اصفهان، چهار هزار و ۶۰۰ طرح در حال اجرا است که ۶۰۰ طرح بالای ۸۰ درصد و  یک هزار و ۶۰۰ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت دارند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:  کشور روی پای خود ایستاده و لازم است در بخش تجهیزات نیز روی پای خود بایستیم.

مدرس خیابانی اشاره کرد: انتظار مردم منطقه این است که اشتغال پروژه‌ها نصیب جوانان و ساکنان همین منطقه شود و تاثیر «جهش تولید» سر سفره مردم محسوس باشد.

وی تاکید کرد: فاز نخست طرح الکترود گرافیتی یزد به ظرفیت ۱۵ هزار تن شهریور امسال افتتاح می شود. با راه اندازی فاز بعدی، این ظرفیت به ۳۰ هزار تن می رسد و با راه اندازی آنها، نیمی از نیاز کشور تامین خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: به‌رغم تحریم‌ها، در تولید ماسک، ۱۴۴ درصد، تلویزیون ۵۰ درصد، پتروشیمی ۵ تا ۷ درصد رشد داشته‌ایم.

مدرس خیابانی اذعان داشت: دشمنان با توجه به رشد تولید و صادرات غیرنفتی، به این نتیجه رسیده‌اند که صادرات نفت را آزاد کنند.

وی ادامه داد: درست از زمان تحریم، صادرات فولاد مبارکه از ۷۰۰ هزار تن به ۱.۵ میلیون تن افزایش یافت و توانست ۷۰۰ میلیون دلار ارزآوری داشه باشد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید بدون اتکا به سیستم بانکی و فاینانس خارجی بسیار مشکل است و ایمیدرو و فولاد مبارکه از منابع داخلی چرخ و قطار توسعه را به جلو پیش می‌برند که اقدام مهمی است.

در این آیین، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب‌پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و مسئولان استانی حضور داشتند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: