فروش 12 هزار و 600 میلیارد تومانی مبارکه در بهار/ فروش پولادین «فولاد»

فروش 12 هزار و 600 میلیارد تومانی مبارکه در بهار/ فروش پولادین «فولاد»

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سه ماهه نخست سال 1399 توانست 126 هزار و 685 میلیارد ریال درآمد کسب کند که نسبت به سال گذشته رشد 32 درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد مبارکه سال جاری را پرقدرت آغاز کرد و بهار را نیز به بهترین شکل ممکن به اتمام رساند. این شرکت توانست در بسیاری از بخش‌های تولید و فروش رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند که حاکی از عزم این شرکت برای تحقق «جهش تولید» در سال جاری است. به طوری که مبارکه طی سه ماهه نخست سال 1399 حدود 126 هزار و 685 میلیارد ریال فروش داشت که حاکی از رشد 32 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. «فولاد» در سال گذشته 95 هزار و 946 میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود.

نمودار 1 نشان می‌دهد شرکت فولاد مبارکه در بهار سال جاری یک میلیون و 220 هزار تن محصولات گرم، 363 هزار تن محصولات سرد، 71 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 379 هزار تن سایر محصولات را تولید کرد. بنابراین فولاد مبارکه در بهار موفق به تولید دو میلیون و 33 هزار تن محصول شد. این در حالی است که مبارکه در بهار سال 1398 توانست بود یک میلیون و 267 تن محصولات گرم، 385 هزار تن محصولات سرد، 74 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 311 هزار تن سایر محصولات تولید کند. جمع تولیدات مبارکه در بهار سال گذشته به دو میلیون و 37 هزار تن می‌رسید. به این ترتیب، مبارکه در تولید محصولات گرم 3 درصد کاهش، محصولات سرد 5 درصد کاهش، محصولات پوشش داده شده 4 درصد کاهش و سایر محصولات 21 درصد رشد داشت. همچنین کل تولیدات مبارکه در بهار سال 1399 نسبت به بهار سال 1398 با افت چهار هزار تنی مواجه شد.

نمودار 2 حاکی از آن است که فولاد مبارکه در سه ماه نخست سال 1399 توانست یک میلیون و 248 هزار تن محصولات گرم، 363 هزار تن محصولات سرد، 74 تن محصولات پوشش داده شده و 336 تن سایر محصولات را در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش برساند. به این ترتیب، جمع فروش داخلی مبارکه در بهار سال جاری به دو میلیون و 22 تن رسید، البته در سال گذشته این شرکت توانسته بود یک میلیون 255 هزار تن محصولات گرم، 375 هزار تن محصولات سرد، 65 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 257 هزار تن سایر محصولات را بفروشد. در بهار سال قبل مجموع فروش فولاد مبارکه یک میلیون و 952 هزار تن بود. در نتیجه این شرکت در فروش محصولات گرم 0.5 درصد کاهش، محصولات سرد 3 درصد کاهش، محصولات پوشش داده شده 13 درصد رشد و سایر محصولات 30 درصد رشد را تجربه کرد. جمع فروش محصولات فولاد مبارکه در بهار سال 1399 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3 درصد رشد را نشان می‌دهد.

در نمودار 3 مشاهده می‌شود شرکت فولاد مبارکه فولاد مبارکه موفق شد در سه ماه نخست سال 1399 از محل فروش محصولات گرم 70 هزار و 957 میلیارد ریال، محصولات سرد 28 هزار و 128 میلیارد ریال، محصولات پوشش داده شده هشت هزار و 316 میلیارد ریال و سایر محصولات 19 هزار و 282 میلیارد ریال درآمد کسب کند. جمع درآمد فولاد مبارکه در بهار سال جاری به 126 هزار و 685 میلیارد ریال رسید. این در حالی است که مبارکه در بهار سال گذشته موفق شده بود در محصولات گرم 60 هزار و 277 میلیارد ریال، محصولات سرد 19 هزار و 498 میلیارد ریال، محصولات پوشش داده 6 هزار و 206 میلیارد ریال و سایر محصولات 9 هزار و 964 میلیارد ریال فروش داشته باشد. جمع درآمد شرکت مبارکه طی سه ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال قبل رشد 32 درصدی دارد.

با توجه به آمار تولید و فروش فولاد مبارکه در سه ماه نخست سال جاری، به نظر می‌رسد که فولاد مبارکه اسب خود را برای خلق رکوردهای جدید در زمینه تولید و فروش زین کرده است. هرچند که رشد نرخ ارز و نرخ فروش محصولات در سال جاری در مبلغ فروش بی‌تاثیر نبوده است اما حفظ رکوردهای تولید و رشد کمی فروش نشان می‌دهد که این شرکت در مسیر رشد قرار دارد، البته باید به تکمیل زنجیره تولید به ویژه در ابتدای زنجیره توسط مبارکه اشاره کرد که تامین مواد اولیه را به صورت پایدار امکان‌پذیر می‌سازد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: