سه هزار و ۴۲۲ پروژه در سامانه طرح تاپ تعریف شده است
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت:

سه هزار و ۴۲۲ پروژه در سامانه طرح تاپ تعریف شده است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: هدف‌گذاری برای ثبت‌نام در سامانه طرح تاپ به تعداد هشت هزار و ۵۸۹ پروژه بود که خوشبختانه تاکنون سه هزار و ۴۲۲ پروژه در این سامانه ثبت‌نام شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، برات قبادیان اظهار داشت: معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت چهار حوزه تخصصی دارد و دانشگاه صنایع و‌ معادن هم زیر نظر این معاونت است.

وی افزود: دفتر آموزش و پژوهش، دفتر مالکیت صنعتی، دفتر توسعه و‌ کاربرد فناوری اطلاعات و‌ مرکز توسعه و فناوری صنایع پیشرفته چهار دفتر ذیل این معاونت هستند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، توسعه بدون علم و‌ توسعه بدون فناوری و‌ دانشگاه را بدون مفهوم دانست و گفت: محور توسعه انسان است و انسان باید توسعه‌گر باشد و برای توسعه در دنیا تنها آموزش مطرح نیست چراکه توسعه فناوری و پژوهش هم مطرح است؛ پس دانشگاه‌های نسل دوم که در حوزه آموزش و پژوهش همزمان کار کنند به وجود آمدند.

قبادیان با اعلام اینکه دانشگاه‌های کارآفرینانه نسل سوم و دانشگاه‌‌های ماموریت‌گرا نیز نسل چهارم هستند، اضافه کرد: سیاست‌های کلان در بحث آموزش، پژوهش و ‌فناوری را این معاونت در وزارت صمت جلو می‌برد، در کنار این ماموریت پروژه‌های فناورانه را در دو بخش رسوخ و‌ نفوذ فناوری و بهره‌وری مطرح کردیم.

وی در خصوص انقلاب چهارم صنعتی نیز یادآور شد: انقلاب چهارم صنعتی برای آینده کشور بسیار حیاتی است و در همین راستا ایجاد و ترویج فرهنگ مربوط به تحولات آینده صنعتی را دنبال می‌کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، تصریح کرد: در سه سال گذشته تولید محصولات بومی را دنبال کردیم، پروژه‌های رونق تولید را در سال گذشته در دستور کار داشتیم و پروژه‌های امسال در راستای «جهش تولید» است.

اجرای مدل‌های چرخه بهره‌وری در بخش صمت را در دستور کار داریم

قبادیان با اعلام اینکه اجرای مدل‌های چرخه بهره‌وری در بخش صمت را در دستور کار داریم، بیان کرد: در ۲۰ بنگاه بزرگ صنعتی این پروژه را دنبال می‌کنیم.

طرح تاپ در سال ۹۹ به صورت وسیع در حال اجرا است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت تصریح کرد طرح ملی توانمندسازی تولید و‌ توسعه اشتغال پایدار (تاپ) از سال ۹۷ شروع شده، در سال ۹۸ آزمایشی(پایلوت) دنبال شده و در سال ۹۹ به صورت وسیع در حال اجرا است و تحقق شعار ارتباط صنعت با دانشگاه با اجرای طرح ملی تاپ دنبال می‌شود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت رفع موانع و‌ مشکلات موجود فناورانه و علمی و بهره گیری از ظرفیتهای علمی و‌ فناورانه دانشگاه در بخشهای اساتید تاپ و دانشجویان تاپ از اهداف طرح تاپ دانست و گفت: در راستای طرح تاپ، پایان نامه و رساله ها در راستای رفع نیازها و ماموریت های بخش به حرکت در می آیند.

قبادیان ادامه داد: به کارگیری دانشجویانی که در راستای طرح تاپ با یک بنگاه همکاری فناورانه و علمی دارند در همان بنگاه، از اهداف طرح تاپ است و ظرفیت‌سازی اشتغال با ایجاد ارزش‌افزوده در بخش صنعت از اهم اهداف طرح تاپ است.

تحقق 60 درصدی ثبت‌نام بنگاه‌ها در سامانه طرح تاپ

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در خصوص آمارهای این حوزه اظهار کرد: هدف‌گذاری برای ثبت نام ۱۷ هزار و ۱۷۷ بنگاه صنعتی، معدنی و‌ تجاری در طرح تاپ انجام شد که تاکنون ۱۰ هزار و ۳۰۰ بنگاه ثبت نام کرده‌اند که ۶۰ درصد اهداف محقق شد.

قبادیان اضافه کرد: تاکنون ۵۱۱ دانشجو، ۵۳۳ استاد و ۱۳۶ سرباز در سامانه طرح تاپ ثبت نام کرده‌اند و مجوز برای بکارگیری ۲۰۰ سرباز نخبه در بخش صنعت، معدن و‌ تجارت را در چارچوب طرح سرباز تاپ از ستاد کل نیروهای مسلح گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: بومی‌سازی فناوری از پروژه‌های بسیار مهمی است که از دو سال گذشته این پروژه را دنبال کرده‌ایم و وزارت صمت تصمیم به بومی‌سازی محصولات وارداتی گرفته است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت یادآور شد: وزارت صمت از دو سال پیش، یک هزار و ۴۰۶ محصول را برای بومی‌سازی و کاهش ارزبری و قطع وابستگی هدف‌گذاری کرده است و نزدیک به ۲۰۰ طرح ملی بزرگ با ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری عمدتا با فناوری‌های داخل را در دستور اجرا و تکمیل دارد و هر هفته چند طرح بزرگ را در قالب پویش تولید، تداوم امید مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد.

سامانه‌ای تقاضا‌محور برای ثبت‌نام کارآموزان راه‌اندازی کردیم

قبادیان بیا کرد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای استفاده از اساتید و دانشجویان در طرح تاپ داشته‌ایم و موضوع کارآموزی دانشجویان با تفاهم‌نامه‌ای با وزارت علوم و راه‌اندازی یک سامانه تقاضامحور برای به کارگیری دانشجویان کارآموز در مقطع کاردانی به کارشناسی اجرایی شده است.

وی ادامه داد: کرونا روی اجرای طرح دانشجو تاپ و استاد تاپ تاثیری نداشته است، استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی در دوران قرنطینه و‌ کرونا به کمک طرح تاپ آمده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: طرح کارورزی مخصوص فارغ‌التحصیلانی است که سربازی رفته‌اند و‌ اکنون دنبال شغل می‌گردند، ارائه مهارت‌های لازم به این قشر برای ورود به بازار کار در این طرح دنبال می‌شود.

قبادیان در بخش دیگری تاکید کرد: جلسه مشترکی میان وزارت صمت و‌ معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری انجام شد، آقای مدرس خیابانی برای هم‌گرایی دستگاه‌های زیرمجموعه داخل وزارتخانه و بیرون از وزارتخانه در راستای فناوری‌های نوین حرکت خوبی را آغاز کرد.

وی اشاره کرد: استخراج نیازهای فناورانه کشور و‌ معرفی به شرکت‌های فناور برای برآورده کردن این نیازها در داخل را دنبال می‌کنیم و در حوزه طرح تاپ رابطه تنگاتنگی با وزارت علوم داریم، در بدنه وزارت علوم نیز معاونت آموزش، پژوهش و‌ فناوری وجود دارد که برخی نامه‌ها را با دو امضا بصورت مشترک با این معاونت می‌زنیم.

۱۱ میلیون نفر ساعت در سال آموزش داشته‌ایم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت تاکید کرد:: ۱۱ میلیون نفر ساعت در سال آموزش داشته‌ایم، معاونت آموزش، پژوهش و فناوری مدیریت این موضوع را با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی انجام می‌دهد.

قبادیان افزود: در پروژه بومی‌سازی فناوری که در سال ۹۸ اجرا شد با وزارت علوم وارد تعامل شدیم، وزارت علوم با دعوت از ۲۰ پژوهشگاه و مرکز پژوهشی برتر در همایشی با دعوت از پژوهشگران در این موضوع به ما کمک کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در هفته ملی پژوهش سال گذشته از شرکت‌های خواستیم تا نمونه محصول مورد نیاز خود را به همراه شناسنامه محصول در نمایشگاه عرضه کنند تا شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند این محصولات را بومی کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
آموزش هدفمند ایمیدرو برای توسعه معادن کوچک‌مقیاس
استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری در واحدهای اقتصادی، صنعتی و معدنی
استفاده بهینه از منابع موجود یک ضرورت است
پوشش فضای صنعتی و تولیدی کشور با طرح تاپ
انقلاب صنعتی با طرح ملی تاپ محقق می‌شود
استقبال صنایع از طرح ملی تاپ قابل توجه است
۸ هزار واحد در طرح تاپ ثبت‌نام کرده‌اند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: