رکوردزنی «فملی» در تولید و فروش محصولات ادامه دارد

رکوردزنی «فملی» در تولید و فروش محصولات ادامه دارد

بررسی وضعیت میزان تولید و فروش محصولات مسی و غیر مسی شرکت ملی صنایع مس ایران نشان می‌دهد که این شرکت در دوره یک ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال 1399، در تولید مس کاتد، کنسانتره مس و سایر محصولات عملکرد خوبی داشته است و با این راندمان، درآمد حاصل از فروش داخلی و صادراتی این شرکت در ماه مورد بررسی نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری و مدت مشابه سال گذشته رکوردی بی‌نظیر در تاریخ فعالیت این شرکت تلقی می‌شود.

در این گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به بررسی عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره یک ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال 1399، پرداخته است. شرکت مس در سه ماه ابتدایی سال 1399 در واحدها و پالایشگاه‌های زیرمجموعه خود به خوبی عمل کرده و نسبت به برنامه‌های تعیین شده برای میزان تولید و فروش، رکوردهای درخشانی را به ثبت رسانده است و در ماه سوم سال جدید همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

نمودار 1 میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت ملی صنایع مس ایران را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، شرکت ملی مس در گروه محصولات مسی در خرداد ماه سال جاری، یکصد هزار و 627 تن کنسانتره مس تولید کرده است. این شرکت در اردیبهشت ماه کنسانتره مس تولید نکرده بود و با این میزان تولید در خرداد ماه سال جاری، 5.45 درصد رشد را نسبت به خرداد ماه 1398 داشته است. این شرکت در خرداد ماه با تولید 34 هزار و 898 تن کاتد مس، رشد 38 درصدی را نسبت به ماه گذشته خود گزارش کرده و با این میزان تولید کاتد در سال 1399 نسبت به ماه مشابه ماه 1398 رشد 56 درصدی داشته است. همچنین فملی در خرداد ماه 1399 بعد از گذشت 9 ماه 185 تن مفتول تولید کرد که نسبت به ماه مشابه سال گذشته افت چشمگیر 93 درصدی را تجربه کرده است، البته میزانی از آن در خرداد ماه فروخته نشد.

همچنین نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران در خرداد ماه سال جاری بر خلاف اردیبهشت ماه که فروش کنسانتره نداشت، سه هزار و 271 تن کنسانتره مس فروخت که با این میزان فروش، 83 درصد افت نسبت به خرداد ماه سال گذشته را به ثبت رسانده است. این شرکت با فروش 32 هزار و 703 تن کاتد مس، 6.7 درصد افت نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری و همچنین 58.4 درصد رشد نسبت به خرداد ماه سال 1398 داشته است.

نمودار 2 میزان تولید و فروش محصولات جانبی شرکت ملی صنایع مس که شامل کنسانتره طلا، نقره و مولیبدنیت می‌شود را روایت می‌کند. طبق این نمودار، در خرداد ماه سال 1399 میزان تولید کنسانتره طلا و نقره 83 تن بود که این میزان تولید، 29.6 درصد رشد را نسبت به اردیبهشت ماه گزارش می‌کند. در ماه گذشته فملی 653 تن کنسانتره مولیبدن تولید کرد که 1.8 درصد افت نسبت به اردیبهشت ماه را نشان می‌دهد. از این میزان تولید، 76 تن کنسانتره طلا و نقره و یک هزار و 50 تن کنسانتره مولیبدن به فروش رسیده است. فملی در خرداد ماه به ترتیب در فروش کنسانتره طلا و نقره و مولیبدن رشد 31 درصدی و 66.66 درصدی را نسبت به اردیبهشت سال جاری تجربه کرد.

نمودار 3 میزان تولید و فروش اسید ‌سولفوریک شرکت ملی صنایع مس را برای ماه خرداد سال جاری نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار میزان تولید اسید سولفوریک 26 هزار و 715 تن و میزان فروش این محصول 21 هزار و 61  تن بوده که نسبت به اردیبهشت ماه سال 1399 به ترتیب در تولید و فروش رشد 56.76 درصدی و 66 درصدی را داشته است.

شرکت ملی صنایع مس ایران بر خلاف اردیبهشت ماه سال جاری که تولید سنگ سولفور نداشت، در خرداد ماه چهار میلیون و 658 هزار تن از این محصول را تولید کرد که نسبت به ماه مشابه سال 1398، رشد 16.30 درصدی را به ثبت رساند و توانست از این میزان تولید، 75 هزار و 666 تن را معامله کند.

همچنین فملی در تولید سایر محصولات در ماه گذشته مطلوب عمل کرده است و با تولید 34 هزار و 675 تن رشد قابل ملاحظه 874 درصدی را نسبت به خرداد ماه سال 1398 به همراه داشته است. این شرکت در خرداد ماه توانست تمام سایر محصولات تولیدی را بفروشد.

طبق نمودار 4، نرخ فروش کنسانتره مولیبدن در ماه مورد بررسی نسبت به اردیبهشت ماه سال 1399 همچون ماه گذشته با افت همراه بوده و نرخ کاتد مسی رشد را تجربه کرده است. این محصول، ازجمله پرطرف‌دارترین محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران به ‌حساب می‌آیند.

شرکت ملی صنایع مس ایران، در خرداد ماه سال جاری، 40 تن اکسید مولیبدن تولید کرد که توانست تمام آن را از طریق صادرات مورد معامله قرار دهد. همچنین فملی در ماه مورد بررسی 15 هزار و 845 تن کاتد مس صادر کرد و درآمدی بالغ بر دو هزار و 286 میلیارد و 445 میلیون تومان را به دست آورد.

شرکت فملی در خرداد ماه سال جاری، دو هزار و 984 میلیارد تومان درآمد کسب کرده که نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری 7.5 درصد رشد و همچنین 50.6 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال 1398 داشته است.

قابل ذکر است که 9 هزار تن کاتد مس، 30 تن سولفور مولیبدن و 9 تن کنسانتره طلا و نقره تولیدی فملی در روزهای پایانی خرداد ماه در بورس کالا به فروش رفت که با توجه به عدم بارگیری در ماه مذکور در فروش تیر ماه لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: