دستیابی به رکوردهای تولید در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه خبر داد:

دستیابی به رکوردهای تولید در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه گفت: با تلاش کارکنان تلاشگر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم، در سه ماهه اول سال 99 تولید فولاد خام در این ناحیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 16.2 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، غلامرضا سلیمی اظهار داشت: در بهار سالی که «جهش تولید» نام‌گذاری شده است، ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم موفق به تولید یک‌میلیون و 896 هزار و 191 تن تختال شد. این در حالی است که در سه‌ماهه اول سال 98 میزان تولید تختال یک‌میلیون و 631 هزار و 812 تن بوده و میزان تولید در سال 99 حاکی از افزایش 16.2 درصدی تولید تختال است.

وی افزود: این مهم در حالی اتفاق می‌افتد که مجموعه فولاد مبارکه و کل کشور تحت سخت‌گیرانه‌ترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌های تاریخ قرار دارند و شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و محدودیت‌های حضور کارکنان در محل کار نیز چالش بزرگی برای رسیدن به این رکورد بود.

سلیمی خاطرنشان کرد: سبد تولیدی در این سه‌ماهه شامل 127 هزار تن تختال مخصوص لوله‌های گازترش و 19 هزار تن تختال‌های مخصوص لوله‌های گاز شیرین است که ارزش کار تلاشگران عرصه صنعت را دوچندان می‌کند.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه اضافه کرد: در سه ماه نخست سال جاری رکورد تولید روزانه و تولید ماهانه به شرح ذیل شکسته شد: رکورد روزانه به میزان 131 ذوب در روز در پنجم اردیبهشت با تناژ 24.149 تن تولید تختال و رکورد ماهانه 637 هزار تن تولید تختال در خردادماه. ضمن این‌که پارامترهای کیفی ناحیه نیز بهبود یافته است.

سلیمی در خاتمه ضمن قدردانی از همدلی، سخت‌کوشی و مسئولیت‌پذیری همه کارکنان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم از حمایت‌های مدیریت ارشد و معاونان شرکت و همچنین از تمامی قسمت‌های پشتیبانی‌کننده که نقش بسزایی در خلق این افتخار داشتند، تشکر کرد.

دستیابی به دو رکورد تولید در ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم

کسب رکورد تولید 637 هزار تن تختال و رکورد تولید 77 هزار و 800 تن تختال در کارگاه RH از دیگر افتخارات ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در سال 99 است. عباس محمدی، رئیس دفتر فنی تعمیرات در این رابطه اظهار داشت: یکی از شروط تولید مستمر و دست‌یابی به رکورد تولید، انجام فعالیت‌های سرویس و نگهداری مناسب و باکیفیت است که ضامن تولید و حفظ آماده‌به‌کاری تجهیزات است.

وی افزود: جهت انجام این رسالت سازمانی، دفتر برنامه‌ریزی و کنترل نگهداری و تعمیرات ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در سه بخش قطعات یدکی، برنامه‌ریزی و کنترل فرایند نگهداری و تعمیرات (نت) به وظایف خود عمل کرد. در خردادماه سال 99 که «جهش تولید» نام‌گذاری شده، علی‌رغم مشکلات و محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و برنامه‌های تولید ناحیه، با استعانت از خداوند متعال و با همکاری تیمی مجرب و متعهد در این مجموعه و با پشتیبانی واحدهای مرتبط توانستیم به اهداف ذیل دست‌یابیم: انجام حدود 34 هزار فعالیت تعمیراتی در قالب PM و درخواست کار با 75 هزار نفر ساعت؛ بازنگری حدود 5 هزار استاندارد و دستورالعمل تعمیراتی؛ انجام 22 آنالیز خرابی با بیش از 70 اقدام اصلاحی؛ پیگیری انجام 44 قطعه بومی‌سازی؛ انجام 140 کنترل میدانی در حوزۀ نت توسط تیم کنترل نت و ارائه و پیگیری بیش از هزار و 100 درخواست تعمیر قطعات در تعمیرگاه مرکزی.

محمدی خاطرنشان کرد: بی‌شک انجام فعالیت‌های فوق حاصل همکاری و مساعدت تمامی همکاران در بخش‌های پشتیبانی ازجمله تعمیرات مرکزی، تعمیرگاه مرکزی، بازرسی فنی، قطعات یدکی مرکزی و بخش‌های ستادی مانند خرید و بومی‌سازی و ... بوده است. صمیمانه از تمامی این عزیزان قدردانی می‌کنم و امیدوارم با همدلی کلیه بخش‌های عملیاتی، پشتیبانی و ستادی بتوانیم به اهداف سازمان در سال جاری دست‌یابیم.

 امیرحسین مرادی رئیس کوره‌های قوس الکتریکی نیز اظهار داشت: دستیابی به تولید 637 هزار تن اسلب در خردادماه مرهون تلاش جمعی کارکنان سخت‌کوش ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم است که با تعهد و پیگیری مسئولانه در سایۀ برنامه‌ریزی دقیق و شبانه‌روزی رقم خورد و برگ زرینی بر افتخارات این ناحیه معظم افزود. در این زمینه همچنین از تلاش و همکاری واحد تعمیرات کوره، دفتر فنی تولید، دفتر فنی تعمیرات، هماهنگ‌کنندگان ناحیه،ناحیه آهن‌سازی و واحد حمل سرباره قدردانی می‌کنیم.

 دانیال نظری رئیس تولید و تعمیرات واحد متالورژی ثانویه نیز تصریح کرد: واحد متالورژی ثانویه به‌دلیل بر عهده داشتن وظیفه تصفیه ذوب و نهایی کردن گرید مذاب تولیدشده یکی از مهم‌ترین واحدهای ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم است. در همین خصوص، یکی از کارگاه‌های مهم این واحد کارگاه RH است که وظیفه آماده‌سازی ذوب‌های محصولات ویژه، همچون ورق‌های ULC، ورق‌های مورداستفاده در تولید لوله‌های خط انتقال گاز شیرین و گازترش و... را بر عهده دارد.

وی افزود: با توجه به قرارداد مهمی که میان وزارت صمت و وزارت نفت منعقد شده، در حال حاضر تولید فولاد مورد نیاز خط انتقال گازترش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شرکت فولاد مبارکه متعهد شده سفارش را به‌صورت ماهانه در اختیار نماینده شرکت نفت قرار دهد. از این ‌رو واحد متالورژی ثانویه و دیگر همکاران، پیگیری مستمر این امر را در دستور کار خود قرار دادند و با لطف خداوند متعال در خردادماه نه‌تنها سفارش به‌موقع تامین شد، بلکه رکورد تولید در کارگاه RH از 73هزار تن که در بهمن 98 ثبت شده بود به 77 هزار و 800 تن ارتقا یافت. ضمن تشکر از کارکنان سخت‌کوش تولید و تعمیرات واحد متالورژی ثانویه از همکاران دفتر فنی تولید، واحد نسوز و دفتر فنی تعمیرات نیز تشکر و قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: