حضور توسعه معادن و فلزات در عسلویه معدنی ایران
مدیرعامل «ومعادن» اعلام کرد:

حضور توسعه معادن و فلزات در عسلویه معدنی ایران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات گفت: عمده تمرکز «ومعادن» در امور سرمایه‌گذاری طی سال‌های اخیر متوجه کسب درصد قابل توجهی از سهام برخی شرکت‌های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی فعال در زنجیره تولید فولاد (از استخراج و بهره‌برداری معادن سنگ آهن تا تولید شمش و قطعات فولادی) بوده است. با این حال، ایجاد تنوع بیشتر در پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها در چارچوب شرح وظایف مندرج در اساسنامه از راهبردهای جدی این مجموعه به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، یونس الستی اظهار داشت: گستردگی شرح فعالیت‌ها در اساسنامه شرکت از یک سو و وجود زمینه‌های مثبت و موثر در بخش‌های مختلف این صنعت از سوی دیگر باعث می‌شود با انجام مطالعات لازم و تمهیدات مناسب، حضور و سرمایه‌گذاری در سایر معادن و صنایع فلزی و حتی صنایع مرتبط و زیرساخت‌ها نظیر انرژی و حمل و نقل مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: ارتقای بهره‌وری و سودآوری سرمایه‌گذاری‌ها از طریق استفاده بهینه از ظرفیت‌های گروه از راهبردهای اصلی ما برای تامین منافع بیشتر سهامداران به شمار می‌رود. لذا به منظور افزایش راندمان تولید و یا تکمیل زنجیره ارزش در سطح شرکت‌ها و بازگشت برنامه‌ریزی شده سرمایه در همین مدت کوتاهی که در خدمت مجموعه بوده‌ایم اقداماتی را صورت دادیم. از نمونه این اقدامات می‌توان تلاش‌های صورت گرفته برای تامین مواد اولیه شرکت‌هایی چون گل‌گهر، گهرزمین، فولاد خراسان و کک طبس نام برد.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در این باره توضیح داد: به منظور دستیابی شرکت‌های گل‌گهر و گهرزمین به منابع جدید سنگ آهن و به ویژه حفظ فرصت‌ها و پتانسیل‌های سودآور در داخل گروه، اقدامات موثری انجام دادیم که نهایتا منجر به عقد تفاهمنامه بین این شرکت‌ها برای استفاده مشترک از فرصت‌ها و منابع جدید شد.

الستی همچنین اضافه کرد: برای حضور موثر و جدی هلدینگ در منطقه سنگان موانعی وجود داشت و علی‌رغم تاسیس شرکت تهیه و تولید مواد فولاد شرق خراسان به منظور فعال شدن در آن محدوده، روند کار به خاطر عدم تامین منابع مالی تقریبا متوقف شده بود که با پیگیری و مذاکرات و جلسات متعدد بحمدالله این حرکت با محوریت «ومعادن» و مشارکت و همکاری فولاد خراسان و دیگر سهامدار عمده آن یعنی صندوق عشایر جانی دوباره گرفت.

وی با اشاره به اهمیت سنگان به لحاظ گستردگی و شرایط ویژه آن به عنوان قطب معادن سنگ آهن ایران افزود: بنا به دستور وزیر محترم رفاه، کار و امور اجتماعی مقرر شد ما و صندوق عشایر در اجرای طرح‌های این منطقه مشارکت کنیم. اولویت اول ما برای حضور در سنگان در قالب اجرای پروژه تولید 2.5 میلیون تنی کنسانتره تحقق خواهد یافت. اتصال به پروژه‌های سنگان از حیث تامین مواد اولیه مورد نیاز برای فولاد خراسان که از زیرمجموعه های این هلدینگ به شمار می‌رود، حائز اهمیت است. 

مدیرعامل «ومعادن» اظهار امیدواری کرد ظرف یک و نیم سال آینده پروژه مذکور به بهره‌برداری رسیده و مجموعه «ومعادن» بتواند نقش موثری در سنگان ایفا کند.

الستی از ظرفیت‌های باقیمانده کارخانه کک طبس و لزوم تامین مواد اولیه مورد نیاز آن به عنوان یکی دیگر از مسائل درخور توجه و رسیدگی یاد کرد و افزود: در این رابطه برای تملک چند معدن زغال‌سنگ اقدامات جدی انجام داده‌ایم که در حال انجام مراحل قانونی آن هستیم و به محض نهایی شدن این امر اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت. 

وی با یادآوری این نکته که سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از طریق زیرمجموعه خود یعنی شرکت صبانور در فولاد کردستان مشارکت دارد، عنوان کرد: برای تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد کردستان با مسئولین مربوطه، از جمله استاندار محترم و ریاست صنایع و معادن استان مذاکره کرده‌ایم و مقرر شده است در منطقه به ما معدن بدهند تا مشکل تامین مواد اولیه حل شود. این موضوع شامل معادن موجود و نیز احداث معدن جدید خواهد بود. شرکت صبانور در سال گذشته تقریبا یک میلیون و 900 هزارتن استخراج داشته که به همراه معادنی که ذکر شد، مواد اولیه مورد نیاز فولاد کردستان را تامین خواهد کرد.

مدیرعامل «ومعادن» در پایان خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم در این مدتی که سهامداران به ما اعتماد کرده و این مجموعه را به عنوان امانت دست ما سپرده‌اند، حداکثر تلاش خود را باید به کار گیریم تا امانتداران خوبی برای ایشان باشیم و بازدهی سرمایه گذاری‌ها را تا حد امکان بالا ببریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
حضور فعال «ومعادن» در 13 پهنه اکتشافی/ پروژه‌ها با سرعت بیشتری پیش می‌روند
توسعه زیرساخت‌های انرژی، اکتشاف و حمل و نقل در اولویت ما قرار دارد
سه اولویت راهبردی در مسیر توسعه مدنظر داریم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: