رشد صنایع معدنی در سال 98

رشد صنایع معدنی در سال 98

بر اساس آمارهای منتشر شده، میزان تولید کنسانتره آهن، شمش طلا، آهن اسفنجی، شمش و تولیدات فولادی و کاتد مس در شرکت‌های بزرگ و تابعه ایمیدرو در سال 98 نسبت به سال 97 رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رشد تولید در صنایع معدنی در حالی انجام شده که مدیریت ارزی بنگاه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی نیز به مورد اجرا در آمده است.

بررسی آمارها حاکی است، میزان تولید کنسانتره آهن، شمش طلا، آهن اسفنجی، شمش و تولیدات فولادی و کاتد مس در شرکت‌های بزرگ و تابعه ایمیدرو در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشد داشته است.

کنسانتره سنگ آهن

میزان تولید کنسانتره سنگ آهن در سال گذشته در واحدهای مزبور به رقم ۴۷ میلیون و ۳۰۶ هزار تن رسید که در مقایسه با عملکرد در سال ۹۷ رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

سال ۹۷ به عنوان دومین سال برنامه ششم توسعه ۴۵ میلیون و ۴۸۴ هزار تن سنگ آهن در مجموعه ایمیدرو تولید شده بود. 

آهن اسفنجی

بررسی آمارهای تولید آهن اسفنجی پارسال رقم ۲۷ میلیون و ۳۶ هزار تن را نشان داد که این رقم در مقایسه با ۲۵ میلیون و ۲۵۳ هزار تن عملکرد سال ۹۷ افزایش ۷ درصدی را ثبت کرد.

ایران در سال‌های اخیر همواره دومین تولیدکننده آهن اسفنجی پس از هند محسوب می‌شود و راه‌اندازی هفت طرح فولاد استانی که هر یک ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن ظرفیت تولید آهن اسفنجی دارند، از اقدام‌های موثر در این بخش است.

شمش فولادی 

شمش فولادی تولیدی در سال ۹۸ رقم ۲۰ میلیون و ۲۲۶ هزار تن در واحدهای بزرگ و تابعه ایمیدرو نشان می‌دهد که در مقایسه با رقم ۱۹ میلیون و ۳۴۴ هزار تن عملکرد ۹۷ افزایش ۵ درصدی داشت.

ایران اکنون در بین ۱۰ فولادساز شاخص جهان جای گرفته و انتظار می‌رود در افق چشم انداز ۱۴۰۴ با ارتقای خود به جایگاه هفتم جهانی تکیه زند.

تولیدات فولادی  

برابر با آمارهای مورد بررسی، میزان تولیدات فولادی ( مقاطع طویل و تخت) در سال ۹۸ به رقم ۱۳ میلیون و ۳۷۸ هزار تن رسید که به میزان ۶ درصد رشد نسبت به عملکرد ۱۲ میلیون و ۵۸۶ هزار تن در سال ۹۷ را ثبت کرد.

تولیدات فولادی در بخش میلگرد (مقاطع طویل) و مقاطع تخت ( ورق گرم، سرد و پوششدار)  که بازارهای صادراتی نیز دارد، همواره مورد توجه تولیدکنندگان این بخش است.

کنسانتره مس

تولید کنسانتره مس نیز با وجود اینکه رشد تولید نسبت به ۹۷ نداشت، اما چندان تفاوتی هم نشان نمی‌دهد؛ بنابراین پارسال یک میلیون و ۱۷۰ هزار تن تولید آن بود، اما سال ۹۷ رقم یک میلیون و ۱۷۴ هزار تن ثبت شده بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان کنسانتره مس تولیدی در واحدهای میدوک و سرچشمه (کرمان) و سونگون (آذربایجان شرقی) در سه ماهه نخست ۹۷ برابر با ۳۱۳ هزار و ۲۷۳ تن بود که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ افزایش ۱۰ درصدی داشت.    

کاتد مس

آمارها گویای آن است که تولید کاتد مس در سال گذشته به رقم ۲۵۰ هزار تن رسید و رشد یک درصدی نسبت به سال ۹۷ را ثبت کرد، میزان تولید در سال ۹۷ به میزان ۲۴۷ هزار تن ثبت شده بود.

ضمن اینکه میزان تولید کاتد مس در سه ماهه نخست ۹۷ رقم ۵۳ هزار و ۲۳۳ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۶ رشد ۵۰ درصدی داشت.

شمش طلا

بر اساس گزارشی از ایرنا، تولید شمش طلا در سال گذشته در واحدهای مورد بررسی به رقم یک هزار و 128 کیلوگرم رسید و نسبت به عملکرد در سال 97 رشد 13 درصدی داشت؛ تولید شمش طلا در سال 97 برابر با یک هزار و یک کیلوگرم بود.  

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: