توسعه زیرساخت‌های انرژی، اکتشاف و حمل و نقل در اولویت ما قرار دارد
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات:

توسعه زیرساخت‌های انرژی، اکتشاف و حمل و نقل در اولویت ما قرار دارد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، از اقدامات و برنامه‌های خود در حوزه انرژی، اکتشاف، حمل و نقل ، کاتالیست و تامین مواد اولیه فولاد کردستان خبر داد و گفت: در حال حاضر نیروگاه‌هایی که در قالب پویا انرژی تحت تملک مجموعه است و همین‌طور طرح‌های در دست اجرا نیز از وضعیت خوبی برخوردار هستند. این مجموعه در آینده علاوه بر تولید برق، با اولویت تامین نیازهای شرکت‌های گروه در زمینه شیرین‌سازی آب، تصفیه فاضلاب و نیز بخش گاز فعالیت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ومعادن، یونس الستی در خصوص برنامه‌های این هلدینگ اظهار داشت: در مجموعه توسعه معادن و فلزات کارهای خوبی از قبل آغاز شده و انشالله در دوره جدید نسبت به توسعه و تسریع آن‌ها اقدام خواهیم کرد. ازجمله این کارها ورود هلدینگ به سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی بوده است. این امر از یک سو با هدف تامین نیازهای شرکت‌های گروه در حوزه انرژی به عنوان یک اولویت مهم و از سوی دیگر با نگاه انجام مسئولیت اجتماعی هلدینگ و کمک به دولت در تامین زیرساخت‌ها انجام شده است. بر اساس سیاست‌های جدید دولت و وزارت نیرو، شرکت‌هایی که بیش از پنج مگاوات مصرف برق دارند، باید یا خود راسا به تاسیس نیروگاه اقدام و یا از تولیدکنندگان برق گواهی ظرفیت خریداری کنند. 

وی افزود: در حال حاضر نیروگاه‌هایی که در قالب پویا انرژی تحت تملک مجموعه است و همین‌طور طرح‌های در دست اجرای آن از وضعیت خوبی برخوردار است. این مجموعه در آینده علاوه بر تولید برق، با اولویت تامین نیازهای شرکت‌های گروه در زمینه شیرین‌سازی آب، تصفیه فاضلاب و نیز بخش گاز فعالیت خواهد کرد.

مدیرعامل توسعه معادن و فلزات از ورود قریب‌الوقوع شرکت‌های هلدینگ پویا انرژی به بورس خبر داد و گفت: از مجموعه شرکت‌های این گروه ابتدا شرکت سامان که مالکیت نیروگاه سمنان را داراست وارد بورس می‌شود و به تدریج طی مراحل بعد سایر شرکت‌ها و نهایتا خود شرکت پویا انرژی وارد بورس خواهد شد.

الستی یادآور شد: برای فروش 200 مگاوات برق با فولاد مبارکه مذاکره کرده‌ایم و بناست این امر در قالب انعقاد یک تفاهم‌نامه به سرانجام برسد. در کنار آن بنا داریم برای تامین برق موردنیاز نسبت به احداث نیروگاه با ظرفیت مناسب برای فولاد مبارکه اقدام کنیم و این امر در صورت توافق در قالب قرارداد B.O.T یا B.O.O قابل اجرا خواهد بود. 

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور و به ویژه نارسایی‌های موجود در فروش نفت، تاکید کرد: با وجود مشکلات و محدودیت‌های فعلی در اقتصاد کشور برای تحقق «جهش تولید» بدون تردید بهترین زمینه برای سرمایه‌گذاری در حوزه معدن است. اعتقاد دارم در معدن باید روی بحث اکتشافات به طور جدی سرمایه‌گذاری شود. کار خوبی در مجموعه شرکت‌های گروه با همراهی و حمایت ایمیدرو صورت پذیرفته که منجر به تشکیل شرکت پایا و انجام پروژه‌های ارزشمندی در حوزه اکتشافات شده است. انشالله این حرکت را به طور جدی دنبال خواهیم کرد و نیز به دنبال منابع و پهنه‌های جدیدی برای توسعه اکتشاف در مجموعه هلدینگ خواهیم بود.

مدیرعامل توسعه معادن و فلزات همچنین توسعه زیرساخت حمل و نقل برای مواد معدنی را نیز ازجمله برنامه‌های مهم مجموعه دانست و افزود: در این خصوص شرکت‌های گروه هلدینگ توسعه معادن و فلزات در قالب شرکت همراه (جاده ـ ریل ـ دریا) درحال احداث بزرگ‌ترین پایانه تخصصی حمل و نقل مواد معدنی و فولاد در بندر شهید رجایی هستند که اختلافاتی در زمینه افزایش سرمایه این شرکت بین سهامداران وجود داشت. بنا شده است گزارش‌های توجیهی و فنی لازم تهیه شود و این احتمال وجود دارد که سهم دو شرکت سهامدار هر یک به میزان 16 درصد را خریداری کنیم تا به این ترتیب سهام غالب شرکت همراه هم در اختیار توسعه معادن و فلزات قرار گیرد و بتوانیم اجرای این طرح را تسریع کنیم. طرح مذکور با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی اجرا می‌شود و اخیرا بخش عمده زمین مورد نیاز توسط سازمان مذکور در اختیار شرکت همراه قرار گرفته و ارزش سرمایه‌گذاری مجموعه روی این طرح بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان خواهد بود.

الستی اشاره کرد: با اجرای این طرح علاوه بر استقرار امکانات پیشرفته روز دنیا در حوزه حمل و نقل مواد معدنی و فولادی، قابلیت پهلوگیری کشتی‌هایی با ظرفیت بیش از 150 هزار تنی در اسکله پایانه مذکور امکان‌پذیر شده و با صرفه‌جویی در هزینه حمل و نقل، افزایش مزیت رقابتی در صادرات محصولات معدنی و فولادی را در پی خواهد داشت. 

وی در مورد سایر اقدامات انجام شده اخیر گفت: در مدت کوتاهی که در خدمت این مجموعه بوده‌ام، کارهای خوبی هم در زمینه شرکت کاتالیست ایرانیان انجام شد. جلساتی با مجموعه ملی مس برگزار شد و در حال مذاکره هستیم تا بخشی از کاتالیست اسید سولفوریک موردنیاز شرکت ملی مس را تامین کنیم. طی تمام سال‌هایی که شرکت کاتالیست فعالیت داشته تنها 300 تن فروش داشته‌اند؛ در حالی که شرکت ملی مس به تنهایی سالانه 600 تا 650 تن در این زمینه خرید و مصرف دارد.

مدیر عامل توسعه معادن و فلزات در پایان خاطرنشان کرد: همچنین از شرکت ملی مس برای مشارکت در تولید کاتالیست دعوت به عمل آورده‌ایم و در این خصوص گزارش‌های توجیهی فنی و مالی تهیه شده و توسط آنان در حال بررسی است. برای راه‌اندازی خط تولید کاتالیست DIRR هم که مورد استفاده صنایع فولادی است برای مشارکت با فولاد مبارکه در حال مذاکره هستیم. امیدوارم مجموعه این اقدامات موجب ایجاد تحول در مجموعه کاتالیست ایرانیان شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: