نوسان قیمت، چرخه تولید را دچار آسیب می‌کند
مدیرعامل شرکت سام آلومینیوم:

نوسان قیمت، چرخه تولید را دچار آسیب می‌کند

مدیرعامل شرکت سام‌ آلومینیوم گفت: افزایش قیمت‌ها و چالش دسترسی به مواد اولیه، همچنین عدم حمایت مشخص، تولیدکنندگان را نسبت به اهداف از پیش تعیین شده دلسرد و روند تولید را با مشکل مواجه می‌کند.

محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: مجموعه سام آلومینیوم از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را به صورت رسمی در زمینه تولید و عرضه پروفیل‌های آلومینیومی و یراق‌آلات آغاز کرد. این شرکت طی سالیان گذشته توانسته تجربیات زیادی را در زمینه انواع مقاطع آلومینیومی کسب کند.

وی افزود: شرکت سام آلومینیوم این تجربیات را در اصناف مختلف مانند پروفیل‌های میزهای تلویزیون و متعلقات آن و پروفیل‌های مربوط به کابینت و دکوراسیون داخلی و یراق‌آلات متعلق به کابینت مورد استفاده قرار داده  و مدتی نیز در زمینه تولیدات دستگیره‌های آلومینیومی فعالیت کرده است.

مدیرعامل شرکت سام آلومینیوم اضافه کرد: شرکت ما به مرور زمان و کسب تجربه‌های بسیار موفق شد پس از سه سال کار خود را گسترش دهد و در سال 1393 اقدام به احداث کارخانه در شهرک صنعتی شمس آباد کرد که توانست این مرحله از تولید را با موفقیت پشت سر بگذارد.

محمدی در خصوص شاخصه‌های شرکت سام آلومینیوم، عنوان کرد: ساخت بلندترین کوره رنگ و توانایی انجام رنگ‌آمیزی پروفیل‌های آلومینیومی در ابعاد ۸ در ۵۰ سانتی‌متر ازجمله خدمات این شرکت است. همچنین شرکت ما در چند سال اخیر با مشورت کارشناسان، متخصصان و صاحب‌نظران در زمینه آلومینیوم برای رفع معایب و نقایص توانست به نقطه مطلوبی برسد و هم‌اینک با ظرفیت متوسط تولید روزانه چهار تن پاسخ‌گوی نیاز مشتریان است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در بازار آلومینیوم بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مدتی رکود در بازار حاکم شد. همچنین با افزایش نرخ ارز برای تامین مواد اولیه با چالش و کمبود مواد اولیه مواجه شده‌ایم. در زمان افزایش نرخ ارز در بازار، عرضه‌کننده مواد اولیه به امید افزایش قیمت در روز‌های آتی فروش را به وقفه می‌اندازد که منجر به تورم می‌شود؛ با افزایش قیمت‌ها، متقاضی خرید محصولات زیاد می‌شود و زمانی که عرضه‌کننده مواد اولیه در انتظار افزایش قیمت است، نرخ کاهش می‌یابد وتولیدکننده و خریدار متضرر می‌شوند.

مدیرعامل شرکت سام آلومینیوم با گلایه نسبت به وضعیت موجود، اذعان کرد: اگر تولیدکنندگان به دلالی رو بیاورند هم سود بیشتری را دریافت می‌کنند و هم مشکلات کمتری خواهند داشت اما نوسانات قیمت به چرخه تولید آسیب وارد می‌کند و نمی‌توان برای تولید برنامه‌ریزی و پیشبینی و برای کشور اشتغال‌زایی و کارآفرینی کرد. ضمن اینکه حمایت و نظارت مستمر و مفیدی هم از جانب مسئولین صورت نمی‌گیرد. برای تعدیل و ایجاد ثبات بازار باید حمایت‌هایی لحاظ شود تا صنایع پایین‌دست نیز بتوانند در چرخه تولید فعالیت کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات واحدهای تولید کیفیت نسبتا پایین مواد اولیه است؛ اگر کیفیت مواد اولیه پایین باشد، به تبع آن، محصولات نیز کیفیت لازم را نخواهد داشت. علت کیفیت بالای محصولات خارجی نیز مرغوبیت مواد اولیه است. تا زمانی که در خصوص کیفیت تامین مواد اولیه با چالش مواجه هستیم، نمی‌توانیم برای بالا بردن استاندارد‌ها تلاش کنیم.

محمدی در پایان در خصوص برنامه‌های پیش ‌روی شرکت سام آلومینیوم ابراز کرد: برای افزایش اشتغال‌زایی و ایجاد اقتصاد پویا در مجموعه تولیدی، برنامه داریم که اگر حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان شکل بگیرد و محدودیت‌های تولیدی و اقتصادی رفع شود، به اهداف خود خواهیم رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولید در محاصره منحنی قیمت‌ها!
صادرات متوقف است؛ بازار داخلی راکد!
صنعت، تشنه نقدینگی است!
رشد نرخ ارز، تامین مواد اولیه را با مشکل مواجه کرده است
کاهش تولید و فروش پروفیل‌های آلومینیومی
دلالان، عامل برهم زننده بازار
نبود استانداردسازی و تصمیم‌گیری واحد در صنعت پروفیل، در و پنجره آلومینیومی
همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: