تولیدکننده میان انبوهی از مشکلات به دام افتاده است
مدیرعامل شرکت مهان شمش:

تولیدکننده میان انبوهی از مشکلات به دام افتاده است

مدیرعامل شرکت مهان شمش گفت: افزایش قیمت‌ها، بی‌توجهی دولت و بدحسابی مشتریان همگی شرایط فعالیت را برای تولیدکنندگان دشوار ساخته و در این میان، برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای آینده کاری عملا غیرممکن شده است.

وحید یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: از سال 1384 با تولید شمش میله برنجی پا به عرصه صنعت گذاشتیم. برای تولید این محصول از برنج، مس و روی استفاده می‌کنیم که جهت تامین این سه ماده ضایعات مسی و برنجی را به کار می‌گیریم. شمش میله برنجی خود به عنوان ماده اولیه برای ساخت شیرآلات بهداشتی در کارخانه‌های مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد و شرکت‌های بزرگ تولیدکننده شیرآلات ازجمله مهم‌ترین مشتریان ما هستند.

وی افزود: در حال حاضر در حوزه صادرات حضور نداریم اما این موضوع را در برنامه آینده شرکت لحاظ کرده‌ایم. در شرایط فعلی کشور و با وجود نوسانات قیمتی، عملا امکان صادرات وجود ندارد. قابل ذکر است که محصول تولیدی ما نوعی مواد اولیه محسوب می‌شود و صادرات آن نیز تا مدتی قبل ممنوع بود اماامکان صادرات شیرآلات به صورت گسترده وجود داشت. در حال حاضر، ممنوعیت صادرات شمش برنجی رفع شده اما به دلیل اینکه با کمبود مواد اولیه مواجه هستیم، میزان تولید کاهش یافته و حجم قابل توجهی نیست که بخواهیم بخشی از آن را صادر کنیم. ضمن اینکه صادرات محصولات ایرانی با قیمتی کمتر از قیمت‌های جهانی صورت می‌گیرد و از طرفی در چند هفته گذشته با لغو ارز نیمایی، چالش‌های صادراتی دوچندان شده است.

مدیرعامل شرکت مهان شمش تصریح کرد: ظرفیت تولید مجموعه پیش از آغاز نوسانات قیمتی و آشفتگی، روزانه 10 تن برآورد می‌شد اما با گذشت زمان میزان تولید کاهش یافته و در حال حاضر به روزی دو تن رسیده است. اگر این شرایط با همین روند پیشروی کند، قطعا بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل خواهند شد و ما نیز از این موضوع مستثنی نیستیم.

یوسفی درخصوص مشکلات موجود در صنعت شمش میله برنجی توضیح داد: یکی از معضلات شرکت، عدم مطابقت مبالغ خرید و فروش‌ها است؛ به این معنی که مواد اولیه را به صورت نقد خریداری می‌کنیم اما در هنگام فروش، مشتری هزینه را در قالب چک مدت‌دار پرداخت می‌کند و تا زمان نقد شدن چک، قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد و این موضوع موجب کاهش نقدینگی و قدرت خرید می‌شود.

وی ابراز کرد: نوع شمش مس و برنجی که برای ساخت شیرآلات بهداشتی مصرف می‌شود، بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه درصد خلوص مس و میزان ترکیب آلیاژ برنج بر کیفیت محصول نهایی تاثیر دارد. باید میزان روی مصرفی در آلیاژ در حد استاندارد باشد تا برای مصرف‌کننده مشکلی ایجاد نشود. نوع تجهیزات و دستگاه نیز بر میزان افزایش کیفیت محصول تاثیر مستقیم دارد، اما قیمت ماشین‌آلات مدرن نیز به حدی افزایش یافته که حتی نمی‌توانیم به مدرن کردن مجموعه نیز فکر کنیم و مجبور هستیم همچنان با تکنولوژی قدیمی به فعالیت خود ادامه دهیم.

مدیرعامل شرکت مهان شمش مطرح کرد: قیمت‌ها در ایران با شتاب تمام در حال افزایش هستند که علت اصلی آن، جهش نرخ ارز است. قیمت جهانی مس ثبات نسبی دارد اما قیمت داخلی مس متاثر از نرخ ارز بوده که با حرکت صعودی خود، کمر تولیدکننده را خم کرده است.

وی در پایان یادآور شد: در یکی دو سال اخیر اغلب تولیدکنندگان دلسرد شده‌اند و به زحمت و با ایستادگی در مقابل تمام مشکلات واحدهای تولیدی خود را فعال نگه داشته‌اند. تعطیلی کارخانه‌ها به ضرر اقتصاد کشور است واین اتفاق،  بیکاری بسیاری از افراد را در پی خواهد داشت. دولت و مسئولین مربوطه باید در این خصوص تدابیری را اتخاذ کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: