افزایش 95 درصدی سرمایه از محل سود انباشته به تصویب رسید
در مجمع عمومی عادی شرکت مس؛

افزایش 95 درصدی سرمایه از محل سود انباشته به تصویب رسید

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع مس ملی ایران با حضور 72 درصد از سهامداران این شرکت برگزار شد و در نهایت 90 تا 95 درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس با حضور 72 درصد از سهامداران و با موضوعات استماع گزارش هیئت مدیره و برنامه‌های آینده شرکت، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت درباره حساب‌ها و عملکرد سال مالی منتهی به29 اسفند ماه سال 1398، بررسی و تصویب ترازنامه و صورت سود و زیان سال مالی مذکور، تقسیم سود، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد.

در ابتدای این مجمع، عباس نعیمی قائم مقام ایمیدرو، به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد و با حضور یافتن اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس، موسوی نماینده صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت مس به عنوان ناظر، محمدرضا درخشنده نماینده شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین به عنوان ناظر، برهانی به عنوان دبیر هیئت مدیره، مهرانی معاون مالی و اقتصادی و نمایندگان سازمان بورس و موسسه حسابرسی بهراد مشار در جایگاه خود، مجمع به طور رسمی آغاز شد.

اردشیر سعدمحمدی در خصوص عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1398، اظهار داشت: میزان تولید مس در دنیا به دلیل شیوع کرونا به صورت چشمگیری کاهش یافته و این میزان کاهش در کشور پرو 230 هزار تن و در کشور آمریکا 100 هزار تن ارزیابی شده است و در این برهه حساس توانسته‌ایم این موضوع را در کشور مدیریت کنیم. در حال حاضر، صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی جهان را منفی 3 درصد برآورد کرده است و دنیا تا کنون حدود 3.8 تریلیون دلار ضرر اقتصادی را بابت کرونا متحمل شده است.

وی افزود: مس به عنوان یک فلز استراتژیک در دنیا جهت رشد اقتصادی کشورها شناخته شده و با گذشت زمان استفاده از نوع انرژی‌ها در حال تغییر است و در سال 2050 میزان سهم نفت در انرژی از 39 درصد به 13درصد کاهش خواهد یافت و صنعت برق از 19 درصد به 49 درصد ارتقا خواهد یافت که عنصر اصلی این تغییر مس است. مصرف داخلی مس در ایران 120 تا 140 هزار تن است و همسو با دنیا سرمایه‌گذاری‌های لازم را در بخش مس در حال انجام است و در تلاش هستیم بخش اعظیم افزایش تقاضای جهانی را در آینده نزدیک را به کشور اختصاص دهیم. ایران حدود 1.5 درصد از ذخایر معدنی دنیا را در خود جای داده و رتبه 15 جهانی را به خود اختصاص داده است و در مس پالایش شده رتبه 20 و مصرف مس پالایش شده در مقام 24 دنیا ایستاده‌ایم.

مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: در سال 1398 با تولید 250 هزار تن کاتد مس رکورد تاریخ تولید این محصول شکسته شد. میزان تولید کنسانتره یک میلیون و 180 هزار تن و کنسانتره مولیبدن هشت هزار و 210 تن بود که این نیز رکورد جدید در طول زمان فعالیت شرکت مس است. در سال گذشته برای اولین بار میزان فروش خارجی از فروش داخلی سبقت گرفت و میزان صادرات در سال 1398، 2.5 برابر سال 1397 بود و میزان فروش در بخش داخلی نیز بالغ بر 11 هزار و 120 میلیارد تومان گزارش شده است و می‌توان گفت در بخش فروش نیز رکورد جدیدی را به ثبت رساندیم.

وی تصریح کرد: شرکت ملی مس در تولید سنگ سولفوریک 5 درصد، کنسانتره مس 7 درصد، مس آندی 16 درصد، مس پالایش شده 14 درصد و مس محتوی معدنی 5 درصد فراتر از برنامه تعیین شده گام برداشته و با 122 درصد رشد، در بین شرکت‌های هم‌گروه رتبه نخست را به لحاظ رشد فروش به خود اختصاص داده است. در چهار ماه نخست سال جاری نیز در تولید کنسانتره مس 2 درصد، سنگ سولفوریک یک درصد، مس محتوی یک درصد، آند تولیدی 13 درصد، کاتد تولیدی 5 درصد و مس محتوی نیز یک درصد جلوتر از برنامه تدوین شده بودیم. میزان فروش شرکت با میزان 9 هزار و 600 میلیارد تومان، در مدت چهار ماه ابتدایی سال جدید 43 درصد جلوتر از برنامه تعدیل شده است.

سعدمحمدی ابراز کرد: در حوزه اکتشافات سال گذشته با 70 هزار متر مربع کار اکتشافی، 528 میلیون تن ماده معدنی جدید با عیار 0.5 درصد به ذخایر مس اضافه شد و امسال برای اکتشاف 100 هزار متر مربع برنامه‌ریزی کرده‌ایم. سال 1397 ایران در ذخایر مس در رتبه هشتم قرار داشت و سال گذشته به رتبه هفتم صعود کرده و در تلاش هستیم که مقام 6‌ام را از اندونزی بگیریم. بر اساس برنامه جامع شرکت مس و سند افق چشم‌انداز 1410، میزان ذخیره ماده معدنی سرچشمه 29 میلیون تن معادل 100 سال، میدوک 900 تن معادل بیش از 120 سال است و سونگون قریب به 116 سال ذخیره ماده معدنی دارد و در این خصوص هیچ نگرانی نخواهیم داشت.

این مدیرعامل در پایان سخنان خود مطرح کرد: طرح‌های سال‌های گذشته در چند ماه اخیر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است و در حال حاضر، طرح احداث مخازن اسید سولفوریک در بندرعباس و کارخانه آهک اهر را در دست داریم و سعی داریم مرحله آب‌رسانی از بندرعباس به مجتمع مس سرچشمه به عنوان یک ابر پروژه در آذر ماه سال جاری محقق شود.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه، حسابرس قانونی و نماینده سازمان بورس بندهای خود در زمینه صورت‌های مالی و گزارش فعالیت‌های هیئت مدیره را قرائت کردند و مدیر این شرکت نیز پاسخ داد. در پایان مجمع، صورت‌های مالی سال منتهی به 29 اسفند 1398 به تصویب سهامداران رسید و دو روزنامه دنیای اقتصاد و جهان صنعت به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار معرفی شدند. موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان حسابرس قانونی این شرکت، انتخاب و 90 تا 95 درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته تصویب شد. همچنین میزان 25 تومان سود به ازای هر سهم تعیین شد. در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه فملی، طرح جامع مس توسط قائم ‌مقام ایمیدرو رونمایی شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: