واردات مقاطع طویل فولادی ۵۶ درصدی کاهش یافت

واردات مقاطع طویل فولادی ۵۶ درصدی کاهش یافت

بر اساس آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گویای آن است که واردات مقاطع طویل فولادی (میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) طی دوره سه ماهه نخست امسال، ۱۲ هزار تن بوده است که در مقایسه با رقم ۲۷ هزار تن دوره مشابه پسال گذشته، کاهش ۵۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بنا بر جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، فصل بهار امسال به طور متوسط ۶۴.۶ درصد کاهش واردات در زمینه تیرآهن، میلگرد و نبشی، ناودانی و سایر مقاطع داشته‌ایم.

سه ماهه نخست سال گذشته چهار هزار تن تیرآهن، ۹ هزار تن میلگرد و ۱۴ هزار تن نبشی، ناودانی و سایر مقاطع انجام شده است اما امسال در دوره این گزارش واردات تیرآهن صفر بود. همچنین میلگرد با واردات پنج هزار تن نسبت به پارسال ۴۴ درصد کاهش نشان می‌دهد و نبشی، ناودانی و سایر مقاطع فولادی با واردات هفت هزار تنی نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته ۵۶ درصد کاهش یافت.

افزایش ۱۶۳ درصدی واردات مقاطع تخت

فصل بهار امسال واردات مقاطع تخت فولادی برخلاف مقاطع طویل با افزایش ۱۶۳ درصدی نسبت به بهار ۹۸ روبرو شد که این امر ناشی از نابرابری میزان تولید با بازار مصرف است.

آمار سه ماهه نخست امسال گویای واردات ۱۷۹ هزار تن مقاطع تخت فولادی است که در مقایسه با ۶۸ هزار تن عملکرد سال گذشته افزایش ۱۶۳ درصدی دارد.

بیشترین میزان واردات در دوره سه ماهه امسال مربوط به ورق گرم می‌شود که با رقم ۸۷ هزار تن نسبت به ۲۱ هزار تن در سه ماهه ابتدایی پارسال افزایش ۳۱۴ درصدی دارد.

ضمن اینکه واردات ۴۴ هزار تنی ورق سرد در بهار امسال در مقایسه با ۱۵ هزار تن در دوره مشابه سال گذشته ۱۹۳ درصد افزایش یافته است.

همچنین ورق پوششدار نیز در فصل بهار ۹۹ به میزان ۴۸ هزار تن واردات انجام شد که در مقایسه با ۳۲ هزار تن سه ماهه ۹۸ رشد ۵۰ درصدی دارد.

واردات تولیدات فولادی با رشد ۱۰۱ درصدی

کل واردات تولیدات فولادی در سه ماهه نخست امسال به رقم ۱۹۱ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰۱ درصدی را ثبت کرد.

میزان واردات تولیدات فولادی در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ برابر با ۹۵ هزار تن اعلام شده بود.

آمار مورد بررسی گویای آن است که در فصل بهار با وجود رونق ساختمان‌سازی نسبت به سه ماهه قبل از آن (زمستان) نیازی به واردات مقاطع طویل نبوده است اما به دلیل ضعف تولید در بخش مقاطع تخت، ناگزیر از واردات بوده‌ایم و در عین حال صادرات مقاطع تخت فولادی هم طی سه ماهه نخست امسال به طور متوسط ۷۰.۶ درصد کاهش ثبت شد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، سال ۹۷ بالغ بر دو میلیون ۱۱۰ هزار تن صادرات مقاطع طویل فولادی انجام شد و نسبت به سال ۹۶ که ۸۴۶ هزار تن بود، رشد ۱۴۹ درصدی را ثبت کرد.

ضمن اینکه مجموع صادرات مقاطع تخت فولادی در سال ۹۷  به رقم ۸۷۷ هزار تن رسید و در مقایسه با ۷۷۷ هزار تن عملکرد سال ۹۶ رشد ۱۳ درصدی را نشان داد.

میزان واردات شمش فولادی (بیلت و بلوم) در سه ماهه نخست امسال یک هزار تن بود که با عملکرد فصل بهار پارسال یکسان است و تفاوتی ندارد؛ در عین حال واردات اسلب برای سال گذشته و امسال ثبت نشده است. علاوه براین واردات آهن اسفنجی هم صفر بود.​

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
احتکار، عامل گران شدن قیمت میلگرد است
وضعیت تولید حوزه مقاطع فولادی نامطلوب است!
سیاست‌گذاری‌های حوزه ساخت‌وساز، عامل نوسان بازار محصولات فولادی
جای خالی تولید مقاطع فولادی سنگین در کشور
فعالیت تولیدکنندگان مقاطع، زیر ظرفیت اقتصادی
فرصت مناسب صنعت فولاد برای صادرات
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: