اعمال معافیت‌های مالیاتی بهترین حمایت از صنعت است
مدیرعامل شرکت حامیان صنعت:

اعمال معافیت‌های مالیاتی بهترین حمایت از صنعت است

مدیرعامل شرکت حامیان صنعت گفت: در دوره‌های مختلف دولت با تدوین برنامه‌های حمایتی از صنعت و واحدهای تولیدی سعی دارد به کمک صنعت کشور بیاید اما از وعده تا عمل اتفاقات بسیاری رقم می‌خورد. برای نجات صنعت و رشد اقتصادی کشور، دولت باید رویه خود را تغییر دهد و به جای اعطای وام و تسهیلات، میزان مالیات وضع شده برای واحدهای صنعتی را به حداقل برساند تا در وضعیت کنونی که شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم، تولیدکننده قادر به تامین هزینه‌های مجموعه خود باشد.

ابوالفضل میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت به نام حامیان صنعت آلومینیوم ثبت شده و حدود چهار سال است که در زمینه طراحی و تولید پروفیل‌های آلومینیومی فعالیت داریم. عمده مشتریان محصولات مجموعه، شرکت‌های تولیدکننده در و پنجره دو جداره هستند که با اکثر این شرکت‌ها همکاری داریم.

وی افزود: برای تولید محصولات ذکر شده از بیلت و شمش آلومینیومی استفاده می‌کنیم که آن‌ها را از شرکت‌های ایرالکو، آلومینیوم هرمزگان، آلومینیوم گلپایگان و المهدی تامین می‌کنیم. به این ترتیب، بخشی از خوراک مورد نیاز را از بورس کالا و بخش دیگر را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم.

نوساناتی قیمتی، مشکل بزرگ تولید است

مدیرعامل شرکت حامیان صنعت در رابطه با مشکلات موجود در این صنعت، گفت: مهم‌ترین مشکل موجود در صنعت، نوسان قیمت‌ها و افزایش نرخ ارز است که ما را دچار چالش مالی می‌کند. به عنوان مثال، امروز سفارشی را از مشتری قبول می‌کنیم و قرارداد را با تعیین زمان تحویل تنظیم می‌کنیم و زمانی که برای ساخت سفارش اقدام می‌‌شود، قیمت مواد اولیه به صورت ناگهانی افزایش می‌یابد و در پی این موضوع، شاهد کمبود مواد اولیه در بازار خواهیم شد. در نهایت ما نمی‌توانیم سفارش خود را در زمان مقرر و با قیمت تصویب شده تحویل مشتری دهیم و بدون هیچ کوتاهی از سوی شرکت، به یک تولیدکننده بدقول تبدیل می‌شویم.

میرزایی مطرح کرد: تمام صنایع کشور با نوسان قیمت‌ها درگیر هستند و تمام واحدهای تولیدی در شرایط یکسان به سر می‌برند. با وجود بی‌ثباتی در قیمت‌ها، تنها روشی که می‌توان به کار گرفت تنظیم قرارداد لحظه‌ای است که با کم و زیاد شدن قیمت‌ها، اجرت کار ما نیز تغییر کند، اما امکان چنین کاری وجود ندارد. راه دیگر این است که مسئولیت اخلال در تحویل سفارش را بپذیریم و تمام ضرر و زیان سفارش را عهده‌دار شویم که این نیز برای ما گران تمام می‌شود و شرایط فعالیت را سخت‌تر می‌کند.

فصل گرم بی‌ثباتی!

مدیرعامل شرکت حامیان صنعت اذعان کرد: بر اساس تجربه طی سال‌های گذشته می‌توان دریافت که تا اواسط فصل گرما روند قیمت‌ها صعودی خواهد بود و سپس افت اندکی رخ خواهد داد و پس از آن به یک ثبات نسبی خواهد رسید. در دو سال گذشته این روند تکرار شده و احتمال می‌دهیم امسال نیز شاهد چنین تغییر قیمتی باشیم. بازار آلومینیوم بازار گسترده‌ای را شامل می‌شود؛ از بدنه هواپیما تا رینگ‌های خودرو از آلومینیوم استفاده می‌شود. ما در حوزه ساختمانی فعالیت داریم و در این بخش، میزان عرضه و تقاضا متعادل بوده و می‌توان گفت برابر است، اما همیشه نوسانات قیمتی این تعادل را برهم می‌زند. همچنین تعداد پروژه‌های در حال ساخت و انبوه‌سازی نیز کاهش یافته و این موضوع می‌تواند موجب کاهش تقاضا برای در و پنجره باشد و در ادامه تولیدکنندگان در و پنجره‌ و مصالح ساختمانی را با معضل مواجه ‌کند. موتور محرک هر اقتصادی، می‌تواند صنعت ساختمان باشد و این موتور باید همواره فعال بماند تا میزان تقاضا همانند گذشته حفظ شود. ما قادر به پوشش کامل بازار داخلی هستیم اما اکنون در میزان تقاضا با مشکل جدی مواجه هستیم.

میرزایی عنوان کرد: محصولات ما دارای نشان ملی استاندارد هستند که به صورت تشویقی این نشان به ما اعطا شده است. هدف مجموعه تا به امروز ارائه محصول با کیفیت به مشتریان بوده و در راستای تحقق این امر، ضمانتامه‌های 10 ساله برای هر محصول در نظر گرفته‌ایم و از طرفی نیز با تعامل و صحبت‌هایی که با یک شرکت بیمه‌ای داشتیم، درصدد بیمه کردن محصولات تولیدی کارخانه هستیم تا مشتریان، محصول باکیفیت را با آسودگی خاطر خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهند. استفاده از مواد اولیه مرغوب و تجهیزات مدرن نیز کیفیت محصول را تضمین می‌کند که این امر نیز در دستور کار شرکت قرار دارد.

دریافت مالیات در تضاد با نقش حمایتی دولت است

میرزایی اظهار کرد: ما به عنوان یک تولیدکننده مورد حمایت هیچ ارگان و سازمانی نیستیم و تاکنون با تکیه بر سرمایه و توانمندی‌های خود گام برداشته‌ایم. به عنوان مثال، در ماه‌های ابتدایی شیوع کرونا که بسیاری از کارگران و پرسنل از کار بیکار شدند و دولت ادعای پرداخت بیمه بیکاری را کرده بود، همچنان با گذشت پنج ماه از سال جدید، این افراد ریالی دریافت نکرده‌اند. راه‌حل‌های بسیار ساده‌ای برای حمایت از صنعتگران وجود دارد که متاسفانه دولت از آن‌ها استفاده نمی‌کند. به عنوان مثال، دولت به جای اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان از میزان مالیات آن‌ها بکاهد، یعنی میزان تبادل پول بین دولت و صنعتگر به حداقل برسد. به جای اینکه دولت از ما تحت عنوان مالیات مبالغی را دریافت کند و با عناوینی همچون تسهیلات، وام و بیمه کرونا همان مبلغ یا کمتر از آن میزان را به شرکت بازگرداند، می‌تواند تخفیف‌ها یا معافیت‌هایی را در خصوص مالیات در نظر بگیرد.

وی در پایان به چشم‌انداز مجموعه حامیان صنعت اشاره کرد و گفت: به عنوان یک واحد تولیدی موفق، برنامه‌های توسعه‌ای و چشم‌‌انداز روشنی را برای خود تدوین کرده‌ایم اما بروز مشکلات متعددی ما را از اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت دور می‌کند. در دو سال اخیر نوسانات ارزی و قیمتی، تامین برخی از ملزومات و تکنولوژی‌ها را با چالش جدی مواجه کرده است. در سال جاری قصد داریم با وجود تمام معضلات، ظرفیت تولید مجموعه را به دو برابر میزان فعلی که 40 تن در ماه است، برسانیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
نبود استانداردسازی و تصمیم‌گیری واحد در صنعت پروفیل، در و پنجره آلومینیومی
همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: