سرمایه‌گذاری در بخش معدن به ۱۳ هزار میلیارد ریال رسید
طی دو ماهه نخست سال ۹۹؛

سرمایه‌گذاری در بخش معدن به ۱۳ هزار میلیارد ریال رسید

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی دو ماهه نخست امسال، تعداد ۹۰ فقره پروانه بهره‌برداری با مجوز سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار و ۸۴ میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی صادر شده است که از نظر تعداد سهم ۱۲.۷ درصد و مجوز سرمایه‌گذاری هم ۲۵.۷ درصد کل را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بر پایه جداول آماری وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت، طی دو ماهه امسال بخش معدن و صنایع معدنی در قالب پروانه‌های بهره‌برداری مجوز اشتغال یک هزار و ۹۶۸ نفر را اخذ کرد که ۱۶.۵ درصد از کل را به خود اختصاص داد.

آمارهای مورد بررسی گویای آن است که در دو ماهه نخست سال ۹۹ در مجموع وزارت صمت تعداد ۷۰۴ فقره پروانه بهره‌برداری صادر کرد که مجوز سرمایه‌گذاری آن‌ها ۵۰ هزار و ۷۷۴ میلیارد ریال و مجوز اشتغال آن‌ها نیز بالغ بر ۱۱ هزار و ۸۹۳ نفر است. 

استخراج کانه‌های فلزی

وزارت صمت در این آمار افزوده است که در دو ماهه نخست امسال تعداد دو فقره پروانه بهره‌برداری با مجوز سرمایه‌گذاری یک هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال در زمینه استخراج کانه‌های فلزی صادر شد.

بر پایه داده‌های مورد بررسی، مجوز پروانه‌های بهره‌برداری استخراج کانه‌های فلزی موجب اشتغال ۲۰۵ نفر را فراهم ساخته است.  

استخراج سایر معادن

در دوره مورد بررسی، تعداد ۱۰ فقره پروانه بهره‌برداری در زمینه استخراج سایر معادن با مجوز سرمایه‌گذاری ۲۹۰.۸ میلیارد ریال و مجوز اشتغال ۹۹ نفر صادر شد.

عملکرد دو ماهه نخست پارسال گویای آن است که تعداد ۲۱ فقره پروانه بهره‌برداری با مجوز سرمایه‌گذاری ۶۲۶.۲ میلیارد ریال و اشتغال ۱۹۵ نفر در زمینه استخراج سایر معادن صادر شده بود که امسال نسبت به سال گذشته از نظر تعداد پروانه بهره‌برداری ۵۲.۴ درصد، مجوز سرمایه‌گذاری ۵۳.۶ درصد و مجوز اشتغال هم ۴۹.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. 

سایر محصولات کانی غیرفلزی

بر اساس آمارهای وزارت صمت طی دو ماهه نخست امسال تعداد ۵۶ فقره پروانه بهره‌برداری در زمینه سایر محصولات کانی غیرفلزی صادر شد که مجوز سرمایه‌گذاری به میزان پنج هزار و ۲۹۸ میلیارد ریال را به دنبال داشت و مجوز اشتغال یک هزار و ۱۲۰ نفر را موجب شد.

در دو ماهه نخست سال ۹۸ تعداد ۷۶ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده بود؛ مجوز سرمایه‌گذاری آن نیز سه هزار و ۵۰.۴ میلیارد ریال بود و برای اشتغال ۹۶۷ نفر هم مجوز گرفته بودند. مقایسه آمار امسال نسبت به سال گذشته از نظر تعداد پروانه بهره‌برداری کاهش ۲۶.۳ درصدی دارد اما از نظر مجوز سرمایه‌گذاری ۷۳.۷ درصد افزایش یافته و در زمینه میزان اشتغال نیز رشد ۱۵.۸ درصدی دارد. 

ساخت فلزات اساسی  

شمار پروانه‌های بهره‌برداری در زمینه ساخت فلزات اساسی طی دو ماهه نخست سال 99 بالغ بر 22 فقره با مجوز سرمایه‌گذاری پنج هزار و 562 میلیارد ریال و مجوز اشتغال 544 نفر را به دنبال داشت و در دوره مشابه سال گذشته تعداد 31 فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده بود و مجوز سرمایه‌گذاری نیز بالغ بر سه هزار و 177.8 میلیارد ریال و اشتغال 859 نفر را سبب شد.

ارزیابی دوره عملکردی امسال نسبت به سال گذشته از نظر تعداد مجوز بهره‌برداری کاهش 29 درصدی دارد اما از لحاظ مجوز سرمایه‌گذاری رشد 75 درصدی یافت. همچنین از نظر مجوز اشتغال نیز کاهش 36.7 درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، ایران با کشف 68 نوع ماده معدنی از نظر تنوع در جهان جایگاه دهم را دارد و با شناسایی حدود 57 میلیارد تن ذخیره معدنی که حدود 37 میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است، در جایگاه پانزدهم قرار دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: