خوداتکایی از خصایص صنایع پتروشیمی و فولاد است
رئیس جمهور:

خوداتکایی از خصایص صنایع پتروشیمی و فولاد است

رئیس جمهور در نشستی با تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با تاکید بر اینکه خوداتکایی در تولیدات ارزشمند بخش‎های پتروشیمی و فولاد، دستاوردی مهم برای کشور است، گفت: امروز در پتروشیمی و فولاد از خام‌فروشی جدا شده و به ارزش‌افزوده رسیده‌ایم که می‌تواند موجب رونق اشتغال و توسعه صنایع پایین دستی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حسن روحانی با قدردانی از تلاش همه فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهار داشت: این دو بخش به موقع ارز خود را برگردانده‌اند و اگر دولت افتخار می‌کند که در برابر آمریکا، تحریم و فشار خارجی ایستاده است، این ایستادگی در سایه کمک و تلاش همه تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مخصوصا در زنجیره فولاد و پتروشیمی امکان‌پذیر شده است.

وی با بیان این که شرکت‌های فولادی و پتروشیمی بار سنگینی در زمینه تولید و همچنین صادرات غیرنفتی بر دوش دارند، افزود: خوشبختانه محصولات تولیدی ما از نظر کیفیت قابل رقابت در بازار جهانی است و اگر کیفیت محصول بالا نباشد نمی‌توانیم در بازار رقابت کنیم.

رئیس جمهور، تکمیل بودن زنجیره تولید را مورد تاکید قرار داد و گفت: در روند تولید محصول تا مصرف نهایی زنجیره تولید باید کامل باشد و خوشبختانه امروز در بخش اعظم محصولات بخش پتروشیمی و فولاد در کشور بی‌نیاز هستیم و روی پای خود ایستاده‌ایم و خوداتکایی و خودکفایی از دستاوردهای مهم این تولیدات ارزشمند در کشور بوده است.

روحانی با اشاره به ضرورت جلوگیری از خام‌فروشی در محصولات تولیدی کشور، تاکید کرد: امروز در پتروشیمی و فولاد از خام‌فروشی جدا شده و به ارزش‌افزوده رسیده‌ایم که می‌تواند موجب رونق اشتغال و توسعه صنایع پایین‌دستی شود.

وی دو برابر شدن میزان تولید محصولات پتروشیمی و فولادی طی هفت سال گذشته را نتیجه اقدام ارزشمند و هنر بزرگ تولیدگران، متخصصان، کارشناسان و کارگران کشور برشمرد و یادآور شد: این افزایش تولید تحول بزرگی در صنایع فولاد و پتروشیمی کشور ایجاد کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی مدیران شرکت‌های پتروشیمی و فولاد با هماهنگی اقتصادی دولت مطرح و برای حل مشکلات تصمیم‌گیری خواهد شد، افزود: از همه تولیدکنندگان و تلاش‌گرانی که در شرایط سخت تحریم و فشار اقتصادی دشمن و شیوع ویروس کرونا برای توسعه کشور و افزایش تولید تلاش کردند، سپاسگزاری می‌کنم.

روحانی با بیان اینکه همه مردم در این مدت به سهم خود در مقابل فشار اقتصادی دشمن ایستادگی کردند، گفت: تولیدگران در خط مقدم این مبارزه بودند و صنعت فولاد و پتروشیمی در خط جلو قرار داشتند که توانستیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در دولت در زمینه آب، اشاره کرد: رساندن آب دریا به فلات قاره از برنامه‌های مهم این دولت است که صنعت فولاد در این زمینه پیش‌قدم بوده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت رونق بازار سرمایه همچنین عرضه سهام شرکت‌های تولیدی در بورس را مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: در عرضه سهام خود در بورس جدیت بیشتری به خرج دهید که هم به نفع خودتان است و هم رونق بیشتر بازار سرمایه را به همراه خواهد داشت.

روحانی همچنین خطاب به مدیران شرکت‌های پتروشیمی و فولاد گفت: در تولید محصولات خود نیازمندی‌های داخلی را به گونه‌ای تامین کنید که هم علامت نادرست به بازار ارز داده نشود و هم بازار داخلی را تحت تاثیر قرار ندهد.

بر اساس گزارشی از سایت ریاست جمهوری، پیش از سخنان رئیس جمهور در نشست با تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور، بیژن زنگنه وزیر نفت و مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت، گزارشی از وضعیت صنایع پتروشیمی و فولاد و همچنین روند تولید و صادرات محصولات در این دو حوزه ارائه کردند و چند تن از مدیران این دو صنعت به بیان دیدگاه‌ها و طرح مشکلات خود پرداخته و حمایت دولت و رئیس جمهور برای رفع این مشکلات را خواستار شدند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
قیمت فولاد و سیمان کنترل می‌شود
رونق تولید راهی جز توسعه صادرات غیرنفتی ندارد
قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی را ساماندهی کنید
ضرورت افزودن بحران کرونا به بند شرایط غیرمترقبه
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: