فولادی‌ها به وحدت نظر نرسند، تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

فولادی‌ها به وحدت نظر نرسند، تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در بازدید از واحد پویان گهر کریمان سیرجان در جمع خبرنگاران، گفت: تمامی زنجیره فولاد به یکدیگر نیاز دارند؛ بنابراین دولت به دنبال تقویت روحیه تعامل بین آنان است و به همین علت تاکنون برای قیمت‌گذاری ورود پیدا نکردیم و امیدوار هستیم به وحدت نظر برسند وگرنه تصمیم کارشناسی خود را اعلام می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، داریوش اسماعیلی اظهار داشت: نشستی با تولیدکنندگان زنجیره فولاد داشتیم که نگاه مدیران آن این بود که در زنجیره فولاد سود عادلانه توزیع نمی‌شود و مقرر شد که تجدید نظری در این اعداد و ارقام صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه کنستانتره ۱۶ درصد، گندله ۲۳.۵ درصد و آهن اسفنجی ۵۰ درصد شمش است، افزود: بخش خصوصی چهار مجموعه و تشکل را مشخص کرد که پیشنهادات خود را برای قیمت‌گذاری زنجیره فولاد ارائه کنند که پس از دو هفته فرصت، توافق نکردند و پس از آن اختلاف نظرهایی داشتند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با مدیران زنجیره فولاد جلساتی گذاشتیم اما متاسفانه توافقی در منافع وجود ندارد و روحیه مشارکت نیز نداشتند.

اسماعیلی یادآور شد: پیشنهاد تولیدکنندگان فولاد، خانه معدن، کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران و رییس اتاق بازرگانی ایران داریم و نگاهمان این است که خود تولیدکنندگان توافق کنند و وزارت صنعت، معدن و تجارت را متهم به دخالت در قیمت‌گذاری زنجیره فولاد نکنند.

وی عنوان کرد: تمامی زنجیره فولاد به یکدیگر نیاز دارند لذا دولت به دنبال تقویت روحیه تعامل بین آنان است و به همین دلیل تاکنون برای قیمت‌گذاری ورود نکردیم و امیدواریم به وحدت نظر برسند وگرنه تصمیم کارشناسی خود را اعلام می‌کنیم.

دولت از طرح انتقال آب به کرمان و یزد حمایت می‌کند

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اذعان داشت: انتقال آب از خلیج فارس یکی از اقدامات بزرگ سه صنایع معدنی استان کرمان و یزد محسوب می‌شود که با این طرح نه ‌تنها بخش معدن و صنایع معدنی ما رشد می‌کند بلکه موجب پیشرفت و توسعه مجموعه استان یزد و کرمان می‌شود.

اسماعیلی گفت: دولت از طرح انتقال آب از خلیج فارس به معادن استان کرمان و یزد حمایت می‌کند که به سرعت به منطقه برسد و مردم و معادن از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: مردم بدانند صنایع معدنی در هر کجا که گام بگذارد برای آن منطقه توسعه و پیشرفت را به‌ دنبال دارد و معادن چادرملو، سرچشمه و گل‌گهر همکاری خوبی در اجرای این طرح داشتند.

گل‌گهر افتخار کشور در برخورد با خام‌فروشی است

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان داشت: گل‌گهر از افتخارات ارزشمند کشور به خصوص در برخورد با خام‌فروشی و یکی از مهم‌ترین معادنی بود که از دولت به بخش خصوصی منتقل شد.

اسماعیلی تاکید کرد: روزی معادن منطقه گل‌گهر در اختیار دولت بود و هیچ اتفاقی نیفتاد و امروز بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مجموعه گل‌گهر است که البته توقع داریم این شرکت به عنوان یک مجموعه بین‌المللی شناخته شود.

وی اشاره کرد: گل‌گهر نقش خود را در استان کرمان و کشور برای توسعه صنایع معدنی به‌خوبی ایفا کرده اما توقع داریم در سطح بین‌المللی نیز بدرخشد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت تصریح کرد: گل‌گهر در تولید کنستانتره و گندله و مجموعه‌های مختلف شمش به خوبی ورود کرده و نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت از عملکرد این شرکت در چند سال گذشته مثبت است و گل‌گهر پایه‌گذاری و جهت‌گیری خوبی دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: