قیمت فولاد و سیمان کنترل می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

قیمت فولاد و سیمان کنترل می‌شود

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: متاسفانه طی هفته‌های گذشته در موضوع سیمان، فولاد و میلگرد شاهد نوسانات قیمتی بودیم که طی جلسه با نایب رئیس دوم و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصمیماتی گرفته شد تا قیمت‌های این بازار متعادل شود و مجلس هم تلاش دارد تا به دولت در شرایط سخت اقتصادی کنونی کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حسین مدرس خیابانی درباره جلسه شب گذشته با حضور نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی درباره بررسی گرانی‌های اخیر سیمان و فولاد، اظهار داشت: در هفته‌های اخیر متاسفانه در بحث قیمت مصالح ساختمانی مانند سیمان و فولاد اتفاقاتی افتاد که موجب شد تا همه مسئولان در این زمینه احساس نگرانی کنند چون مصالح ساختمانی جزو نیازهای اصلی عمرانی و آبادانی کشور و بخش عمده‌ای از صنایع مرتبط هستند.

وی افزود: در این جلسه تصمیماتی گرفته شد تا قیمت‌های این بازار متعادل شود و مجلس شورای اسلامی تلاش دارد در شرایط سخت کنونی به دولت کمک کند.

سرپرست وزارت صمت گفت: در این جلسه نتایجی که وزارت صمت در این رابطه رسیده بود و در جلسه دولت ارائه شد به سمع و نظر نمایندگان رسید.

مدرس خیابانی یادآور شد: موضوع گرانی‌های افسارگسیخته سیمان، فولاد و مصالح ساختمانی در جلسات هفته‌های گذشته ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بحث شد و امروز اقداماتی که دولت برای ساماندهی این موارد انجام داده است، به نمایندگان ارائه شد.

وی ادامه داد: در این رابطه مجلس هم نقطه نظرات تکمیلی و اصلاحی داشت که مجموع این اقدامات باید موجب تثبیت قیمت سیمان و فولاد در بازار شود. امیدواریم بسته‌هایی که ابلاغ شده موجب ثبات در بازار شود.

مصوبات جلسه شب گذشته منجر به ثبات قیمت‌ها در بازار خواهد شد

نیکزاد، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی هم سیمان و فولاد را دو مولفه بسیار اثرگذار در کارگاه‌های عمرانی سطح کشور از جمله مسکن عنوان کرد و گفت: در هفته‌های اخیر متاسفانه قیمت سیمان و فولاد به حال خود رها شده بود و در این رابطه چند جلسه با حضور سرپرست وزارت صمت برگزار شد.

وی عنوان کرد: بدون آنکه قصد دخالت در امور اجرایی داشته باشیم، با کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که سیمان تنی با ارزش‌افزوده و حمل به صورت فله‌ای نباید بیشتر از ۲۹۰ هزار تومان قیمت داشته باشد.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: قیمت سیمان پاکتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در کارخانه است اما برای مصرف‌کننده با احتساب ارزش‌افزوده و هزینه حمل ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تمام می‌شود که قرار شد سرپرست وزارت صمت با کمک دولت قیمت‌ها را کنترل کند.  

نیکزاد گفت: در موضوع ورق و میلگرد به علت اینکه قیمت آن در بازار بالا بود در جلسه‌ دولت مقرر شد قیمت تمام شده هر کیلو ورق میلگرد باید بر مبنای قیمت جهانی و معادل ارز نیمایی محاسبه و به مصرف‌کننده عرضه شود که این عدد امروز قاعدتا با ارز نیمایی نباید هر کیلویی بیشتر از هشت هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

وی تصریح کرد: مصوبات جلسه شب گذشته منجر به ثبات قیمت‌ها و فعال شدن دوباره کارگاه‌های عمرانی می‌شود و این اقدامات باعث می‌شود تا تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده مسکن نداشته باشد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با تلاش مسئولان وزارت صمت و کمک سایر بخشهای دولت شاهد تثبیت قیمت فولاد، میلگرد و سیمان در بازار باشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: