معدن زیرزمینی انگوران، نماد باور به توان داخلی است
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

معدن زیرزمینی انگوران، نماد باور به توان داخلی است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در آیین افتتاح معدن زیرزمینی سرب و روی انگوران، گفت:‌ طرح تجهیز و بهره‌برداری از بخش زیرزمینی و سولفوره معدن انگوران توسط ایمیدرو و قرارگاه خاتم‌الانبیا بدون مشارکت خارجی‌ها به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور که در آیین افتتاح معدن زیرزمینی سرب و روی انگوران سخن می‌گفت، با اشاره به قدمت 100 ساله فعالیت جدید در معدن انگوران اظهار داشت: فعال‌سازی بخش زیرزمینی معدن انگوران، یکی از پروژه‌های فناورانه و با دانش فنی ایرانی بوده است.

وی در این مراسم که استاندار و مسئولان استان زنجان و فرمانده قرارگاه خاتم حضور داشتند، افزود: یکی از نقاط قوت اجرای پروژه، راه‌اندازی آن پیش از موعد مقرر بوده است؛ در حالی که پیش‌بینی می‌شد طرح در مدت دو سال به اتمام برسد، در مدت سه ماه بعد از تجهیز تولید در معدن آغاز شد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو به جایگاه ایران در تولید فلزات غیرآهنی اشاره کرد و گفت: حجم تولید محصولات غیرآهنی نظیر سرب و ر‌وی، مس، طلا و آلومینیوم، در تولید ناخالص ملی دنیا 435 میلیارد دلار است.

غریب‌پور ادامه داد: ایران از 24 میلیون تن تولید مس کاتد جهانی، 250 هزار تن و از حدود چهار هزار تن طلا، 10 تن سهم در ظرفیت تولید و 8.5 تن تولید دارد. از سوی دیگر از 62 میلیون تن تولید جهانی آلومینیوم،‌ ایران 770 هزار تن ظرفیت در اختیار دارد که تولید فعلی سالانه 350 هزار تن است.

وی تاکید کرد: در بخش سرب 198 هزار تن و بخش روی 208 هزار تن ظرفیت تولید داریم که در بخش روی، کمتر از 50 درصد تولید داریم.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه ایمیدرو رویکرد جدیدی در توسعه بخش فلزات غیرآهنی در پیش گرفته است، اذعان داشت: در این راستا بخش مس 10 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه با هدف رشد تولید و توسعه داده است. همچنین طرح‌های جدید توسعه مس در سیستان و بلوچستان در حال اجرا قرار دارد.

غریب‌پور با اشاره به اینکه توسعه در سونگون و سرچشمه ادامه خواهد داشت، خبر داد که معدن مس دره زار امسال افتتاح می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره توسعه زنجیره آلومینیوم گفت: طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت با حضور قرارگاه خاتم در حال اجرا است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو یادآور شد: با هدف افزایش تولید آلومینا، در حال فعالیت بر روی فرآوری بوکسیت های کم عیار هستیم.

غریب‌پور درباره معادن طلا، اظهار کرد: در بخش طلا، راهبری دو معدن هیرد و کوه دُم به بخش خصوصی واگذار شده و پیش‌بینی می‌شود معدن هیرد امسال به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین به توسعه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی اشاره کرد و گفت: این بخش در اشتغال، نقش بالایی دارد به طوری که به تازگی 160 نفری که تحت آموزش قرار گرفته بودند با خرید دستگاه‌های مورد نیاز، صاحب شغل شده‌اند.

رویکرد ایمیدرو؛ توسعه اشتغال بومی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه رویکرد ایمیدرو در همه استان‌ها، توسعه اشتغال بومی است،‌ عنوان کرد: در طرح معدن زیرزمینی انگوران، 70 درصد بومی و 30 درصد تخصصی‌ هستند.

غریب‌پور افزود: به پیمانکار معدن انگوران اعلام کرده‌ایم با شرکت هپکو در تامین ماشین‌آلات قرارداد ببندند.

وی، تقویت زیربناها در استان‌های معدنی را جزو اولویت‌های ایمیدرو اعلام کرد و یادآور شد: اعتبار زیربناها افزایش پیدا کرده و رشد قابل توجهی داشته است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در ادامه گفت: در پروژه احداث جاده لامرد- پارسیان-خلیج فارس، با وزارت راه به صورت 50 درصدی مشارکت می‌کنیم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: ایمیدرو در زمینه توسعه زیربناها، به صورت ملی نقش‌آفرینی می‌کند و یکی از پروژه‌های اساسی این حوزه، توسعه خط ریلی 800 کیلومتری سنگان به بافق است.

اکتشاف در استان‌ها بدون محدودیت مالی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو درباره فعالیت‌های اکتشافی ایمیدرو در استان‌ها، اظهار داشت: چنانچه استان‌ها، پهنه اکتشافی مورد نظر را در اختیار ایمیدرو بگذارند،‌ این سازمان بدون محدودیت مالی، اقدام به اجرای برنامه‌های اکتشافی در آن مناطق می‌کند.

غریب‌پور همچنین به وضعیت پیشین هپکو اشاره و خاطرنشان کرد: با تفاهم‌نامه ای که در با راهبری ایمیدرو، طی هفته جاری بین شرکت‌های بزرگ معدنی با هپکو بسته شد، شاهد ایجاد تحولی در پویایی این شرکت، تولید ماشین‌آلات و نیز تولیدات آن خواهیم شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: