شما دیده‌بانان جامعه و تصویرگران زندگی‏ هستید
‏مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه:

شما دیده‌بانان جامعه و تصویرگران زندگی‏ هستید

‏مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه به مناسبت روز خبرنگار گفت: 17 مرداد هر سال بهانه‌ای برای به خاطر آوردن و بالاتر از آن بهتر فهمیدن سختی‌های یک شغل است. بهانه‌ای برای این ‌که به یاد بیاوریم در کنار ما افرادی هستند که قید زندگی بهتر و آینده شغلی روشن‌تر و بودن در کنار خانواده و ده‌ها موهبت دیگر را به خاطر شغل و حرفه خود می‌زنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، ایرج ترابی اظهار داشت: 17 مرداد تلنگری است برای همه ما تا اندکی درباره خبرنگاری، وظیفه و مشکلات و رسالت آن بیندیشیم و بهتر و بیشتر این حرفه و مقتضیات آن را درک کنیم. راه دوری هم نباید رفت. شاید با تورق تقویم و دیدن مناسبت نام‌گذاری این روز بتوان بخشی از مسیر را طی کرد. به ‌راستی چه مناسبتی جز شهادت یک خبرنگار عرصه قلم به نام محمود صارمی می‌تواند در یک آن، همه آنچه را باید بارها و بارها توضیح داد برای مخاطب روشن و شفاف کند؟

وی افزود: خبرنگاری از ابتدای شکل‌گیری‌اش تا به امروز که در کنار حرفه، یک علم کلاسیک و مهم به حساب می‌آید، جزو مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مشاغل جامعه است. روشنگری، مطالبه‌گری، آگاه‌سازی، التیام‌بخشی و... همه از سرِ  قلم‌های خبرنگاران شروع می‌شود و در جامعه منتشر می‌گردد. امروزه در دنیایی که سرعت تحولات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در آن بسیار زیاد است، رسانه‌های جمعی نفوذ بسیاری در بین مردم دارند و گردش اطلاعات در میان نخبگان و جوانان سریع‌تر از هر زمان دیگری است، نقش خبرنگار متعهد و حرفه‌ای بیش از گذشته مورد توجه است و چرخش یک قلم می‌تواند حتی جامعه‌ای را در مسیر درست یا غلط قرار دهد.

‏مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه گفت: امروزه نقش خبرنگاران در ساماندهی و ساختاردهی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه انکارناپذیر است و دامنه آن فراتر از گذشته رفته است. اگر در گذشته یادداشت، تحلیل و مقاله یک خبرنگار را تنها روی دکه می‌شد دید، اکنون در کمترین زمان می‌توان مطلبی را برای طیف وسیعی از مردم بازگو و منتشرکرد و همین سرعت و ابعاد انتشار بر سختی کار خبرنگاران افزوده است.

ترابی یادآور شد: از خبرنگاران می‌توان به ‌عنوان یکی از مخلص‌ترین و فداکارترین صنوف فعال و کوشا در جهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه یاد کرد. خبرنگار تصویرگرِ زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. نقش مثبت و منفی خبرنگار در ثبت و ضبط مشاهدات و تحولات و خبرسازی در موضوعات مختلف، خود حکایت انکارناپذیر دیگری است. خبرنگار، همسو با ضرورت، می‌اندیشد و همگام با فوریت‌های حرفه‌ای می‌نگارد و فرهنگ می‌سازد.

وی ادادمه داد: در سال «جهش تولید» و در شرایطی که کشور در میانه جنگ نابرابر و ناجوانمردانه اقتصادی قرار دارد، نقش خبرنگاران به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین اقشارِ فرهنگ‌ساز، در تزریق امید به جامعه بسیار حساس و بی‌بدیل است. خبرنگاران می‌توانند با انعکاس صحیح دستاوردهای اقتصادی و پیشرفت‌های موجود، در راه بومی‌سازی صنعت و اقتصاد تلاش کنند. آن‌ها می‌توانند هم امید را در جامعه افزایش دهند و هم با ترسیم وضعیت موجود و مطالبه از مسئولان به پیشرفت‌ها و برداشته شدن موانع و رفع کمبودها کمک کنند. در این میان بازتاب طرح‌های توسعه و گام‌های رو به‌ جلو در کشور در همه صنایع به ‌ویژه صنعت فولاد، به ‌عنوان پیشران اقتصاد غیرنفتی کشور، می‌تواند امید را در جامعه تقویت کند و نگاه‌ها به شرایط کنونی را دقیق‌تر و صحیح‌تر سازد.

‏مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه در پایان خاطرنشان کرد: باید گفت امروز که مسائل اقتصادی بسیار پیچیده‌تر از گذشته شده، نیاز است تا در حوزه خبرنگاری و روزنامه‌نگاری در مسائل اقتصادی سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود و خبرنگاران تخصصی در این حوزه تربیت شوند. با وجود همه تلاش‌های خوبی که در این خصوص صورت گرفته و با در نظر گرفتن تلاش خبرنگاران حرفه‌ای در این زمینه، مسائل اقتصادی امروز پیچیده‌تر و متنوع‌تر از قبل شده و نیاز است تا متناسب با این پیچیدگی، بر تربیت خبرنگار تخصصی در این حوزه نیز اهتمام بیشتری صورت گیرد. در این میان هم البته فولاد مبارکه اصفهان آماده است تا کمکی، هرچند کوچک، در این نگاه تخصصی‌تر داشته باشد و به ‌عنوان یک حامی نقش خود را ایفا کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تحول در دنیای روزنامه‌نگاری
خبرنگاران از منزلت والایی نزد افکار عمومی برخوردار هستند
چالش‌ها و راهکارهای تنظیم بازار فولاد
خروج محصولات فولادی از بورس کالا صحت ندارد
رشد 7 درصدی تولید محصولات سیکل سرد فولاد مبارکه
افزایش ظرفیت و احداث یک خط نورد در فولاد هرمزگان
کیفیت ورق رنگی ۳۰ درصد افزایش یافت
فولاد مبارکه نماد استقلال و توسعه صنعتی کشور است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: