بخشی از افزایش قیمت لوازم خانگی ناشی از گرانی مواد اولیه است
رئیس اتحادیه لوازم خانگی:

بخشی از افزایش قیمت لوازم خانگی ناشی از گرانی مواد اولیه است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه افزایش ماه‌های اخیر قیمت لوازم خانگی در بازار به معنای گران‌‌فروشی نیست، گفت‌: هرچه کالا بیشتر باشد، رقابت بیشتر شده و قیمت کنترل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اکبر پازوکی با بیان اینکه افزایش ماه‌های اخیر قیمت لوازم خانگی در بازار به معنای گران‌‌فروشی نیست، گفت‌: فروشندگان کالا را می‌خرند و سود قانونی را به آن اضافه می‌‌کنند، هر چه کالا بیشتر باشد بازار رقابتی‌‌تر می‌شود و طبیعی است قیمت نیز کنترل می‌شود؛ این بدان معنا است که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت در بازار است.

وی با تاکید بر اینکه الان نه با «گران‌فروشی» بلکه با «گرانی» درهر دو سوی تولید و مصرف کشور مواجه هستیم، ادامه داد: افزایش قیمت مواد اولیه منجر به افزایش قیمت تمام شده محصولات شده است و نمی‌‌توان از آن تلقی «گران‌فروشی» داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تصریح کرد: فروشندگان کالا را می‌‌خرند و سود قانونی را به آن اضافه می‌‌کنند، هر چه کالا بیشتر باشد بازار رقابتی می‌‌شود و طبیعی است قیمت نیز قابل کنترل تر خواهد بود؛ این بدان معنا است که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت در بازار است.

بر اساس گزارشی از خبرگزاری مهر، وی با اشاره به بالا بودن قیمت کالاهای وارداتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر لوازم خانگی خارجی در بازار موجود نیست این کالاها قیمت غیرمعقول دارد و بازار هم برمبنای آن قیمت غیرمعقول پیش می‌‌رود.

پازوکی با بیان اینکه عمده‌فروش‌‌ها، خرده‌فروش‌ها و شرکت‌‌های تولیدی همگی یک زنجیره را تشکیل می‌‌دهند، خاطرنشان کرد: فروشندگانی که یک فروشگاه ۳۰ یا ۴۰ متری دارند و انباری هم ندارند نمی‌‌توانند حجم بالایی از لوازم خانگی را در مغازه خود جای دهند، بنابراین فروشندگان خرد محتکر کالا نیستند.

وی ادامه داد: البته خود بنکدارها هم انبارهایی همراه با جواز دارند و بیست و پنجم تا سی‌ام هر ماه مقدار موجودی اقلام خود را به سازمان صنعت و معدن و تجارت اعلام می‌‌کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی همچنین با بیان اینکه بنکدار هم باید در هر حال اقلام را در انبار جای دهد، عنوان کرد: بنکدار هم نمی‌‌تواند فرضا هزار دستگاه یخچال ساید را احتکار کند چون هر ساید دارای دومتر ارتفاع و یک متر مربع عمق است که بیشتر از دو دستگاه از آن هم روی هم قرار نمی‌‌گیرد. بنابراین هیچ بنکدار و فروشگاهی توان مالی آن را ندارد که با این شرایط بخواهد کالایی را احتکار کند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد از جمله مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی هم اعلام می‌‌کنند که مقداری از آنچه تولید می‌‌شود، در بازار وجود ندارد خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بخشی از این تولیدات در خانه اشخاص باشد یعنی وقتی مصرف کننده دختری دم بختی دارد که در هر حال در آینده باید جهیزیه برایش فراهم کند با توجه به بی‌ثباتی بازار ارز ترجیح می‌دهد طلای خانه‌اش را بفروشد و برای دخترش جهیزیه بخرد.

پازوکی افزود: پس کاسب احتکار نکرده و با ازدواج‌هایی که صورت می‌گیرد یا خریدهای احتیاطی با مصارف آتی، هنگام نصب این کالاها یکی یکی بیرون می‌آیند و شما حتی می‌توانید به کارخانه تولیدکننده بگویید وقتی برای نصب مراجعه می‌کند تاریخ خرید را مشاهده کند تا مشخص شود که آن کالا ماه‌ها قبل خریداری شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه کاسب زندگی‌اش به صورت روزانه و از طریق فروش کالا اداره می‌‌شود، اقدام به احتکار نمی‌کند؛ مغازه اعتبار فروشنده است و باید گردش مالی داشته باشد بنابراین هیچ کسبه دارای جواز معتبر و منصفی این کار را نمی‌‌‍کند.

پازوکی خاطرنشان کرد: من از دستگاه‌‌های نظارتی تقاضا دارم مقداری کسبه را راحت بگذارند چون معمولاً کسبه را همه سازمان‌‌ها رصد می‌‌کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌‌های نظارتی باید به اصناف کمک کنند و بگذارند بازار ثبات پیدا کند، تولیدکننده با اطمینان از اینکه سرمایه‌‌اش برمی‌گردد باید تولید کند چون وقتی سرمایه‌اش برگردد می‌‌تواند به تولید ادامه دهد. تولیدکننده و فروشنده هر دو متعلق به این اب و خاک هستند و در شرایط مطلوب با خیال راحت مالیات را به دولت پرداخت می‌‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تصریح کرد: مساله گرانی مواد اولیه که بطور طبیعی باعث بالا رفتن قیمت فروش لوازم خانگی می‌شود، هم باید با تدبیر دولت کنترل شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: