افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است
​مدیرعامل گروه صنعتی سدید:

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است

​مدیرعامل گروه صنعتی سدید گفت: گروه صنعتی سدید جهت اجرای مگا پروژه‌های داخلی و بین‌المللی، طرح‌های توسعه‌ای مرتبط، افزایش نقدینگی و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری جدید، نیازمند تامین منابع مالی به طرق مختلف و اصلاح ساختارهای مربوطه است که افزایش سرمایه در همین راستا ضرورت بسیاری دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، گروه صنعتی سدید یکی از سهام مورد توجه بازار بود که تا سطوح چهار هزار و 900 تومان رشد ارزش سهام را تجربه کرد و بازدهی خوبی به سهامداران داد. این سهم با توجه به اخبار محتلف در خصوص عدم موفقیت در پرونده تملک 33 درصد از سهام شرکت فراب با روند منفی روبرو شد و در هفته های اخیر تا سه هزار و 600 تومان کاهش ارزش را تجربه می‌کند.

امیرحسین کاوه مدیرعامل «وسدید» درباره پتانسیل‌های موجود در گروه صنعتی سدید و پرونده تملک 33 درصد از سهام فراب، اظهار داشت: گروه صنعتی سدید طی چندین دهه از آغاز فعالیت خود توانسته است با سرمایه‌گذاری‌های فراوان در حوزه‌های مهم و استراتژیک؛ همچون نفت، گاز، پتروشیمی، آب، برق، فولاد، انرژی‌های تجدیدپذیر و... به عنوان مجموعه‌ای تاثیرگذار و صف‌شکن در اجرای پروژه‌های بزرگ ملی و طرح‌های عمرانی و آبادانی کشور شناخته شود.

پروژه‌های عظیم ملی را اجرایی کردیم...

مدیرعامل گروه صنعتی سدید گفت: ازجمله اقداماتی که سدید عملیاتی کرده است تولید هزاران کیلومتر انواع لوله‌های قطور فولادی خطوط انتقال نفت، گاز و آب، طراحی و تولید انواع مگا پمپ‌ها و مگا توربین‌های بزرگ مورد نیاز صنایع نفت، گاز، آب، پتروشیمی و پالایشگاه، طراحی و ساخت انواع سازه های دریایی شامل سکوها و جکت‌های نفتی، مهندسی، تامین و اجرای پروژه‌های خطوط لوله زیردریایی میادین نفتی، تا طراحی و ساخت صدها توربین بادی در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر و توسعه مزارع بادی، ساخت کارخانجات تولید فولاد و تولید شکر، ساخت نیروگاه‌های عظیم سیکل ترکیبی و گازی، همچنین شرکت در ساخت سدهای بزرگی ازجمله کرخه، کارون ۱ و ۳، مسجد سلیمان و... بوده است.

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار است...

بر اساس گزارشی از بورس 24، کاوه در توضیح برنامه افزایش سرمایه «وسدید» گفت: طبیعتا هلدینگ گروه صنعتی سدید جهت اجرای مگا پروژه‌های داخلی و بین‌المللی، طرح‌های توسعه‌ای مرتبط، افزایش نقدینگی و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری جدید؛ نیازمند تامین منابع مالی به طرق مختلف و اصلاح ساختارهای مربوطه است که افزایش سرمایه در همین راستا بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: در همین خصوص بر اساس اطلاعات ارسال شده در سامانه کدال، در صورت‌جلسه هیئت مدیره سدید در مورخ 31 خرداد سال جاری مقرر گردید افزایش سـرمایه از محل تجدیدارزیابی دارایی‌های شـرکت (سـرمایه‌‍‌گذاری بلندمدت) در دسـتور کارشرکت قرار گیرد.

مدیرعامل گروه صنعتی سدید گفت: با توجه به افشای اطلاعات مورخ 18 خرداد 99 موضوع مالکیت 33 درصد شرکت فراب، امیدواریم هر چه سریع‌تر فراب هم به این تجدید ارزیابی رسیده و جزییات این افزایش سرمایه پس از اتمام کارشناسی دارایی‌ها و تهیه گزارشات توجیهی و بر اساس مقررات قانون تجارت و دستورالعمل های سازمان بورس اوراق بهادار به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

لازم به ذکر است در افزایش سرمایه قبلی شرکت که در اواخر سال ۹۷ اتفاق افتاد بخش اعظم رقم تجدید دارایی‌ها به دلیل مشکلات و ابهامات بانکی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه مورد تایید سازمان بورس قرار نگرفت که این موضوع با توجه به قانون رفع موانع تولید، در مسیر مرتفع شدن بوده و در آینده نزدیک نوید بخش خبرهای خوشی برای سهامداران خواهد بود.

کاوه درباره عملکرد مالی شرکت هم یادآور شد: گروه صنعتی سدید سال مالی قبل را در حالی به پایان رساند که پس از چندین سال شرکت اصلی سود ده شد و این روند در سه ماه اول سال جاری از محل سودآوری شرکت های فرعی و وابسته تثبیت و تقویت گردید (به نحوی که زیان انباشته شرکت اصلی در فصل بهار سال جاری به سود تبدیل شده است)

مسیر هموار برای ورود به بازار بالاتر و استفاده از پتانسیل‌های بازار

مدیرعامل گروه صنعتی سدید عنوان کرد: بر همین اساس مسیر شرکت برای ارتقا به تابلو بالاتر در فرابورس هموار خواهد شد. همچنین استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه در سال «جهش تولید» و نیز لزوم حرکت در مسیر رسیدن به ارزش بازار واقعی، عزم این هلدینگ صنعتی را جزم نموده است که با پذیرش و عرضه شرکت‌های زیرمجموعه، از این ظرفیت اقتصادی جهت توسعه فعالیت‌های خود استفاده نماید. در این راستا فعالیت‌های مرتبط در این خصوص، در دست اقدام است.

33 درصد از فراب متعلق به گروه صنعتی سدید است...

مدیرعامل گروه صنعتی سدید در پاسخ به این سوال که پرونده قضایی تملک شرکت فراب به کجا رسید اذعان داشت: در این خصوص می‌بایست گفت به دلیل عدم انجام تعهدات مدیران شرکت فراب در ثبت نام گروه صنعتی سدید در دفتر سهام در سال ١٣٧٢، موضوع مالکیت سدید بر 33 درصد از سهام فراب، حقوقی شده و بیش از 25 سال در دادگاه‌های مختلف کشور مطرح گردید و نهایتا در تاریخ 20 فروردین 99 بعد از سه مرحله تقاضاى اعمال ماده ١٨ اصلاحى (ماده ٤٧٧ فعلى) با ارائه دلایل و مستندات قانونى کلیه اعتراضات به نفع گروه صنعتى سدید، رد گردید که این مهم در این سال‌ها در دوره سه تن از روساى محترم قوه قضاییه انجام شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس ثبت نام گروه صنعتی سدید در دفتر سهام شرکت فراب به عنوان دارنده ٣٣ درصد سهام ثبت گردید و پرونده مختومه شد. اما، مجددا سهامدار شرکت آب و برق صبا از ریاست قوه قضائیه، اعمال ماده ٤٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری (همان ماده ١٨ قدیم) را برای چهارمین بار درخواست کرده است که ریاست محترم قوه قضائیه دستور بر بررسی پرونده و توقف موقت داده‌اند. در این راستا یکی از مدیران شرکت آب و برق صبا با ایجاد شایعه‌ای کاملا اشتباه و نادرست، دستور ارائه شده را مبنی بر موافقت ریاست محترم قوه قضائیه با اعمال ماده ٤٧٧ دانسته، که کذب محض بوده و بی‌اساس است.

مدیرعامل گروه صنعتی سدید در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال در سال «جهش تولید» گروه صنعتی سدید و شرکت های تابعه آن با مجموعه هزاران نفر نیروی متخصص و کارکنان متعهد و مدیران شناخته شده خود بر آن است که بیش از گذشته در سازندگی کشور نقش داشته و در این راه از جان خود مایه گذاشته و باتمام وجود بر این عهد و پیمان ایستاده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
انرژی تجدیدپذیر در خدمت تامین انرژی غول‌های نفتی
اقتصاد اروپا در پی همه‌گیری کرونا کوچک شده است
نظارت بر اجرای قوانین، مهم‌ترین خواسته ما از مجلس یازدهم است
باید طرفدار بازار رسمی و شفاف کشور باشیم
پیشنهاد هفت‌گانه سندیکا درباره تنظیم بازار ورق فولادی و نحوه عرضه آن در بورس کالا
رویکرد تعاملی متولیان صنعت و تشکل‌ها، راهکار بنیادین حل چالش‌ها
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: