تقسیم سود 530 ریالی در مجمع فخوز

تقسیم سود 530 ریالی در مجمع فخوز

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان با حضور سهامداران برگزار و در آن 30 درصد از سود کلی شرکت در سال 1398 معادل 530 ریال میان سهامداران تقسیم شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی شرکت فولاد خوزستان با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به  29 اسفند 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره با حضور سهامداران برگزار شد. این مجمع به دلیل رعایت آیین‌نامه بورس به منظور مقابله با ویروس کرونا مبنی بر حضور حداکثر 15 سهامدار در مجمع، به صورت زنده برای سهامداران پخش شد.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه قانونی، قرائت دستور جلسه از سوی ریاست مجمع عمومی و معرفی اعضای هیئت رئیسه رسمیت یافت.

مهران عباس زاده، معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت فولاد خوزستان در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت اظهار داشت: فولاد خوزستان یکی از سرآمدترین شرکت‌های کشور در زمینه تعالی سازمانی و دارای تندیس زرین است. این شرکت همچنین 11 درصد از تولید فولاد خام کشور را برعهده دارد.

وی با اشاره به عوامل کلیدی فولاد خوزستان در سال گذشته، افزود: این عوامل شامل تامین پایدار و اقتصادی اقلام استراتژیک، ظرفیت اقتصادی، یکپارچگی در زنجیره تولید از معدن تا محصول نهایی، بازاریابی استراتژیک و حضور مستمر در بازارهای جهانی، متنوع‌سازی سبد محصولات و... هستند.

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: سال گذشته 51 درصد از محصولات در بازار داخلی و 49 درصد در بازارهای صادراتی عرضه شد. البته در سال‌هایی توانستیم بیش از 70 درصد از تولیدات را صادر کنیم. با این حال، صادرات منوط به شرایط بازار داخلی و مصوبات ستاد تنظیم بازار است.

عباس زاده تاکید کرد: شرکت فولاد خوزستان در چند سال گذشته همواره موفق به افزایش تولید محصولات خود به صورت مستمر شده است. به طوری که در سال جاری توانستیم برای نخستین بار طی سه ماه ابتدایی سال از تولید یک میلیون تن عبور کنیم. ضمن اینکه در سال جاری رکوردهای تولید روزانه و ماهانه را به ثبت رساندیم.

وی در خصوص میزان تولیدات فولاد خوزستان در سال 1398، عنوان کرد: این شرکت در سال گذشته توانست سه میلیون و 689 هزار تن فولاد (بیلت، بلوم و اسلب)، سه میلیون و 734 هزار تن آهن اسفنجی و پنج میلیون و 852 هزار تن گندله تولید کند.

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت فولاد خوزستان با اشاره به فروش این شرکت در سال گذشته، بیان کرد: در سال 1399، فولاد خوزستان موفق شد سه میلیون و 766 هزار تن محصول در بازارهای داخلی و بین‌المللی به فروش برساند. همچنین صادرات محصولات نهایی این شرکت در سال قبل یک میلیون و 837 هزار تن بود و ارزش صادرات فولاد خوزستان در سال گذشته به 1.2 میلیارد دلار رسید.

عباس زاده تصریح کرد: رشد فروش شرکت فولاد خوزستان در سال گذشته، افزایش تولید و افزایش نرخ فروش باعث شد که درآمد فولاد خوزستان در سال گذشته به بیش از 158 هزار میلیارد ریال برسد که 40 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد دارد. بنابراین فخوز در جایگاه دوم شرکت‌های برتر فولادی از نظر کسب درآمد قرار گرفت. همچنین سود خالص فولاد خوزستان در سال 1398 با رشد 6 درصدی به 33 هزار و 396 میلیارد ریال رسید.

وی ابزار کرد: در سال گذشته بهینه‌سازی سبد محصولات فولاد خوزستان با هدف حداکثرسازی سود متناسب با نیاز بازار صورت گرفت. همچنین در سال گذشته موفق به اجرای پروژه‌های توسعه‌ای، بهینه‌سازی و زیست‌محیطی متعددی شده‌ایم. علاوه بر این، در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی، قرارگاه محرومیت‌زدایی شهدای فولاد خوزستان با هدف حمایت از نیازمندان ایجاد شد.

معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت فولاد خوزستان در خصوص موفقیت‌های این شرکت در سال گذشته، مطرح کرد: دریافت لوح و تندیس «صادرکننده نمونه کشور» در مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات، دریافت تندیس زرین شرکت صنعتی برتر کشور در حوزه مسئولیتپذیری اجتماعی و خدمترسانی به مردم در دومین آیین تجلیل از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور و دریافت تندیس بلورین دهمین همایش جایزه ملی مدیریت مالی ایران از مهم‌ترین موفقیت‌ها و افتخارات این شرکت در سال 1398 بودند.

عباس زاده ادامه داد: دریافت عقاب طلایی مدیریت موفق در تجارت صنعت فولاد و صنایع وابسته، اعطای عنوان مدیر نمونه جهادی کشور و لوح تقدیر و نشان مدیر برگزیده جهادی در ششمین همایش ملی مدیریت جهادی با رویکرد «مدیریت جهادی، لازمه توسعه و پیشرفت کشور» به مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و اعطای تندیس ملی مسئولیت‌پذیری اجتماعی در پنجمین جشنواره فرهنگی هنری بلوط به عنوان شرکت برتر در حوزه مسئولیتهای اجتماعی و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان سیل سال جاری کشور دیگر موفقیت‌های شرکت فولاد خوزستان در سال گذشته بودند.

در ادامه مجمع عمومی عادی شرکت فولاد خوزستان، بازرس مستقل و حسابرس این شرکت نظرات خود را در رابطه با صورت‌های مالی این شرکت و گزارش فعالیت‌های هیئت مدیره قرائت کرد و هیئت مدیره این شرکت نیز در مقام پاسخ درآمدند. ضمن اینکه سهامداران سوالات خود را از مدیران شرکت فولاد خوزستان در خصوص عملکرد این شرکت و برنامه‌ها پرسیدند و هیئت مدیره نیز به آن‌ها پاسخ دادند.

در پایان مجمع فخوز صورت‌های مالی سال منتهی به 29 اسفند 1398 به تصویب سهامداران رسید. همچنین موسسه ارقام نگر به عنوان حسابرس قانونی و بازرس مستقل انتخاب و روزنامه‌های‌ دنیای اقتصاد، صمت و اقتصاد ملی به عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار معرفی شدند.

حق حضور اعضای غیر هیئت مدیره به ازای هر جلسه در ماه دو میلیون و 250 هزار تومان به صورت ناخالص و پاداش 500 میلیون تومان به صورت خالص تعیین شد.

سود کلی شرکت 33 هزار و 396 ریال به ازای هر سهم بود که با موافقت سهامداران، سود تخصیص یافته به سهامداران به میزان 30 درصد سود کلی و یک 530 ریال به ازای هر سهم تعیین شد. در نهایت اینکه هزینه مسئولیت‌های اجتماعی به همراه بودجه باشگاه، 50 میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
هوشمندسازی یکپارچه، کلید تحول صنعت فولاد
اقدامات به موقع شرکت فولاد خوزستان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا
با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، رکوردهای تازه‌ای را ثبت خواهیم کرد
فولاد خوزستان در زمره 100 شرکت برتر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: