مجمع «فولاد» 22.5 تومان سود به ازای هر سهم تقسیم کرد

مجمع «فولاد» 22.5 تومان سود به ازای هر سهم تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان با حضور 70 درصدی سهامداران تشکیل و در آن 22.5 تومان به ازای هر سهم سود میان سهامداران تقسیم شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» مجمع عمومی عادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره، انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره با حضور 70 درصد از سهامداران برگزار شد. با توجه به مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار کشور برای مقابله با کرونا، این مجمع تنها با حضور 15 سهامدار عمده برگزار شد و سایر سهامداران نیز به صورت زنده نظاره‌گر مجمع بودند.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه قانونی، قرائت دستور جلسه از سوی ریاست مجمع عمومی و معرفی اعضای هیئت رئیسه رسمیت یافته است. حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت اظهار داشت: امروز رتبه نخست بین شرکت‌های بورسی را به دست آوردیم؛ به طوری که در حال حاضر 438 هزار میلیارد تومان ارزش سهام شرکت است. در همین حال در سال‌های 1397 و 1398 سه مرحله افزایش سرمایه داشته‌ایم.

وی در خصوص عملکرد تولیدی شرکت فولاد مبارکه در سال 1398، افزود: در سال گذشته تولید محصولات گرم به بیش از 6 میلیون تن رسید؛ به طوری که کل تولیدات شرکت در سال 1398 با 16 درصد افزایش تولید به هفت میلیون و 835 هزار تن افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اضافه کرد: در سال 1398، با هفت میلیون تن فروش به 12 درصد رشد دست یافتیم. این در حالی است که فروش داخلی شرکت بیش از 6 میلیون و 130 هزار تن بوده است. همچنین درآمد حاصل از فروش شرکت نیز در محصولات گرم با 71 درصد افزایش به 28 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین در محصولات سرد نیز میزان فروش با 5.6 درصد رشد به هفت هزار میلیارد تومان رسید. در همین حال سودآوری خالص شرکت با 21 درصد افزایش به 14.7 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

عظیمیان عنوان کرد: کل هزینه‌های شرکت در سال 1398 رقمی در حدود 25 هزار و 700 میلیارد تومان بوده است که شامل 57 درصد مواد مستقیم مصرفی، 34 درصد سربار ساخت و 9 درصد دستمزد می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام این شرکت، بیان کرد: پروژه‌های فولاد مبارکه شامل آغاز عملیات اجرایی پروژه شهید سردار سلیمانی (احداث خط تولید نورد گرم دو) که پروژه بسیار سودآوری است و پیش‌بینی ما این است که طی 2.5 سال تمام هزینه‌های راه‌اندازی پروژه برخواهد گشت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: پروژه کنسانتره‌سازی شرکت فولاد سنگان خراسان در فاز اول به 2.5 میلیون تن می‌رسد که در تاریخ 24 خرداد سال جاری با دست رئیس جمهور محترم افتتاح شد. برنامه ما این است که در ماه جاری فاز دوم این پروژه را در راستای تکمیل ظرفیت پنج میلیون تنی کنسانتره‌سازی را به بهره‌برداری کامل برسانیم. هر چند که شیوع ویروس کرونا در بسیاری موارد موجب تاخیر در افتتاح به موقع پروژه‌های فولاد مبارکه شده است.

عظیمیان در خصوص سایر پروژه‌های فولاد مبارکه اظهار کرد: پروژه فولاد سفید دشت با 83 درصد پیشرفت همراه بوده است که در صورت بهره‌برداری می‌تواند ظرفیت تولید فولاد را در گروه فولاد مبارکه مجموعا به 11 میلیون تن افزایش دهد. همچنین پروژه الکترود گرافیتی اردکان برای اولین بار در کشور به بهره‌برداری می‌رسد. ظرفیت نهایی این پروژه 45 هزار تن است که در فاز نخست 30 هزار تن  به خط تولید اضافه می‌شود که امیدواریم در نیمه دوم سال جاری راه‌اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه فولاد مبارکه در دو سال اخیر در سه مرحله انجام گرفته است که در مرحله نهایی به 20.9 هزار میلیارد تومان رسیده است. فولاد مبارکه در حال حاضر در بین شرکت‌های بورسی با 438 هزار میلیارد تومان ارزش سهام، رتبه نخست را در اختیار دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ابراز کرد: سود سه ماهه سال 1399،  سه هزار و 900 میلیارد تومان بوده است که در مجموع 4 درصد افزایش یافت.

عظیمیان با اشاره به چالش‌های شرکت فولاد مبارکه در سال جاری، بیان کرد: عمده‌ترین چالش ما در سال جاری عدم تامین کافی مواد اولیه است. با توجه به اینکه شرکت فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی محسوب می‌شود اما متاسفانه در زمینه تامین مواد اولیه با چالش اساسی روبه‌رو هستیم.

وی تصریح کرد: مشکلات ارزی در بخش واردات و صادرات، دومین چالش ما در سال پیش رو است که با توجه به تحریم‌های گسترده آمریکا بر علیه این شرکت، امیدواریم مسئولان توجه ویژه‌ای در راستای تسهیل شرایط واردات و صادرات این شرکت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با انتقاد نسبت به تعدد مراکز تصمیم‌گیری در زمینه قیمت‌گذاری، عرضه و فروش فولاد کشور، خاطرنشان کرد: این مسئله چالش‌های لاینحلی را پیش روی ما شرکت‌های فولادی قرار داده است. در حالی که ما خواستار برطرف شدن التهاب در زنجیره فولادی کشور هستیم.

عظیمیان تاکید کرد: تمام فعالیت‌های تولیدی فولاد مبارکه بر اساس مصوبه‌های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می‌گیرد و ما تابع قوانین وضع شده مربوطه هستیم.

در ادامه مجمع فولاد مبارکه، بازرس قانونی و حسابرس مستقل، بندهای خود از گزارش فعالیت هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه را قرائت کرد و هیئت مدیره و مسئولان این شرکت نیز در مقام پاسخ درآمدند. همچنین سهامداران نیز به صورت آنلاین سوالات خود را از مسئولان فولاد مبارکه و هیئت مدیره این شرکت پرسیدند و هیئت مدیره نیز به آن‌ها پاسخ دادند.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه، صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1398 به تصویب سهامداران رسید. همچنین سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس قانونی انتخاب و روزنامه‌های دنیای اقتصاد، تعادل، ایران و صمت به عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار معرفی شدند.

در همین حال هزینه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد مبارکه از 25 میلیارد تومان در سال 1398 به 50 میلیارد تومان در سال 1399 افزایش یافت.

فعال‌سازی 50 معدن کوچک مقیاس توسط مجمع فولاد مبارکه به تصویب رسید و مقرر شد تا فولاد مبارکه رقم 100 میلیارد تومانی را با نام خود و به عنوان سپرده در ضمانت بانک قرار دهد تا از این طریق  تسهیلات لازم به معادن کوچک در مسیر راه‌اندازی پرداخت شود.

با توجه به این که تولید گالوانیزه کشور حدود دو میلیون تن به صورت سالانه است و از این میزان حدود یک میلیون تن به مصرف داخلی اختصاص داده می‌شود، بنابراین مقرر شد به دلیل اقتصادی نبودن طرح تولید گالوانیزه در فولاد امیرکبیر کاشان (از شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه) به نورد گرم و اسیدشویی تغییر یابد که طی هفته‌های پیش رو کلنگ این طرح نیز به زمین زده می‌شود.

مجمع فولاد مبارکه با تقسیم سود 225 ریال به ازای هر سهم در میان سهامداران موافقت کرد و مقرر شد سرمایه شرکت فولاد مبارکه از محل سود انباشته 45 درصد افزایش یابد. همچنین مقرر شد که 10 هزار میلیارد تومان طرح توسط فولاد مبارکه در سال 1399 شروع و راه‌اندازی شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری
چالش‌ها و راهکارهای تنظیم بازار فولاد
ثبت رکورد جدید در واحد آهک‌سازی شرکت فولاد سنگ مبارکه اصفهان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: