رشد 53 درصدی درآمد «ارفع» در 4 ماه

رشد 53 درصدی درآمد «ارفع» در 4 ماه

میزان فروش شرکت آهن و فولاد ارفع در چهار ماه نخست سال جاری به 15 هزار و 180 میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 53 درصد رشد دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت آهن و فولاد ارفع طی چهار ماه ابتدایی سال جاری عملکرد نسبتا خوبی از خود بر جای گذاشت و با توجه به چالش اصلی این شرکت یعنی تامین مواد اولیه، توانست در بخش فروش، نسبتا موفق عمل کند و رکوردهای فروش و کسب درآمد را جابه‌جا سازد.

رشد تولید آهن اسفنجی در «ارفع»

نمودار 1 نشان می‌دهد شرکت آهن و فولاد ارفع در چهار ماه نخست سال جاری توانست 268 هزار و 574 تن شمش فولادی تولید کند که نسبت مدت مشابه سال گذشته 9 درصد رشد نشان می‌دهد. «ارفع» در چهار ماه سال قبل 295 هزار و 456 تن شمش فولادی تولید کرده بود. در عین حال این شرکت توانست در چهار ماه سال ابتدایی جاری 265 هزار و 476 تن آهن اسفنجی تولید کند که رشد اندک 0.3 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل را نشان می‌دهد. در چهار ماه نخست سال قبل «ارفع» توانسته بود 264 هزار و 643 تن آهن اسفنجی تولید کند. جمع تولیدات این شرکت در چهار ماه اول سال جاری به 534 هزار و 52 تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 4 درصد کاهش دارد. شرکت آهن و فولاد ارفع در چهار ماه نخست سال گذشته 560 هزار و 99 تن محصول تولید کرده بود.

فروش داخلی شمش «ارفع» 27 درصد افزایش یافت

نمودار 2 حاکی از آن است که شرکت آهن و فولاد ارفع در چهار ماه نخست سال جاری توانست 241 هزار و 558 تن شمش فولادی را در بازار داخلی به فروش برساند که در مقایسه با مدت مشابه سال  گذشته 27 درصد رشد نشان می‌دهد. در حالی که «ارفع» در چهار ماه اول سال گذشته 188 هزار و 844 تن شمش فولادی را در بازار داخلی به فروش رسانده بود. همچنین این شرکت در چهار ماه ابتدایی سال جاری موفق به صادرات 30 هزار و 626 تن شمش فولادی شد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال قبل 53 درصد کاهش یافته است. این شرکت در سال قبل موفق به فروش 65 هزار و 853 تن شمش فولادی در بازارهای صادراتی شده بود. مجموع فروش شمش فولادی «ارفع» (داخلی و صادراتی) در چهار ماه نخست سال جاری به 272 هزار و 184 تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد دارد. فروش این شرکت در چهار ماه اول سال گذشته 254 هزار و 697 تن شمش فولادی بوده است. ضمن اینکه «ارفع» در زمینه آهن اسفنجی فروش نداشت و تمامی آن در تولید شمش فولادی به کار گرفته شد.

لازم به ذکر است که علت کاهش صادرات شرکت آهن و فولاد ارفع در سال جاری، محدودیت‌های اعمال شده برای صادرات محصولات فولادی بوده و به این ترتیب تمام شرکت‌ها ملزم به رعایت آن به ویژه در مورد کف عرضه فولادی بودند. بنابراین نه تنها شرکت آهن و فولاد ارفع، بلکه کل صادرات فولاد کشور در چهار ماه نخست سال جاری با افت بیش از 40 درصدی مواجه شده است. ضمن اینکه برخی از معاملات شمش فولادی در سال جاری از سوی ناظر بورس ملغی شد.

‌رشد 87 درصد درآمد فروش داخلی «ارفع» در سال جاری

در نمودار 3 مشاهده می‌شود «ارفع» از محل فروش شمش فولادی خود در بازار داخلی طی چهار ماه نخست سال جاری، توانست 13 هزار و 487 میلیارد و 263 میلیون ریال درآمد کسب کند که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال قبل، 87 درصد رشد نشان می‌دهد. شرکت آهن و فولاد ارفع توانسته بود طی چهار ماه ابتدایی سال قبل هفت هزار و 191 میلیارد و 165 میلیون ریال درآمد از محل فروش شمش فولادی در بازار داخلی کسب کند. همچنین این شرکت توانست طی چهار ماه اول سال جاری یک هزار و 693 میلیارد و 671 میلیون ریال از صادرات شمش فولادی درآمد کسب کند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 59 درصد کاهش را نشان می‌دهد. «ارفع» در سال قبل دو هزار و 706 میلیارد و 335 میلیون ریال درآمد از محل صادرات شمش فولادی داشت.

شرکت آهن و فولاد ارفع در چهار ماه نخست سال جاری توانست از محل فروش داخلی و صادراتی شمش فولادی خود 15 هزار و 180 میلیارد و 934 میلیون ریال درآمد کسب کند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 53 درصد رشد نشان می‌دهد. این شرکت در چهار ماه ابتدایی سال گذشته توانسته بود 9 هزار و 897 میلیارد و 500 میلیون ریال درآمد داشته باشد.

نمودار 4 نشان می‌دهد نرخ فروش شمش فولادی ارفع در تیر ماه سال جاری 71 میلیون و 563 هزار ریال به ازای هر تن بود. همچنین میانگین نرخ فروش شمش فولادی ارفع در چهار ماه نخست سال جاری به 55 میلیون و 834 هزار ریال به ازای هر تن رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: